US Open Programul celei de-a cincea zile

de L.A.     HotNews.ro
Vineri, 3 septembrie 2010, 13:43 Sport | Tenis

Victor Hanescu
Foto: Reuters
Patru romani joaca in cea de-a cincea zi a ultimului turneu de Mare Slem al anului, US Open. Victor Hanescu, singurul reprezentant al Romaniei pe tabloul de masculin simplu, il intalneste pe francezul Michael Llodra, pe care il conduce cu 1-0 in intalnirile directe. Finalistii de la Wimbledon, Tecau si Lindstedt, incearca accederea in optimile de la dublu masculin, iar Alexandra Dulgheru si Edina Gallovits se infrunta in turul al doilea la dublu feminin.


US Open, programul zilei a cincea:

Arena Arthur Ashe:


De la 18:00 (ora Romaniei):
[24] Daniela Hantuchova (Slovacia) - [12] Elena Dementieva (Rusia)

Dupa 20:00 (ora Romaniei):
[27] Petra Kvitova (Cehia) - [2] Kim Clijsters (Belgia)
[4] Andy Murray (Marea Britanie) - Dustin Brown (Jamaica)

Dupa 2:00 (ora Romaniei):
Mandy Minella (Luxemburg) - [3] Venus Williams (SUA)
[1] Rafael Nadal (Spania) - Denis Istomin (Uzbekistan)


Arena Louis Armstrong:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[5] Samantha Stosur (Australia) - Sara Errani (Italia)
Marco Chiudinelli (Elvetia) - [18] John Isner (SUA)
[WC] Virginie Razzano (Franta) - Ana Ivanovic (Serbia)
[20] Sam Querrey (SUA) - Marcel Granollers (Spania)


Grandstand:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Sergiy Stakhovsky (Ucraina) - Ryan Harrison (SUA)
[6] Francesca Schiavone (Italia) - [29] Alona Bondarenko (Ucraina)
[31] David Nalbandian (Argentina) - Florent Serra (Franta)
[16] Shahar Peer (Israel) - [19] Flavia Pennetta (Italia)


Teren 4:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Maximo Gonzalez(Argentina)/ Santiago Ventura (Spania) - [2] Daniel Nestor (Canada)/ Nenad Zimonjic (Serbia)
[12] Mikhail Youzhny (Rusia) - Dudi Sela (Israel)

Dupa 21:00 (ora Romaniei):
Jamie Hampton (SUA)/ Melanie Oudin (SUA) - [10] Maria Kirilenko (Rusia)/ Agnieszka Radwanska (Polonia)
Marco Chiudinelli (Elvetia)/ Lukas Lacko (Slovacia) - [15] Mardy Fish (SUA)/ Mark Knowles (Bahamas)


Teren 6:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[16] Rohan Bopanna (India)/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan) - Michael Kohlmann (Germania)/ Jarkko Nieminen (Finlanda)
David Marrero (Spania)/ Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) - [10] Wesley Moodie (Africa de Sud)/ Dick Norman (Belgia)
Juan Ignacio Chela (Argentina) - [25] Stanislas Wawrinka (Elvetia)
Abigail Spears (SUA)/ Scott Lipsky (SUA) - [5] Rennae Stubbs (Australia)/ Dick Norman (Belgia)
Yung-Jan Chan (Taiwan)/ Paul Hanley (Australia) - Barbora Zahlavova Strycova (Cehia)/ Philipp Petzschner (Germania)


Teren 7:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Polona Hercog (Slovenia)/ Petra Martic (Croatia) - Alisa Kleybanova (Rusia)/ Ekaterina Makarova (Rusia)
Daniel Gimeno-Traver (Spania) - Jeremy Chardy (Franta)
[12] Iveta Benesova(Cehia)/ Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) - Kimiko Date Krumm (Japonia)/ Ayumi Morita (Japonia)
Guillermo Garcia-Lopez (Spania) - [14] Nicolas Almagro (Spania)


Teren 8:

De la 19:30 (ora Romaniei):
[23] Feliciano Lopez (Spania) - [Q] Benoit Paire (Franta)
Vitalia Diatchenko (Rusia)/ Ipek Senoglu (Turcia) - [14] Elena Vesnina (Rusia)/ Vera Zvonareva (Rusia)
Andrea Petkovic (Germania)/ Mariusz Fyrstenberg (Polonia) - [3] Katarina Srebotnik (Slovenia)/ Nenad Zimonjic (Serbia)
Florian Mayer (Germania)/ Rogier Wassen (Olanda) - Kevin Anderson (Africa de Sud)/ Victor Hanescu (Romania)


Teren 10:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Jarmila Groth (Australia)/ Klara Zakopalova (Cehia) - [6] Vania King (SUA)/ Yaroslava Shvedova (Kazakhstan)
Alexandra Dulgheru (Romania)/ Magdalena Rybarikova (Slovacia) - Edina Gallovits (Romania)/ Klaudia Jans (Polonia)
[15] Bethanie Mattek-Sands (SUA)/ Meghann Shaughnessy (SUA) - Daniela Hantuchova (Slovacia)/ Caroline Wozniacki (Danemarca)
Julia Goerges (Germania)/ Anna-Lena Groenefeld (Germania) - [8] Anabel Medina Garrigues (Spania)/ Zi Yan (China)
Timea Bacsinszky (Elvetia)/ Oliver Marach (Austria) - Olga Govortsova (Belarus)/ Marcin Matkowski (Polonia)


Teren 11:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Julien Benneteau (Franta) - Tommy Robredo (Spania)
[20] Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia) - Gisela Dulko (Argentina)
Adrian Mannarino (Franta) - [8] Fernando Verdasco (Spania)
[1] Bob Bryan (SUA)/ Mike Bryan (SUA) - Bradley Klahn (SUA)/ Tim Smyczek (SUA)


Teren 13:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Victor Hanescu (Romania) - Michael Llodra (Franta)
[10] David Ferrer (Spania) - Benjamin Becker (Germania)
Lucie Hradecka (Cehia)/ Frantisek Cermak (Cehia) - [2] Cara Black (Zimbabwe)/ Leander Paes (India)

Dupa 1:00 (ora Romaniei):
Gilles Simon (FRA) - Philipp Kohlschreiber (GER/n°29) 2-1


Teren 14:

De la 19:00 (ora Romaniei):
Philipp Marx (Germania)/ Igor Zelenay (Slovacia) - [14] Simon Aspelin (Suedia)/ Paul Hanley (Australia)
[13] Robert Lindstedt (Suedia)/ Horia Tecau (Romania) - Daniele Bracciali (Italia)/ Potito Starace (Italia)
    
Dupa 21:00 (ora Romaniei):
[16] Su-Wei Hsieh (Taiwan)/ Shuai Peng (China) - Timea Bacsinszky (Elvetia)/ Tathiana Garbin (Italia)
Alona Bondarenko (Ucraina)/ Kateryna Bondarenko (Ucraina) - [2] Liezel Huber (SUA)/ Nadia Petrova (Rusia)


Citeste mai multe despre   






















905 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Miercuri