WTA Stuttgart: Raluca Olaru si Olga Savciuk, eliminate in primul tur al probei de dublu

Joi, 27 aprilie 2017, 6:58 Sport | Tenis

Raluca Olaru
Perechea Raluca Olaru/Olga Savciuk (Romania/Ucraina) a ratat calificarea in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Stuttgart, dotat cu premii totale de 710.900 dolari, miercuri, dupa ce a fost invinsa in primul tur, scor 2-6, 6-4, 12-10, de cuplul ucrainean Liudmila Kicenok/Lesia Turenko.

Olaru si Savciuk au condus cu 8-2 in super tie-break, dar au pierdut incredibil sapte puncte consecutive, scorul devenind 8-9. Dupa ce au salvat o minge de meci, cuplul romano-ucrainean a ratat o minge de victorie la 10-9, iar apoi a cedat cu 10-12, dupa o ora si 39 de minute, informeaza Agerpres.