Tenis, Sorana Cirstea - Sam Stosur, 15.00. live-text pe HotNews.ro

Roland Garros/ Sorana deschide balul sferturilor pe Phillipe Chatrier/ Federer, favorit in fata lui Monfils

de Andra Popa     HotNews.ro
Miercuri, 3 iunie 2009, 11:29 Sport | Tenis

Roger Federer, triumfator la Roland Garros
Foto: captura rolandgarros.com
Partea a doua a sferturilor de finala de la Roland Garros se joaca miercuri cu meciul dintre Sorana Cirstea si Samantha Stosur programat sa deschida ziua pe impunatorul "Phillipe Chatrier". Tot miercuri, Federer il infrunta pentru a 5-a oara in circuit pe francezul Gael Monfils, iar Serena Williams si Del Potro incearca sa treaca de Kuznetsova, respectiv Tommy Robredo.

Favoritul nr. 1 pe tabloul masculin joaca pentru un loc in semifinale cu favoritul publicului, Gael Monfils. Cei doi s-au intalnit si in editia trecuta a turneului - atunci Federer l-a invins pe francez in semifinale, scor 6-2 5-7 6-3 7- 5. Monfils nu a reusit sa-l invinga niciodata pe elvetian, dar evolutia numarului 10 ATP dupa partida cu Andy Roddick le da mari sperante francezilor.

Sferturile de finala programate marti la Roland Garros:

Terenul Phillipe Chatrier - 15.00

Sorana Cirstea - Samantha Stosur
Roger Federer - Gael Monfils

Terenul Suzanne Langlen - 15.00

Serena Williams  - Svetlana Kuznetsova
Juan Martin del Potro - Tommy Robredo 


Citeste mai multe despre   























2578 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    stie cineava... (Miercuri, 3 iunie 2009, 11:44)

    eu [anonim]

    daca se televizeaza sau nu? si pe ce post?
    • 0 (0 voturi)    
      da (Miercuri, 3 iunie 2009, 11:55)

      alin [anonim] i-a raspuns lui eu

      pe eurosport ... posibil si pe la noi, dar pe eurosport sigur
    • 0 (0 voturi)    
      da (Miercuri, 3 iunie 2009, 11:58)

      dd [anonim] i-a raspuns lui eu

      eurosport
    • 0 (0 voturi)    
      se da (Miercuri, 3 iunie 2009, 14:34)

      stefan [anonim] i-a raspuns lui eu

      il vezi pe Eurosport Player.
  • 0 (0 voturi)    
    tv (Miercuri, 3 iunie 2009, 11:55)

    adita [anonim]

    cred ca pe eurosport, pt ca aseara scria ca azi vor incepe transmisiunea la 13.55(ora frantei). acum depinde ce dau ei in direct ca se joaca si alt meci la ora aia
  • +2 (2 voturi)    
    HAI SORANA (Miercuri, 3 iunie 2009, 11:59)

    EccE [utilizator]

    Ai facut un parcurs minunat pana acum. Pentru neavizati, Sostur, adversara de acum, are o forma maxima si are un joc care nu favorizeaza raliurile de pe fund de linie. Sincer, imi este teama pentru Sorana..insa sper sa nu aud dupa meci comentarii de genul vai, asa suntem noi romanii..etc etc Pentru mine, indiferent de rezultat, Sorana a castigat deja turneul, avand in vedere ca a ajuns in sferturi fara ca sa fie seeded player. Hai Sorana, suntem cu tine si iti tinem pumnii pentru un rezultat mare!!!
    • -5 (5 voturi)    
      Hai Sorana acasa (Miercuri, 3 iunie 2009, 12:38)

      Cocolores [anonim] i-a raspuns lui EccE

      Nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece.Sorana a castigat cu noroc in meciul cu Jankovic(care avea vreo doua degete la picior luxate probabil).
      Si la Sorana se aplica acelasi principiu ca si la alti sportivi romani(mai ales ca este din regiunea cu mitici) potrivit caruia daca am cistigat un meci mai greu credem ca suntem buricul pamantului si vom castiga turneul sigur.
      Pronosticul meu 6-2, 6-3 pentru Sostur.
      • +2 (2 voturi)    
        mai stupid decat "miticii" (Miercuri, 3 iunie 2009, 12:57)

        Lidia [anonim] i-a raspuns lui Cocolores

        Cocolores, desi sunt de acord cu tine, ca uneori ne "imbatam' cu apa rece, este incredibil de urat comentariul tau despre Sorana " mai ales ca e din regiunea cu mitici". Crede-ma, nu stiu din ce oras este si nici nu ma intereaseaza , si tu ar trebui sa-i multumesti ca iti da ocazia sa urmeresti acest meci!
        Si nu inteleg, daca era din alt oras, care era ideea, ce facea?
        Jenant si penibil comentariul tau! Rusine!
      • 0 (0 voturi)    
        bun la toate (Miercuri, 3 iunie 2009, 12:59)

        AlinP [utilizator] i-a raspuns lui Cocolores

        Bine ca esti tu expertul terrei cu toate ca nu te-ai uitat la meci. Chiar a meritat sa castige si a jucat foarte bine. Da, sunt sanse sa i se fi urcat la cap, dar speram ca nu e romanca 100%... macar la mentalitate...
    • 0 (2 voturi)    
      Castigatoare (Miercuri, 3 iunie 2009, 12:53)

      voicu [anonim] i-a raspuns lui EccE

      Castigator este doar cel care invinge in finala. Restul pot fi doar invinsi, merituosi sau mai putin.
  • 0 (0 voturi)    
    tv de kkt (Miercuri, 3 iunie 2009, 12:01)

    Hiksos [anonim]

    daca juca Fulgeru Bragadiru cu Building Vanju Mare in cupa comunelor la dat cu picioru dupa minge sigur se gasea cine sa transmita, dar asa.... daca e vorba de tenis (baschet, volei, hochei, polo, etc) toti se fac ca ploua.

    o natie de manelisti merita o televiziune becalizata si in cautare de elodii
    • 0 (0 voturi)    
      app de asta (Miercuri, 3 iunie 2009, 12:36)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

      acu ceva timp pe site-ul asta, in exact aceiasi categorie "sport -> tenis" era o stire despre banel nicolita :) e trist ca toata mass-media fac stiri numai pentru masele de futbolisti, mai ales ca rezultatele noastre la alte sporturi sunt cu mult peste rezultatele fotbalistice
  • 0 (0 voturi)