Dinamo București a pierdut al doilea meci consecutiv în grupele European League la handbal masculin. Campioana României a fost învinsă și în retur de Fuchse Berlin, scor 33-32.

Echipa de handbal masculin Dinamo BucurestiFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dinamo a pierdut și returul cu Fuchse Berlin - CSM Constanța a luat punct din duelul cu Chobry Glogow

Dinamo București nu a reușit nici în retur să scoată un rezultat mai bun în duelul cu deținătoarea trofeului European League, Fuchse Berlin.

Campioana României a început rău partida de la București, însă a revenit până la pauză, când a condus cu scorul de 17-16. În a doua repriză, nemții au reușit să revină și chiar au dat lovitura pe final.

Akimenko a fost cel mai bun marcator al dulăilor, cu 7 reușite.

În aceeași seară, CSM Constanța s-a întors cu un punct din deplasarea de la Chobry Glogow.

Condusă cu 5 goluri după prima repriză, formația constănțeană a revenit în partea secundă a jocului și a scos în cele din urmă un rezultat de egalitate.

Drăgan a fost cel mai bun marcator al echipei române, cu 5 reușite.