Mathieu Montcourt (locul 119 ATP) a decedat. Francezul avea 24 de ani

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 7 iulie 2009, 13:18 Sport | Tenis

Mathieu Montcourt, gasit mort in propria locuinta
Foto: captura www.pbase.com
Tenismanul francez Mathieu Montocourt a incetat din viata la doar 24 de ani, sportivul fiind gasit mort in locuinta sa in decursul noptii de luni, informeaza Le Matin. Politia franceza nu a putut sa ofere momentan detalii in legatura cu cauza trecerii in nefiinta a lui Mathieu.

Montcourt se afla pe locul 119 in lume, iar in circuitul profesionist a debutat in anul 2002. Nascut pe 4 martie 1985, Mathieu era vazut ca un tanar de mare perspectiva al tenisului francez.

Cel mai bun loc ocupat in clasamentul ATP a fost 104, in data de 22 iunie 2009.

"Suntem devastati cu totii. Singurul lucru pe care l-am aflat este ca a fost gasit fara suflare, la locuinta sa, noaptea trecuta (nr luni). Nimanui nu ii vine sa creada ceea ce s-a intamplat", a precizat Christophe Proust, purtatorul de cuvant al federatiei franceze de tenis.

"Este teribil ceea ce s-a intamplat, tragic. Nu stiu ce as putea sa spun in aceste momente. Il cunosteam bine, era un baiat extraordinar. Nu-mi vine sa cred ca a plecat dintre noi asa de tanar", a declarat Michael Llodra, tenisman francez (locul 124 in lume in acest moment).


Citeste mai multe despre   





















3420 vizualizari

  • -6 (8 voturi)    
    baietii cu religia... (Marţi, 7 iulie 2009, 13:53)

    Ovidiu [anonim]

    ia ziceti...

    sa-l ierte sau sa nu-l ierte seful vostru al mare ?
    sa-l hodineasca au ba?
    • +2 (4 voturi)    
      Totusi un pic de respect (Marţi, 7 iulie 2009, 14:05)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Fa un efort si nu-ti bate joc de un om care a murit...si nici de lucrurile in care credem. Iti doresc sa nu constati prea tarziu ca credintele noastre sunt fondate.
    • +2 (2 voturi)    
      Este mai bine (Marţi, 7 iulie 2009, 14:29)

      lsm [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      RIP (Rest in peace, daca nu stii!!!)??? Ei, ce zici? Asa merge?
    • +1 (1 vot)    
      Iertare (Marţi, 7 iulie 2009, 15:39)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Dar pe tine Ovidiule? Sa te ierte sau nu?
    • +2 (2 voturi)    
      bravo (Marţi, 7 iulie 2009, 15:48)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      daca la asta te gandesti tu cand auzi de moartea cuiva, esti bolnav rau de tot.
    • +1 (1 vot)    
      Ce-are una cu alta? (Marţi, 7 iulie 2009, 16:23)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      Tu nu mai ai unde sa-ti dai cu parerea despre adevarurile pe care le posezi si te-ai gandit ca e un moment bun sa ne arati cat de extraordinar esti tu? Ei bine nu este.
  • 0 (0 voturi)    
    nefiinta si fiinta (Marţi, 7 iulie 2009, 17:07)

    teo [anonim]

    limbajul de lemn: "trecere in nefiinta..." ?!?!
  • 0 (0 voturi)    
    pacat (Marţi, 7 iulie 2009, 17:22)

    floram [utilizator]

    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    totusi (Miercuri, 8 iulie 2009, 10:41)

    danutz [anonim]

    oare sa fie de vina substantele folosite pentru imbunatatirea performantelor? m-am saturat de medici idioti care fac orice petru a avea rezultate cu sportivii de care raspund. ideea e sa cresti un om nu sa il omori cu experimentele tale nebune...
  • 0 (0 voturi)    
    matheiu montcourt (Miercuri, 8 iulie 2009, 19:11)

    giulia [anonim]

    teribil ce se intampla cu tinerii sportivi.asta e de bagat la cap, ca si antrenamentele excesive NU sunt umane!!!!!!!!!!!