Halep, in semifinale la Cincinnati

​VIDEO Condusa cu 4-0, Simona Halep a revenit si a invins-o pe Agnieszka Radwanska in doua seturi (7-5, 6-1) - Puternica fizic si mental

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 august 2016, 11:00 Sport | Tenis

Simona Halep, victorie superba cu Agnieszka Radwanska
Foto: wtatennis.com/ getty
​Simona Halep a avut parte de un inceput mai slab de partida cu Agnieszka Radwanska, jucatoarea din Polonia distantandu-se rapid la 4-0 in primul set. In plus, favorita numarul cinci a avut si o minge de 5-0. De aici a inceput insa revenirea fantastica a Simonei: s-a impus in primul set cu 7-5, iar in al doilea a cedat un singur game...Halep a castigat disputa dupa o ora si 31 de minute, iar in semifinalele de la Cincinnati va da peste mai vechea ei cunostinta Angelique Kerber.

De la acel 0-4 pe tabela, Halep a castigat 13 game-uri, in timp ce Radwanska doar doua...

Dupa succesul cu Aga, Simona a ajuns la cea de-a 13-a victorie consecutiva in circuitul WTA...(perioada in care a castigat turneele de la Bucuresti si Montreal). De asemenea, Halep a egalat situatia in intalnirile directe cu poloneza: 5-5.
 
Pentru calificarea in semifinale de la Cincinnati, Halep va primi 350 de puncte in ierarhia WTA de simplu si 123.665 de dolari.

Conform WTA, Halep conduce cu 4-2 in meciurile directe cu Angelique Kerber, adversara din penultimul act al competitiei.

Despre revenirea din meciul cu Aga:

"Trebuie sa schimbi ritmul. Nu am mai lovit la fel de puternic ca in primele patru game-uri si nu am mai gresit asa cum am facut-o la inceputul meciului. Ea a jucat foarte bine la inceput, in acele patru game-uri, si a trebuit sa schimb ceva. Apoi am revenit si cred ca am fost cea care a dominat meciul" - Simona Halep.

Despre partida cu Kerber din semifinale:

"Trebuie sa-mi tin emotiile in frau, pentru ca nu e usor contra ei. Trebuie sa am rabdare si sa-mi fac jocul, asa cum am facut-o azi. Cred ca va fi un meci care va semana cu cel de azi. Trebuie sa lupt. Stiu ca pot castiga, am incredere in mine si nu am nimic de pierdut. Voi incerca sa-mi fac treaba si sa castig" - Simona Halep.

Semifinale Cincinnati:

Karolina Pliskova - Garbine Muguruza (de la ora 20:00)
Angelique Kerber - Simona Halep (in jurul orei 21:30)

Vezi aici punctul partidei, unul castigat de Simona Halep:



Rezumatul partidei Simona Halep vs Agnieszka Radwanska:



Citeste mai multe despre   






















6832 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    pare ca, (Sâmbătă, 20 august 2016, 11:13)

    victor L [utilizator]

    de la acel 4-0 pentru Radwanska, Simona a cistigat 13 game-uri, iar poloneza doar 2.
    • +1 (3 voturi)    
      Bravo Halep! (Sâmbătă, 20 august 2016, 16:05)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      Joc bun care probează faptul că ești printre primele jucătoare din lume. Fa-ne mândri că suntem români în continuare. Hai România!
  • +1 (9 voturi)    
    Se da vreo reluare? (Sâmbătă, 20 august 2016, 11:16)

    nick24 [utilizator]

    Că au fost niște mingi f frumoase.
  • +14 (18 voturi)    
    Cred ca Simona este la cel mai bun tenis (Sâmbătă, 20 august 2016, 12:18)

    Susufler0 [utilizator]

    pe care l-a jucat ever iar cu psihicul actual (si sanatoasa fiind) nu vad de ce nu ar putea castiga US Open-ul de anul acesta !

    PS. A avut mingi exceptionale reusite, in momente cheie (scurta aceea magnifica din meciul de azi-noapte, de exemplu, cele trei forehanduri consecutive in cros, din meciul cu Gavrilova la 0-40 pt australianca) si inca..

    PPS. Incep sa privesc meciurile Simonei cu placerea cu care privesc spectacolele date aproape incontinuu de Barca !

    PPPS. Bravo, Simona ! Tine-o tot asa !
    • -14 (18 voturi)    
      Nu cred că ai văzut meciul (Sâmbătă, 20 august 2016, 12:48)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      A fost un meci de infarct, nu de privit cu plăcere.
      Decât dacă te-ai bucurat la 0-4 și la 5-5, de la 5-4 cu minge de set ratată.

      Bați câmpii în continuare și nu înțeleg de ce?
      • +7 (9 voturi)    
        du-te tuu, (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:41)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        pâna și eu am stat foarte relaxata inclusiv la 4-0. La inceput s-a mai batutu si singura, avea ea 7 greseli nefortate si cealalta una..sau pe-acolo. Se vedea ca nu intrase in meci si asteptam sa faca ceva mai mult..avand in vedere ca fizic, pe teren se misca f bine de ceva timp este la un nivel mult mai ridicat; chiar daca pierdea primul set, aveam increderea ca poate reveni in urmatoarele. Sincer, la 4-0 si avantanj Aga, eu ma asteptam sa lase setul ca sa-si faca treaba in urmatoarul. ..

        aia cu ”bați câmpii” e....ete ca si eu pot sa spun la fel despre dumneata, dar ce folos? nu inteleg prostiile astea pe care le scrii, si tu ..si altii.., iar apoi vrei nene feedback elegant. Poate iti zic eu si tie vreo doua.. :))).

        Hai, vizionare placuta deseara!
      • +3 (5 voturi)    
        Omule, de aceea ne-a facut Dumnezeu diferiti ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:40)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        Pe mine, de exemplu m-a facut mai destept. Pe tine mai... incredul !

        Mai e un Toma Necredinciosul pe-aici pe forumurile de tenis, caruia daca nu ii comentezi meciul imediat dupa incheierea lui inseamna ca nu l-ai vazut.
        Ala saracul e pierdut pt cauza, dar tu imi faceai impresia unui alt spirit.

        @nick24 de ce ar trebui ca ceea ce privesc cu ochii mei, fie ca e vorba de un meci de tenis, de un apus de soare, sau de o femeie, sa-mi placa potrivit inimii tale si sufletului tau iar nu potrivit inimii mele si sufletului meu ?

        PS. Culmea e ca acum, nu bat campii, dar recunosc ca uneori ii bat, dar ii bat cu gratie, de nu se prinde aproape nimeni, nu ca altii care ii bat mai tot timpul, dar in mod hidos, primitiv.

        PPS. Hai, sa ne citim sanatosi !
        • +2 (2 voturi)    
          Aș dori să citesc (Luni, 22 august 2016, 14:04)

          nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          comentarii la obiect și partea de literatură, cu multă poezie, mai după ce face Simona 32 de ani - poate chiar ode, dar acum nu cazul, că nu face bine la nimeni.
          • 0 (2 voturi)    
            aceste vorbe ne doare !!! ...:))). (Luni, 22 august 2016, 17:37)

            srah [utilizator] i-a raspuns lui nick24

            eu abia am implinit 18 !!!

            ....:)))...
        • +1 (1 vot)    
          Susu, (Miercuri, 31 august 2016, 21:59)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          iti rasp aici pt ca nu am timp (o sa ma uit si acolo, dar mai tarziu si sper sa nu iti mai raspund. Ma inteereseaza si nu ma intereseaza parerea ta despre demonii mei. Demonul meu cel rau, nici macar nu este chiar atat de rau..ma gandeam intr-o zi ca eu nu as putea fi avocat, pt ca eu nu pot apara un criminal..sau ca eu nu pot fi un executor bancar, pentru ca eu nu pot lua casa unor oameni..indiferent ce au facut ei la viata lor. E si asta o diferenta. Dar, poate ca nici nu conteaza prea mult...pentru ca poate, ceea ce tie ti se pare banal, poate mie mi se pare extraordinar, si poate ceea ce mie mi se pare banal..ti sa iti para extraordinar. Eu nu imi propun sa traiesc viata altuia,, eu vreau sa traiesc viata mea. Si viata mea este ok, pana acum ..multumesc lu Doamne Doamne a fost f frumos).
          Ideea este ca s-a terminat vara, Susu! Si timpul este atat de scurt, si sunt atatea de facut. Nu mai pot sa stau aici cu tine, pentru ca ma distrage de la ceea ce am de facut. Si toate articolele sunt pline de comentariile noastre !
          E aiurea, zau asa!
          sigur ca am intalnit idei frumoase si nu simt ca am pierdut timpul, imi pare ca am mai castigat ceva:)
          dar , Susu.. e timpul sa facem putin mai mult ! a venit toamna peste noi! si eu ma pierd ca de obiecei in tot felul de lucruri, si vreau sa fac multe, si timpul nu e destul...si peste toate astea am si prostul obicei sa dorm prea mult! :(
          Am intatziat si asa prea mult.. si trebuie sa ma concentrez nitel mai mult pe ceea ce trebuie sa fac..lucrez la un ”goblen” :) e mic, dar o sa iasa frumos! sunt sigura.
          Hai, acum o sa ai si tu mai mult timp pentru tine:)
          Te pup. si nu dispera, ca sigur apar eu ..mai devreme sau mai tarziu... :P

          ...

          ;)
          • +1 (1 vot)    
            Da, stiu, srah... la cate vrei tu sa faci, (Joi, 1 septembrie 2016, 1:18)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

            la cate ai tu in gand, la cate lucrezi (la cat mai trebuie sa si dormi, pt ca esti o somnoroasa, :)) ziua e prea mica, unde mai pui ca a venit toamna si ziua in loc sa creasca, se micsoreaza. :(

            Am fost egoist si am incercat sa te ferec aici pe net langa mine. Evident ca asta nu se poate si nici nu ar fi fost bine. :)

            Galusco, iti tin pumnii si sunt convins ca o sa "tesi" un "goblen" nemaipomenit de-au sa cada toti pe spate ! Va fi cel mai frumos :)))))

            Vei stii, vei simtii totdeauna, cand te vei bucura pt o reusita, ca ma bucur si eu alaturi de tine. Si voi fi trist cand vei fii tu trista.

            PS. Elfule, eu nu apar criminali ci, din contra, le apar pe victimele lor. Sa-ti spun un secret, fie ca ma crezi, fie ca nu: Daca ai apucat sa aperi odata pe victima unui criminal (ucigas, violator, talhar) nu mai poti apara dupa aceea in veci pe criminali. (Pt victime, victoriile trebuie sa nu fie efemere !)

            PPS.O sa incerc sa te ascult si sa nu disper desi ... :(

            PPPS. Ai grija de tine, fii sanatoasa, rupe-i pe toti si cand ai vrea sa dai de mine, eu am alerta.
            Noapte buna ! :P +++
          • +1 (1 vot)    
            Elfule, dragul meu Elf ! :))) (Joi, 1 septembrie 2016, 9:38)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

            cand imi va fi mai greu, cand o sa simt ca nu mai pot, dar doar atunci o sa-ti trimit cateva randuri de AICI, din Muzeul acesta, pe care cred, sper ca haiosii si de toata isprava baieti ai HN, il vor mentine deschis pt situatii de urgenta. :P

            Careful ! Attention! Aufmerksamkeit ! Attenzione ! Atencion ! Nu vreau sa-mi raspunzi, nu astept raspuns, nu vreau sa te conturb de la ce ai de facut, vreau doar sa-ti vorbesc, fara niciun fel de pretentie din partea ta ! Pe cuvant ! ; )

            PS. Cand va fi sa fie sa-mi dai cele mai bune vesti din lume in ceea ce te priveste , si capisce ? :)))))

            PPS. Te pup, pa... ;)
  • +4 (6 voturi)    
    Simona de la 21:30 (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:04)

    cris22 [utilizator]

    Programul pentru diseara e invers fata de cel din articol; Simona joaca al doilea meci pe central, "not before" 21:30
  • -21 (23 voturi)    
    Simona nu merita (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:15)

    dx [utilizator]

    Sper sa piardă următorul meci. Nu merita nicio apreciere după mizeria pe care a făcut-o prin neparticiparea la Rio. #huiemalep
    • +16 (18 voturi)    
      fii răbdător (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:23)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui dx

      în câțiva ani, nu mulți, nu vei mai avea pe cine să urăști, pentru că nimeni nu va mai face performanță, iar tu vei fi fericit, pentru că frustrarea ta în fața excelenței nu va mai avea obiect.
    • +5 (7 voturi)    
      Tu ai participat? (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:44)

      blablavertical [utilizator] i-a raspuns lui dx

      Pune mana pe racheta intai, sau fa performanta la ceva, orice, apoi cere altora sa 'te reprezinte' la olimpiade. Nu te simti tu important daca nu te reprezinta altii prin munca si efortul lor?
  • -1 (3 voturi)    
    ...:)))... cine râde mai la urmă..:)) (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:14)

    srah [utilizator]

    dar, să nu mă pripesc =D

    si totusi:

    De ce "si-a pierdut luciditatea" citat din comentatorul TV ? Avea meciul in mana. Raspuns: de proasta ! Proasta ! (AGA) Vrea sa ii arate lui Simonei ca ea poate sa dea si mai tare si mai in gard.

    ce zici, math... merge?

    ...:)))))....
    • +1 (3 voturi)    
      of-of (Sâmbătă, 20 august 2016, 21:00)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui srah

      draga math :) nu am vrut sa para precum in curtea scolii..:))...dar, mi-a placut, zau !...nush de ce (daca tu fusei) : minus?!
      Nu ca ar conta, dar zau cu tu cu muciflenduri sunteti chiar simpatici :)

      morala: nu am vrut sa te supar.

      :))).
  • +1 (5 voturi)    
    Sunteti superstitiosi sau incercam niste (Sâmbătă, 20 august 2016, 15:09)

    Susufler0 [utilizator]

    pronosticuri pt deseara ?

    O victorie in doua seturi sau in trei ? Seturi "scurte" sau "lungi" ?

    PS. Cine se incumeta ?

    PPS. N-am mentionat numele invingatoarei, nu din superstitie, ci pt ca ea este pariul meu. Doar meciul nu stiu cat o sa dureze. In rest...
    • +1 (5 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 20 august 2016, 15:29)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Se joaca trei seturi diseara, ultimul set 6-3 pt invingatoare (care o fi).
      • 0 (2 voturi)    
        ha ha ha (Sâmbătă, 20 august 2016, 18:22)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        exorciser
        verbe transitif Conjugaison
        (latin ecclésiastique exorcizare, du grec eksorkidzein)

        Conjurer un démon, le chasser par les prières spéciales du rituel.

        Soumettre quelqu'un, un lieu à des exorcismes pour le délivrer du démon : Exorciser un possédé.

        Soustraire à l'influence du démon quelque chose qu'on veut consacrer à un usage religieux : Exorciser du sel, de l'eau.

        3-6 sa fie atunci !

        ...:))..
        • 0 (4 voturi)    
          Ma miram eu de ce nu se mai arata nimeni (Sâmbătă, 20 august 2016, 20:42)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

          interesat de propunerea mea !

          Mersi, srah, esti un elf cumsecade.

          PS. Gata, nu se mai primesc pronosticuri !

          PPS. Dar tot Simona castiga !
          • +1 (3 voturi)    
            ..:)).. (Duminică, 21 august 2016, 15:03)

            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            ”Ma miram eu de ce nu se mai arata nimeni interesat de propunerea mea !” :)).. pai o sa te mai miri si cu alte ocazii pentru ca eu sambata mai pun ceva la spalat, mai dau cu mopu ...:))).. si nu ma uit pe HN decat la pauza :))))...

            ne plac speculatiile, stiu :)))... dar, nu mereu te ajuta Nostradamus, asa-i ?

            :)))...
            • 0 (2 voturi)    
              Asa-i ! (Duminică, 21 august 2016, 16:55)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

              ... :(
            • +1 (1 vot)    
              Astazi, am fost mai destins ca niciodata ! (Miercuri, 31 august 2016, 0:47)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

              Am calcat si in strachini pe seara, (de vreo doua ori), tocmai pt ca starea de buna dispozitie mi-a indus o doza cam mare de superficialitate. :)

              Cu ocazia aceasta am constatat ca, desi esti "mica si rea", cum te autocaracterizezi, stii totusi sa treci cu eleganta (cand vrei, bineinteles !) peste "scaparile" altora, pe care altminteri ai avea si dreptul si capacitatea sa-i "altoiesti" de sa le mearga fulgii. :)))... :))) Asta-i pesemne "pusul cenusii in cap", in locul pedepsirii partii adverse, de care imi vorbeai intr-un comentariu ieri cred sau alaltaieri

              Astazi, poate o sa incerc sa-ti spun mai multe despre duhul meu cel bun, despre "Bleg", asta, bineinteles daca o sa ma lase "Alalaltul",("Nervosul")! :))))

              PS Si, bineinteles, tu ! :P

              PPS Noapte buna...pa !
              • +1 (1 vot)    
                Sa discuti despre demoni si duhuri, (Miercuri, 31 august 2016, 13:30)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                asta suna cumva ca o invitatie de a discuta despre sexul ingerilor, chiar daca cineva ar putea obiecta amintinde faptul ca au existat si duhuri bune (vezi duhul din Lampa).

                Daca insa discutam despre demonii tai, wow wow wow ce se schimba lucrurile pt ca tu mi-ai marturisit ca ai si un demon bun. Nu un duh, ci un demon... DEMON BUN !!! Incepand sa te cunosc, sunt convins ca nu e o contradictie in termeni ci pur si simplu asa e. Exista si demoni "buni" sau mai bine zis exista si un "demon bun", pt ca deocamdata doar tu ai recunoscut ca il posezi, ca ai in folosinta un astfel de spirit.

                Tu spui ca esti imprevizibila, deci ca demonul tau cel rau, poate iesi la suprafata, poate sa te determine sa actionezi in moduri exceptionale, iesite din contextul firesc al lucrurilor (al unei discutii de exemplu !). Deci si la tine demonul "cel bun" e intr-un fel mai bleg. Pe de alta parte, tot tu ai spus ca sunt situatii in care actionezi imprevizibil, dar, totusi in acord cu ceea ce oamenii asteapta unii de la altii. (N-au fost chiar cuvintele astea, dar sensul asta era. E vorba de mesajul exprimat nu intr-un singur comment ci in mai multe si nu intr-un singur moment, ci intr-o perioada mai lunga- 2-3 saptamani).

                Eu cred totusi ca nu esti 100% sincera cu mine, in sensul ca demonii tai imprevizibili si de nestapanit, poti sa-i stapanesti si chiar asta si faci, in special cu "demonul cel bun".

                Da, srah, este clar ca esti cand vrei tu, cum ai spus ? "mica si rea si imprevizibila" dar cum esti cand te stapaneste doar demonul cel bun nu vrei sa arati, inca tii ascuns si lasi sa iasa la suprafata un picut, cand vrei, cat vrei. Eu stiu ca oamenii nu se feresc sa-si arate calitatile, e minunat cand le au si e minunat sa le descoperi. Dar te mai si lasa sa le descoperi. Tu...nu stiu...parca te feresti de mine. Imi place teribil sa discut cu tine, sa impartasesc ganduri, impresii, dorinte, stari, bucurii, sa aflu de la tine, lucruri asemenea.

                Lasa-l liber de tot pe duhul bun
        • +1 (5 voturi)    
          Tres bien madmoiselle! (Luni, 22 august 2016, 14:09)

          nick24 [utilizator] i-a raspuns lui srah

          Tu est tres jolie!
          • +1 (3 voturi)    
            = D (Luni, 22 august 2016, 17:39)

            srah [utilizator] i-a raspuns lui nick24

            mai am un admirator ?!

            ?

            ..:))..
            • +2 (4 voturi)    
              Surtout que vous parlez le francais (Luni, 22 august 2016, 17:56)

              nick24 [utilizator] i-a raspuns lui srah

              mon amour!
              A dix-huit annees!!!
    • +1 (3 voturi)    
      Susu: (Sâmbătă, 20 august 2016, 21:11)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      6 la 3, 3 la 6..si intr-un final 6 la 3. ;)

      !
      II
      !

      ...:))))..
      • -1 (1 vot)    
        Nu fu sa fie pt a noastra ! (Duminică, 21 august 2016, 0:59)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

        Se vede ca e mai motivant urcusul pe Everest, atunci cand ataci varful de la ultima tabara , situata undeva pe la 6000-6400 de metri (echivalentul locului 2 in tenis), decat atunci cand il ataci de la tabara de baza, situata undeva mai jos cu 1500 de metri (echivalentul locului 4 WTA).

        Sa avem rabdare pt ca va depasi si Simona "tabara de baza" si va urca dupa Kerber !

        Am incredere si sunt convins ca va reusi pt ca imi dau seama ca si ea are incredere si e convinsa ca va reusi.

        Acum 3 saptamani a invins-o pe nemtoaica luandu-i un set la zero.

        Simona insa nu numai ca nu a vrut sa piarda azi la 0, dar chiar a luptat sa intoarca situatia si sa castige ea. Asta arata ca are multa hotarare in ea.

        PS. O sa le haleasca pe toate care o sa-i iasa in cale la US Open, ai sa vezi !
      • +1 (3 voturi)    
        srah, am nevoie urgent de un manual de (Luni, 22 august 2016, 19:48)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

        "Invatati limba franceza fara profesor in 5 minute"!

        PS. HELP ME PLEASE!!! :)))
        • 0 (0 voturi)    
          = D (Luni, 22 august 2016, 21:00)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          mai bine nu invata!!

          ... ca e iubitul meu de la 18 ani !

          ..:)))).... :))... .
          • +1 (3 voturi)    
            Quiero una oportunidad! :))) (Luni, 22 august 2016, 22:17)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

            Hablar espanol. :))))))
            • 0 (2 voturi)    
              bravo Susu, felicitari ! :))) (Marţi, 23 august 2016, 16:33)

              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              eu nu stiu cine e baiatul asta, pentru ca eu am minte scurta..bucuria omului =D..insa, are 2 comentarii..fix cat 2 asi, numai ca cel de-al doilea nu fu as, pentru ca m-a lovit direct in cap! ..:))..eu nu stiu sa raspund la asa comentarii ..

              cred ca deja se incinge gluma aci, pe HN. bine, bine..faini baieti ! :)))...dar, totusi, lasa-ti copilul de mine in pace :P

              vine toamnaa..si o sa am treabaaa ..si nu o sa va mai raspuuuund :))))...
              • 0 (2 voturi)    
                Din pacate (sau din fericire ?) si eu (Marţi, 23 august 2016, 17:10)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                o sa am treaba, dar nu cred ca sfarsitul verii si intrarea intr-un rit de activitate sustinuta, poate fi un motiv de iesire totala de pe forumuri. :))

                PS. He-he, elfule, e altceva la mijloc,recunoaste ! :))))
              • 0 (2 voturi)    
                Datorita tie, (Marţi, 23 august 2016, 18:02)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                s-ar putea chiar sa ma imprietenesc cu @nick24.

                Daca respectam o cutuma a mediului virtual, si anume aceea ca suntem cine am zis ca suntem, iar eu, in ceea ce ma priveste, bag mana in foc PT TINE (misto, nu ?), urmeaza ca si tu sa faci, in ceea ce te priveste, la fel PT MINE si atunci clar ne indreptam catre o situatie inedita in on line, ceva gen "Jocul de-a vacanta" a lui Sebastian.

                Acolo, vine sfarsitul verii, se apropie incheierea vacantei si cei doi competitori principali, Stefan si Jeff, niciunul cu vreo sansa reala de a castiga inima fetei (in sensul dorit de ei), realizeaza acest lucru(cu ajutorul ei, bineinteles), se impaca (oare ?) cu situatia si-si strang mana ca doi adversari care se respecta.

                Toti trei, de acum cu sentimentele clarificate, hotarasc sa pastreze legatura.

                Mai departe nu vreau sa maicomentez fiindca nu-mi mai convine. Dar in fond "iarna nu-i ca vara" a spus un clasic in viata, care tocmai fiindca e in viata, le da clasa si acuma.)

                PS. Culmea ironiei, pana si acolo nu scapam de tenis, ba din contra, il si practicam !

                PPS. Urmeaza sa hotarasti tu, Corina ce e mai frumos in tenis : asul sau "aproape asul" care iti provoaca o vanataie in frunte ori ceea ce iti "desenez" eu in comentariul acesta: loburi, pasing-shouturi, scurte liftate, topspinuri si slice-uri ?
                • 0 (2 voturi)    
                  nietz ! (Marţi, 23 august 2016, 18:28)

                  srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                  eu ma iau uuusurel pe mine de mana si ne ducem la citeala ...:)))... si poate ne ducem si la film. Sa stii eu asa obisnuiesc sa vorbesc despre mine , adica ”noi” pentru ca in mine sunt mai mult capete de balaur si cel putin 2 demoni : unul bun si unul raaaauuuu :)))

                  pa Sussuuu :))

                  Aaaa, si nu stiu cine e Corina :P

                  p.s. Tuuuu bolunzenie mica mare , nu ma mai ațâța la vorba !!
                  • 0 (2 voturi)    
                    Corina e personajul principal (Miercuri, 24 august 2016, 18:42)

                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                    din Jocul de-a vacanta (joaca si tenis, dar evident nu ca Simona), adora Civittavecchia si ii place sa asculte la radio concerte de muzica simfonica, in special Rahmaninov (Rapsodie pe o tema de Paganini), care este si tema muzicala din Undeva candva !

                    PS. Deci demonica cel rau s-a dus la culcare, inteleg. Buuuun !
                    • -1 (1 vot)    
                      tuuuu ...baraglàdină!!! (Joi, 25 august 2016, 13:00)

                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                      eu nu sunt Coinsa rta!!

                      patetic rau finalu`.. si tot Coina asta a ta intreaba ”de ce taci ?” d-apai daca vorbea ea tot timpul, cand sa mai vorbeasca si ala..si oricum ala era pe doing mood :)))

                      greu sa vezi un film d-asta, adica nu recomand decat sa-l pui sa ruleze in timp ce speli vase, dai cu mopu..d-astea, timpu trece..mai vorbeste cineva in casa :))))))

                      eu nu sunt aia din film! eu nu fac asa patetic! decat la aia slabi de inima,,,sa stii ca mereu mi-am pus eu cenusa in cap decat sa le zic lor ce prosti erau :))))...

                      acum sunt atat de fericita. am si un iubit imaginar !! :)))))

                      pa. o sa ma uit si la undeva-ul tau .

                      pa Susu... paaa.
                      • 0 (2 voturi)    
                        Cred ca dupa commentul asta (Joi, 25 august 2016, 17:35)

                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                        s-ar putea sa ma haleasca nitel unul din capetele de balaur cu care te falesti, balauroaico !

                        Rareori capodopere literare, sau ma rog, carti foarte bune au suportat transpuneri cinematografice pe masura. Una dintre ele, ca tot vorbiram de curand despre ea si pt care bag mana in foc (pt ca am vazut-o), este Zorba Grecul.

                        Despre Jocul de-a vacanta ti-am vorbit din perspectiva piesei de teatru citite, te rog sa ma crezi ca habar n-am avut ca a fost ecranizata piesa.

                        Nu contest ca stilul, scriitura sunt usor vetuste, potrivite anilor interbelici, dar aici cred ca intervine si dorinta lui Sebastian de a scrie o piesa de teatru care sa se joace si sa aiba succes la publicul roman al acelei perioade. Si in acest sens cred ca au venit si "cedarile" stilistice si chiar de situatii dramatice.

                        Da, este evident ca tu nu poti fi "Corina" "aceea", tu esti "Corina" "aceasta", atat de fericita ca are un iubit imaginar, Corina pe care incerc sa o descopar din franturi de comentarii, fie calme si senine, fie involburate si pline de sensuri care-recunosc-de multe ori imi scapa.

                        PS. Ajuta-ma, te rog !
                        • -1 (1 vot)    
                          aaa, pai, na .. (Joi, 25 august 2016, 20:01)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          starea mea de spirit era buna si cand te=am facut ”tigan” :)).. in fine, nu vreau sa scriu despre Corina din film, vreau sa scriu despre cei trei barbati in jurul focului care vb despre fata..frumoasa imagine, pt ca eu acolo mi-am amintit de Machiavelli parca...spunea el (dc mai țiu eu bine minte) ca in viata intalnim 3 mari iubiri. Atat. Una asha , de liceu (adica asa, precum era copilul ala din film)... alta mai tarziu, asha de varsta luik Stefan ala din film, sii alta mai tarziu..bine, nu chiar asa de tarziu ca Valentin Uritescu:)

                          si sa stii, ca se spune ..ca fix aia ultima conteaza... :))... desi, la ”noi” se poarta si in alte feluri :))))...ca nici nu mai stii ce si cum pe lumea asta.

                          apropo, cand spun la noi, nu ma refer la noi doi. ma refer la lume... oricum, eu ma distrez cu tine aici, imi dai si teme pt acasa trebuie sa recunosc. am scos pe o hartie, mi-am luat si notite.. e bine, dar trebuie..trebuie sa iti reamintesc: NOI DOI niciodata, nici un pic ..deloc! :))))..eu nu fac d-astea..eu nu ma vad oameni de pe neeet!!

                          bine, acum ca ti-am reamintit ma simt mai impacata sufleteste ..caci nu as vrea sa te tin cald si apoi sa-si fac coliva =D..

                          te puuup. paa
                          • +1 (3 voturi)    
                            Da,da,da, chiar asa, srah! (Vineri, 26 august 2016, 8:37)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Asa si trebuie,sa-mi amintesti ca nu cumva sa uit : "NOI DOI, niciodata, niciun pic,deloc!" :)))

                            Pai da, ca altfel dac-as fi uitat ca nu-i vorba dect de o taruca de dicxtractie si mi-as fi luat lumea in cap? :)))...:)))))...:))))))

                            Merci ca mi-ai reamintit cum stam! Merci, muuuuuult,:))))))) muuuuuuuult di tat ! :))))))))))))

                            Aaaa, ca ce bine ma simt acum ! Ma cam incinsesem, nu ? Incepusem sa-mi iau viteza, fast and furious, ce mai... :P

                            Stii ce ? Ma duc sa ma spal pe dinti ca mi-a ramas ceva funingine pe gingii de aseara de la "focul de tabara". :))))

                            PS. Vorbim mai incolo... pa ...pup :))

                            PPS. Si apoi, e o vreme asa frumoasa afara :))soare, senin, nu e vant . Sunt pozitiv... trebuie sa fiu pozitiv. Am uitat tot. Ies cu
                            Boss. Pa, ne auzim mai incolo.
                            :)))
                          • +1 (3 voturi)    
                            M-am intors ceva mai repede (Vineri, 26 august 2016, 10:48)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            pt ca s-a luat de mine acelasi mustacios, vesnicul meu "prieten" politist, (asta parca e neobosit... imi pare ca face toate turele doar ca sa ma prinda pe mine), cu aceiasi lozinca : puneti, va rog, lesa la caine, desi stie ca Boss e cel mai echilibrat caine cu care a avut el de-a face ever, nelatrand, nemaraind si nemuscand oameni. In astfel de situatii statul in parc tinde sa se prelungeasca si chiar se prelungeste mult peste ce ne-am propus noi doi (eu si Boss, de noi e vorba,
                            of course).

                            Uneori se lasa cu amenda (contestata, bien sur si castigata- ori amenda anulata, ori transformata in avertisment), ori direct avertisment de la colegii chemati prin statie.

                            Acum n-am avut chef de "vesnicele" argumente si contraargumente, pt ca ma macina, tare de tot ceea ce imi soptise la ureche duhul meu cel rau (stii, asa cum tu ai doi demonei, unul bun si unul rau si vreo cateva capete de balaur de rezerva, asa si eu am doua duhuri, cel bun (si bleg, de obicei, in confruntari) si cel rau, bagaret si nervos.
                            Ei, bine "golanul", cum il mai alint eu, mi-a varat ceva in cap iar acest "ceva" nu mai vrea sa iasa de acolo de buna voie, indiferent ca "blegul" m-a implorat sa n-o fac pt ca, in cel mai bun caz o sa fiu "scarmanat" serios, ba chiar e posibil sa ma aleg si cu vreo "vanataie."

                            Deci i-am pus lesa lui Boss si am carmit-o spre casa, de asemenea maniera incat cred ca in urma noastra mustaciosuls-a asezat pe banca sa-si revina.

                            In fine, tot trag de timp , tot trag de timp (asta-i rezerva mea strategica, independenta de cei doi "sfetnici" ai mei...btw, eu nu posed nici macar una bucata cap de balaur, asa ca sper ca o sa fii mai blanda, sa nu ma musti chiar cu toti).

                            Ce mi-ai spus ("reamintit") mai sus, nu cumva ai spus-o ca sa nu o uiti tu, de fapt ?
                              #showComment()
                  • +1 (1 vot)    
                    "Bunuri materiale" si "Bunuri (Sâmbătă, 27 august 2016, 10:34)

                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                    spirituale"!
                    "Bunuri materiale"
                    Asta strange omul intr-o viata de om!
                    Multe? Putine ? Depinde de dorinta, de capacitate, de noroc, de nevoi.
                    Le foloseste cu chibzuinta sau e un risipitor. Poate pierde toate bunurile materiale pe care le-a strans: foc, cutremur, joc de carti, portarei...ehe!

                    Pe celalalte insa, daca nu vrea el, nu i le poate lua nimeni.

                    Le tine stranse in suflet ca un Hagi Tudose sau le risipeste si pe acestea, le da celorlalti, oameni dragi sau straini.
                    Cu cat are mai mult in suflet si in inima si e un "risipitor", cu atat ii imbogateste pe ceilalti.

                    Cand moare, "bunurile materiale", cate a strans, cate a pastrat, cate nu s-au prapadit si ele de prea multa viata ce-au avut
                    ,omul nu le ia cu el, raman aici pe pamant. Le impart rudele intre ele, le impart la saraci, ori le parasesc pur si simplu, ele isi continua "viata".

                    Celelalte, daca exista, daca sunt, daca mai sunt, in secunda in care sufletul a ramas suspendat intre cele doua lumi, in acea secunda isi "traiesc viata" cu disperare, apoi... apoi s-au dus pe vecie! Nu le mai ia nimeni, nici rude, nici prieteni, nici straini, nici portarei. Nimeni ! Nu mai ajung la nimeni, nu le mai imparte nimeni nimanui !

                    Daca bogatiile sufletesti pe care le-a strans omul traitor in lumea asta, in sufletul lui, nu le-a impartit in timpul vietii celor din jur, e ca si cum nu le-a avut niciodata, e ca si cum a trait sarac toata viata. E ca si cum ar fi trait de pomana !

                    Geaba a strans avar in suflet si a incuiat acolo cu 7 lacate emotii, sentimente, trairi, bucurii si deznadejdi, iubiri si uri, toate de-a valma. Bunurile acestea nu-s de tezaurizat precum celelalte, cele pipaibile.
                    Bunurile acestea te imbogatesc cu adevarat doar daca, in masura in care le ai, in aceiasi masura le si dai, le imparti sau, pur si simplu, le imprastii.

                    Le-ai primit la randul tau de la altii, ori ti le-ai creat singur, dar le-ai tinut pt tine, tot sarac se cheama ca esti in ochii celorlalti.

                    srah, eu incerc sa nu fiu avar!
                    • 0 (0 voturi)    
                      PS. Amintirile... (Sâmbătă, 27 august 2016, 13:50)

                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                      Noi alegem ce uitam si ce ne amintim... noi alegem ce vrem sa moara si ce vrem sa traiasca.

                      Noi suntem cei care suferim dupa ce am "ucis" o amintire si realizam ulterior ca am gresit uitand-o !

                      Incercam sa ne resuscitam memoria in speranta ca o vom salva, ca o vom readuce din morti. In zadar, astfel ca ne cream o amintire conexa celei pe care am pierdut-o din vina noastra, o amintire a unei incercari de a salva "ceva", ceva ce nu stim ce a fost, dar stim ca a fost frumos si merita sa traiasca.

                      Ne cream o durere cu care vom pleca cand va veni timpul!

                      Evident ca, indiferent cat de risipitor as fi, nu o sa pot, nu o sa vreau, sa risipesc o astfel de amintire !

                      Toti, fara exceptie, avem astfel de amintiri "ascunse pe vecie !

                      Dar avem si amintirile minunate pe care vrem sa ni le amintim la nesfarsit si sa le impartasim.

                      Srah, te rog, ajuta-ma sa fac asta !

                      PS. Am gresit (groaznic din punctul meu de vedere), neascultand de "duhul cel bun". Poate, chiar voi mai gresi, dar sigur nu va mai fi decat involuntar.

                      PS. Vorbeste-mi, te rog !
                      • 0 (0 voturi)    
                        pe cuvant că, (Sâmbătă, 27 august 2016, 19:08)

                        srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                        așa cum faci tu acum, o să fac și eu..și am sa-l chem pe domnul satului sa ne traga de urechi! in special pe tine !! :)))

                        ceea ce tu scrii stim cu totii..aceia,câțiva dintre noi, oameni de langa noi,oameni de pe forum-ul ăsta..stim cu totii, si fiecare face ce poate in consecinta de context și de ceea ce viata îi mai ofera. ....

                        Nu prea poti schimba SENZAȚIILE amintirilor. Ce spui tu acolo,ca unii dintre noi ucid amintiri..eu vad oameni in jur ce au trait candva povestea aceea cu Romeo..& , viata a trecut peste ei.. mai tarziu au intins rufe pe balcon sau prin ”târg” le-au vandut, fiecare cu partea lui de poveste.. insa tind totusi sa cred, ca inceputurile si senzatiile amintirilor nu au cum sa fie deformate pentru niste oameni peste medie (vorba unuia de pe net ”care castiga peste medie” :)))...)

                        nu ma pune draga sa iti scriu romane..ca subiectul este vast.

                        apropo, remember? avem minte selectiva si regenerabilă! de cele mai multe ori amintirile ajung in uitare datorita celor care ajung prin actiunile lor ...să se stearga singuri din mintea noastra.

                        Nu stiu cum se face, dar eu pastrez niste amintiri foarte frumoase, dar ...au fost si oameni pe care i-am uitat cu desavarsire. Din pacate poate, sau din fericire? cine poate sti..?

                        Zilele astea m-a ispitit un nene la un comentariu sa-mi amitesc de ”copilarie”.. un singur compliment mi-a placut din toată activitatea mea de ”școler vanzator”:),,, mi-a zis un domn odata..cred ca aveam si eu vreo 19-20 de ani, prin anul 1 de fac..si lucram,...in fine, intr-o discutie f serioasa, in care eu tot incercam sa-i explic omului cum e mai bine sa se pozitioneze intr-un proiect.. brusc imi zice, pe un ton serios: ” tinerețe, dacă eram mai tânăr iti preziceam viitorul!” ...:)))... iti dau cuvantul meu ca am inteles abia peste 5 ani ceea ce a vrut sa spuna...:))... eu ma gandeam ca zic bine acolo in afaceri, ca o sa se aleaga ceva de capul meu...:)))... (Era un domn serios:)), pe bune, nu era genul sa se dea la minori :)))....
                        • 0 (0 voturi)    
                          partII end of story. i hope ! :)) (Sâmbătă, 27 august 2016, 21:00)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui srah

                          fraza corecta era: ”daca eram mai tanar cu 20 de ani...” :)

                          am intalnit oameni minunati, mai am in jur cativa, de pot sa-i numar pe degetele de la o mana.. unii au schimbat domeniul.. sau eu am schimbat.., insa lucrurile frumoase au ramas. (m-am intalnit de curand cu un fost client, in parcarea unui supermarket; cred ca nu ne-am vazut de 10 ani?!..cam asa.. insa noi cand ne intalnim vorbim de parca ne-am despartit ieri ..:)

                          am schimbat echipe, am mers cu totii mai departe, dar amintirile raman (alea frumoase, sa ne-ntelegem!)
                          ..am descoperit oameni noi.. nush de ce in mesajele tale simt iz de nostalgie sau tristete.. eu nu am!

                          karma, draga ! karma...:))))..
                          • 0 (0 voturi)    
                            Asa este, simti foarte exact ! (Duminică, 28 august 2016, 1:03)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Traiesc niste zile in care cel mai bun prieten al meu (daca stau bine sa ma gandesc, singurul care mi-a mai ramas, ceilalti s-au raspandit prin lume si mai vorbim cand si cand pe mail ori la telefon), trage sa moara in floarea varstei, intr-un spital de provincie, cu o tumora uriasa pe creier, aparuta ca din senin, intubat si inconstient iar eu sunt incercat de regrete ca nu pot comunica cu el si ca deja am inceput sa-mi amintesc lucruri din trecut, traite impreuna si asta mi se pare de-a dreptul indecent pt ca imi creaza sentimentul ca el deja a murit, ca nu mai exista.

                            Sunt furios pt ca am realizat ca unele amintiri cu prietenul meu,dintr-o anumita perioada, le-am scos din minte in mod nesabuit iar cand am vrut sa le readuc in casa lor am constatat ca e greu fara ajutorul celui care a contribuit la nasterea lor. Dar in mod usuratic am zis ca e timp si am amanat si am tot amanat, viata a adus mereu in prim plan lucruri asa zis mai importante decat reconstituirea unor amintiri, pana cand acum ele sunt pierdute definitiv deoarece Gusti nu ma mai poate ajuta sa mi le reamintesc

                            Iarta-ma ca ti-am umplut capul cu chestiile astea, acum insa poate o sa fiu mai usurat

                            Ai terminat Shogun? Gata ?Esti pregatita sa citesti ce iti scrie
                            Motarlanul (parca asa mi-ai spus).

                            Acum insa e vreme de somn asa ca iti zic noapte buna.

                            Scrisul pe maine, ok ? Pa :)))
                              #showComment() #showComment()
                        • 0 (0 voturi)    
                          Am meritat-o ! (Sâmbătă, 27 august 2016, 22:26)

                          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                          Nu va fi cazul sa il implici si pe domnul satului, fata de care oricum ma simt rusinat. Nu, nu pt punerea aceea la punct, pe care ori ce-ai zice, a meritat-o (si e un om inteligent si a inteles asta), ci pt una din primele mele postari aici pe HN (cred ca era pe la sfarsitul lui septembrie 2015) cand deja ma cam dumirisem care-i treaba si m-am hotarat sa-mi arat "muschii" cu unul dintre cei mai rasariti de pe forumuri, in acest sens alegandu-l pe domnul satului. In fine, ce-a fost a fost.

                          Observ, (s-ar putea sa ma insel totusi), ca uneori ai tendinta sa retii inaintea spectacolului, ceea ce se petrece in spatele scenei, in culise, sau in cabine, inainte ca Romeo si Julieta "de la 6" sa se machieze si sa-si imbrace costumele stralucitoare de scena, sa-si spuna replicile mestesugite de altii, sa iubeasca si sa traiasca sau sa iubeasca si sa moara dupa gustul altora si nu dupa al lor, dupa cum, esti pregatita sa descoperi lucruri semnificative in curtile din spatele caselor, unde oamenii obisnuiti ascund pe langa multe lucruri nefolositoare care ii incurca, si cate o statuie, pe care si i-au turnat singuri, tot asteptand ca sa li-o ridice altii.

                          "Avem minte selectiva si regenerabila." Selectiva inteleg, dar regenerabila ? Intr-o zi o sa te rog sa-mi scrii nu un roman despre asta, dar macar o schita.

                          Eu am pierdut amintiri minunate din vina mea, amintiri, despre care stiu ca au fost frumoase , tocmai datorita eforturilor nebunesti pe care le-am facut ca sa le readuc la viata. In locul lor am amintirea eforturilor zadarnice ("amintirea conexa"). Tu te pricepi la asta ! Explica-mi tu, te rog : E o prostie sa spun ca omul pastreaza senzatii despre o "amintire" pe care "nu si-o mai aminteste" ? Pot exista senzatii in lipsa a ceea ce le-a creat ? Cand nici macar nu mai stii daca ceea ce le-a creat a existat cu adevarat ?

                          Ai darul zicerilor memorabile, exceptionale, fie ca iti apartin, fie ca sunt spuse de altii.
                          Ce-ar mai fi de spus ?
                          • +1 (1 vot)    
                            ok, pe rand (Duminică, 28 august 2016, 14:46)

                            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                            E o prostie sa spun ca omul pastreaza senzatii despre o "amintire" pe care "nu si-o mai aminteste" ?

                            Nu, nu este o prostie. Este ca atunci cand intuiesti raspunsul..dar nu stii sa-l formulezi, nu stii sa pui punctul pe i.. nu mai stii detalii, dar stii ca prin ceata vremurilor, așha incetoșat si intuiesti incercându-ti memoria..nu iti aduci aminte decat fragmente, dar ai o senzatie in stomac sau/si un zambet pe fata..nu stiu sa ma explic mai mult. Chestia asta de care vb tu este mai greu de explicat in scris,pt ca se simte - nu se scrie :))).

                            ”Pot exista senzatii in lipsa a ceea ce le-a creat ?”
                            Cum adica in lipsa a ceea ce le-a creat? Pai tu singur le-ai creat (singur, sa zicem in sportul individual) sau in 2 ..atunci cand vorbim de romanțe.. :))
                            Eu nu simt lipsa partii adverse chiar daca amintirea respectiva este despre ambele parti. Cum noi pastram doar amintiri frumoase... eu nu cred ca oamenii stau pe plaja sub un palmier sau cocotati in varf de multe si se gandesc la ”razboaiele”
                            ce s-au dus prin vietile lor. Nu stiu dragule, dar eu ma gandesc frumos..frumos,,frumos ..si nici macar nu am nevoie de partea adversa ca sa fie langa mine, pot si singura sa ma gandesc la amandoi :))))
                            Ref la razboaie..ne mai gandim, bine, treaca de la mine si sa zicem ca unii se gandesc si sub palmier, dar daca razboiul a fost acum 2-3 ani..nu mai este acelasi lucru ca si dupa ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi... na, ce-a fost a fost, te uiti altfel,..mai si razi..sau nu te uiti deloc, nada, zero, caput, finish, mortos(cazul meu) =D

                            ...:))...

                            ”Cand nici macar nu mai stii daca ceea ce le-a creat a existat cu adevarat ?”

                            cum adica nu stii daca a fost adevarat? suferi de amnezie ?? asa ceva nu se ezista! :)
                              #showComment()
                        • 0 (0 voturi)    
                          PS. (Sâmbătă, 27 august 2016, 22:28)

                          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                          Poate doar ca eu, in locul sau as fi riscat !

                          Dar tu ? Tu ai fi riscat ?
                          • 0 (0 voturi)    
                            aoleu. (Duminică, 28 august 2016, 15:00)

                            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                            sa risc ce? unde? cu cine?

                            ...//...

                            la mine este f simplu.
                            Nu regret nimic pentru ca eu stau intr-un loc pana inteleg ca nu mai este nimic de facut...ca EU nu mai pot face nimic in plus. Ca atat am putut si daca as muri maine, as muri impacata...pentru ca si daca traiam inca 100 de ani tot nu aveam sa mai fac un gram in plus... stiu, e dureros, dar asta e.
                            De regula, de foooarte multi ani, de mica..am invatat sa plec impacata, ca sa nu mai fie nevoie sa ma gandesc vreodata la intrebari de genul „dar cum ar fi fost?”...ete ca eu ma gandesc, ca intr-o romanță terminată, poate ca a fost foarte bine ca s-a terminat pentru ca vorba-aia unii ajung sa se omoare si la propriu ..:)).. si apoi ma gandesc ca eu vreau ca omul ala sau celalalt :)))... sa fie fericit. Ori daca a plecat de langa mine (ceea ce nu mi s-a intamplat niciodata, trebuie sa recunosc :))))..) inseamna ca acum e fericit in alta parte, asa cum si eu sunt fericita la mine acasa...deci, toata lumea e fericităăă :))), nu-i asa?

                            Auzi Susu, tu pari destul de citit, adica foarte!, si cred ca nici cu fetele nu stai rau...dar nu prea inteleg de ce te tot incearca unele sentimente de regret...nostalgii, pare pfff, pe bune ca nu inteleg. Ziceai mai demult ca eu sunt suma trecuturilor mele?? ...:)))... sa ne fie cu pardon, monsenior !

                            :P
                              #showComment()
                    • 0 (0 voturi)    
                      "Bunuri materiale" (Duminică, 28 august 2016, 22:36)

                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                      auzi Susu, am vazut o inscriptionare mica pe masina unui tip:

                      ”Ne plac femeile,
                      dar iubim masinile !! „ ....:)))....

                      tu cu ce-ai mai completa scrisoarea catre Mos Craciun (sa zicem).. :
                      vapoare? avioane? Boss? Hugo? un velier? doua? ~~~~~~:))))~~~~~~~~~
                      • 0 (0 voturi)    
                        Cunosc "tatuajul" asta (Luni, 29 august 2016, 1:25)

                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                        aproape misogin pe care-l aplica "baietii veseli" pe masinile lor.

                        Intrucat ma pui acum ditai barbatul sa-i scriu lui Mos Craciun, nu ma pot rupe de context, asa ca nu i-as cere "bunuri materiale". Sigur i-as scrie asa :

                        "Mos Craciun, a venit vremea sa-mi schimb masina, sa-mi iau una noua, pt ca mie imi plac masinile. Dar pt ca iubesc femeile, lasa masinile si fa o vraja Mosule !

                        PS Crezi ca ar face-o ?

                        PPS Ai fost pe-aproape :Christian Dior-Fahrenheit.

                        Dar pt ca tot ai adus vorba, m-ai facut si pe mine curios : tu ce ti-ai dori sa-ti aduca Mosul ?
                        • 0 (0 voturi)    
                          nu stiu la ce te referi ! (Luni, 29 august 2016, 8:59)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          la Boss ma gandeam la animalu tau..pt ca tot ziceai ca e batran, poate iti trebuie un pui nou

                          La Hugo...Victor !!! :))))...

                          Veliere ...Shogun! :))... auzi, asa-i ca asta se insoara cu o japoneza si devine shogun in volumul 3? ...cu fata aia Maiko sau ceva asa... :)))).

                          Oricum veliere ..va plac la toti...

                          Te pup, eu azi nu mai intru. Ma duc la ora de sport:P ..pA!
                          • 0 (0 voturi)    
                            :)))) (Luni, 29 august 2016, 12:03)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            :))))

                            Evident ca n-o sa-ti spun, manipulatoare mica si smechera ce esti ! Trebuie sa termini cartea, chiar daca asta inseamna sa intrii mai rar si mai putin pe net. Ma sacrific! Ba nu !

                            Pa, spor la treaba !
                        • 0 (0 voturi)    
                          nu -l cunosc pe (Luni, 29 august 2016, 9:44)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          Diorul tau, dar le stiu pe alea pentru ”pisici” :)))

                          my land trussardi - e treaba!...de treaba :))))))... :))))....:))).

                          nu ti se pare ca facem reclama? eu cred ca ne vor da interzis baietii de la HN. :P

                          ~~~~~~~~ valuri ~~~~~valuri ~~~~~:))))... .
                          • 0 (0 voturi)    
                            Si-ti plac ? (Luni, 29 august 2016, 12:21)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Care dintre ele, pt ca sunt "pisici" si "pisici" ? Unele-s "miorlaite" si "lesinate", altele, "zgarie", altele-s "si-si".

                            Am mers cu vaporul, nu pe mare ci pe fluviu, dar nu ma dau in vant in mod deosebit. Ma simt cu libertatea de miscare ingradita, indiferent cat de generos este spatiu si confortul in care pot sa ma misc. Nu sufar de rau de mare, asa ca valurile tale nu ma supara (daca cumva le-ai desenat ca sa ma necajesti:)

                            PS. Ori, iti plac tie vapoarele si valurile ?
                        • 0 (0 voturi)    
                          stiu! stiu (Luni, 29 august 2016, 10:10)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          stiu !!!

                          vreau de Craciun un melc fermecat ...:)))))))):...

                          !! ...:))))))).
                          • +1 (1 vot)    
                            "Un melc fermecat" ! :)) (Luni, 29 august 2016, 12:25)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Elfule, unde se poate gasi pe lumea asta un melc fermecat ?:)))

                            Tu ar trebui sa stii. Spune-mi si mie ! :P
                              #showComment()