Halep, in semifinale la Cincinnati

​VIDEO Condusa cu 4-0, Simona Halep a revenit si a invins-o pe Agnieszka Radwanska in doua seturi (7-5, 6-1) - Puternica fizic si mental

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 august 2016, 11:00 Sport | Tenis

Simona Halep, victorie superba cu Agnieszka Radwanska
Foto: wtatennis.com/ getty
​Simona Halep a avut parte de un inceput mai slab de partida cu Agnieszka Radwanska, jucatoarea din Polonia distantandu-se rapid la 4-0 in primul set. In plus, favorita numarul cinci a avut si o minge de 5-0. De aici a inceput insa revenirea fantastica a Simonei: s-a impus in primul set cu 7-5, iar in al doilea a cedat un singur game...Halep a castigat disputa dupa o ora si 31 de minute, iar in semifinalele de la Cincinnati va da peste mai vechea ei cunostinta Angelique Kerber.

De la acel 0-4 pe tabela, Halep a castigat 13 game-uri, in timp ce Radwanska doar doua...

Dupa succesul cu Aga, Simona a ajuns la cea de-a 13-a victorie consecutiva in circuitul WTA...(perioada in care a castigat turneele de la Bucuresti si Montreal). De asemenea, Halep a egalat situatia in intalnirile directe cu poloneza: 5-5.
 
Pentru calificarea in semifinale de la Cincinnati, Halep va primi 350 de puncte in ierarhia WTA de simplu si 123.665 de dolari.

Conform WTA, Halep conduce cu 4-2 in meciurile directe cu Angelique Kerber, adversara din penultimul act al competitiei.

Despre revenirea din meciul cu Aga:

"Trebuie sa schimbi ritmul. Nu am mai lovit la fel de puternic ca in primele patru game-uri si nu am mai gresit asa cum am facut-o la inceputul meciului. Ea a jucat foarte bine la inceput, in acele patru game-uri, si a trebuit sa schimb ceva. Apoi am revenit si cred ca am fost cea care a dominat meciul" - Simona Halep.

Despre partida cu Kerber din semifinale:

"Trebuie sa-mi tin emotiile in frau, pentru ca nu e usor contra ei. Trebuie sa am rabdare si sa-mi fac jocul, asa cum am facut-o azi. Cred ca va fi un meci care va semana cu cel de azi. Trebuie sa lupt. Stiu ca pot castiga, am incredere in mine si nu am nimic de pierdut. Voi incerca sa-mi fac treaba si sa castig" - Simona Halep.

Semifinale Cincinnati:

Karolina Pliskova - Garbine Muguruza (de la ora 20:00)
Angelique Kerber - Simona Halep (in jurul orei 21:30)

Vezi aici punctul partidei, unul castigat de Simona Halep:



Rezumatul partidei Simona Halep vs Agnieszka Radwanska:



Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
6791 vizualizari
  • +8 (10 voturi)    
    pare ca, (Sâmbătă, 20 august 2016, 11:13)

    victor L [utilizator]

    de la acel 4-0 pentru Radwanska, Simona a cistigat 13 game-uri, iar poloneza doar 2.
    • +1 (3 voturi)    
      Bravo Halep! (Sâmbătă, 20 august 2016, 16:05)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      Joc bun care probează faptul că ești printre primele jucătoare din lume. Fa-ne mândri că suntem români în continuare. Hai România!
  • +1 (9 voturi)    
    Se da vreo reluare? (Sâmbătă, 20 august 2016, 11:16)

    nick24 [utilizator]

    Că au fost niște mingi f frumoase.
  • +14 (18 voturi)    
    Cred ca Simona este la cel mai bun tenis (Sâmbătă, 20 august 2016, 12:18)

    Susufler0 [utilizator]

    pe care l-a jucat ever iar cu psihicul actual (si sanatoasa fiind) nu vad de ce nu ar putea castiga US Open-ul de anul acesta !

    PS. A avut mingi exceptionale reusite, in momente cheie (scurta aceea magnifica din meciul de azi-noapte, de exemplu, cele trei forehanduri consecutive in cros, din meciul cu Gavrilova la 0-40 pt australianca) si inca..

    PPS. Incep sa privesc meciurile Simonei cu placerea cu care privesc spectacolele date aproape incontinuu de Barca !

    PPPS. Bravo, Simona ! Tine-o tot asa !
    • -14 (18 voturi)    
      Nu cred că ai văzut meciul (Sâmbătă, 20 august 2016, 12:48)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      A fost un meci de infarct, nu de privit cu plăcere.
      Decât dacă te-ai bucurat la 0-4 și la 5-5, de la 5-4 cu minge de set ratată.

      Bați câmpii în continuare și nu înțeleg de ce?
      • +7 (9 voturi)    
        du-te tuu, (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:41)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        pâna și eu am stat foarte relaxata inclusiv la 4-0. La inceput s-a mai batutu si singura, avea ea 7 greseli nefortate si cealalta una..sau pe-acolo. Se vedea ca nu intrase in meci si asteptam sa faca ceva mai mult..avand in vedere ca fizic, pe teren se misca f bine de ceva timp este la un nivel mult mai ridicat; chiar daca pierdea primul set, aveam increderea ca poate reveni in urmatoarele. Sincer, la 4-0 si avantanj Aga, eu ma asteptam sa lase setul ca sa-si faca treaba in urmatoarul. ..

        aia cu ”bați câmpii” e....ete ca si eu pot sa spun la fel despre dumneata, dar ce folos? nu inteleg prostiile astea pe care le scrii, si tu ..si altii.., iar apoi vrei nene feedback elegant. Poate iti zic eu si tie vreo doua.. :))).

        Hai, vizionare placuta deseara!
      • +3 (5 voturi)    
        Omule, de aceea ne-a facut Dumnezeu diferiti ! (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:40)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        Pe mine, de exemplu m-a facut mai destept. Pe tine mai... incredul !

        Mai e un Toma Necredinciosul pe-aici pe forumurile de tenis, caruia daca nu ii comentezi meciul imediat dupa incheierea lui inseamna ca nu l-ai vazut.
        Ala saracul e pierdut pt cauza, dar tu imi faceai impresia unui alt spirit.

        @nick24 de ce ar trebui ca ceea ce privesc cu ochii mei, fie ca e vorba de un meci de tenis, de un apus de soare, sau de o femeie, sa-mi placa potrivit inimii tale si sufletului tau iar nu potrivit inimii mele si sufletului meu ?

        PS. Culmea e ca acum, nu bat campii, dar recunosc ca uneori ii bat, dar ii bat cu gratie, de nu se prinde aproape nimeni, nu ca altii care ii bat mai tot timpul, dar in mod hidos, primitiv.

        PPS. Hai, sa ne citim sanatosi !
        • +2 (2 voturi)    
          Aș dori să citesc (Luni, 22 august 2016, 14:04)

          nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          comentarii la obiect și partea de literatură, cu multă poezie, mai după ce face Simona 32 de ani - poate chiar ode, dar acum nu cazul, că nu face bine la nimeni.
          • 0 (2 voturi)    
            aceste vorbe ne doare !!! ...:))). (Luni, 22 august 2016, 17:37)

            srah [utilizator] i-a raspuns lui nick24

            eu abia am implinit 18 !!!

            ....:)))...
        • +1 (1 vot)    
          Susu, (Miercuri, 31 august 2016, 21:59)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          iti rasp aici pt ca nu am timp (o sa ma uit si acolo, dar mai tarziu si sper sa nu iti mai raspund. Ma inteereseaza si nu ma intereseaza parerea ta despre demonii mei. Demonul meu cel rau, nici macar nu este chiar atat de rau..ma gandeam intr-o zi ca eu nu as putea fi avocat, pt ca eu nu pot apara un criminal..sau ca eu nu pot fi un executor bancar, pentru ca eu nu pot lua casa unor oameni..indiferent ce au facut ei la viata lor. E si asta o diferenta. Dar, poate ca nici nu conteaza prea mult...pentru ca poate, ceea ce tie ti se pare banal, poate mie mi se pare extraordinar, si poate ceea ce mie mi se pare banal..ti sa iti para extraordinar. Eu nu imi propun sa traiesc viata altuia,, eu vreau sa traiesc viata mea. Si viata mea este ok, pana acum ..multumesc lu Doamne Doamne a fost f frumos).
          Ideea este ca s-a terminat vara, Susu! Si timpul este atat de scurt, si sunt atatea de facut. Nu mai pot sa stau aici cu tine, pentru ca ma distrage de la ceea ce am de facut. Si toate articolele sunt pline de comentariile noastre !
          E aiurea, zau asa!
          sigur ca am intalnit idei frumoase si nu simt ca am pierdut timpul, imi pare ca am mai castigat ceva:)
          dar , Susu.. e timpul sa facem putin mai mult ! a venit toamna peste noi! si eu ma pierd ca de obiecei in tot felul de lucruri, si vreau sa fac multe, si timpul nu e destul...si peste toate astea am si prostul obicei sa dorm prea mult! :(
          Am intatziat si asa prea mult.. si trebuie sa ma concentrez nitel mai mult pe ceea ce trebuie sa fac..lucrez la un ”goblen” :) e mic, dar o sa iasa frumos! sunt sigura.
          Hai, acum o sa ai si tu mai mult timp pentru tine:)
          Te pup. si nu dispera, ca sigur apar eu ..mai devreme sau mai tarziu... :P

          ...

          ;)
          • +1 (1 vot)    
            Da, stiu, srah... la cate vrei tu sa faci, (Joi, 1 septembrie 2016, 1:18)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

            la cate ai tu in gand, la cate lucrezi (la cat mai trebuie sa si dormi, pt ca esti o somnoroasa, :)) ziua e prea mica, unde mai pui ca a venit toamna si ziua in loc sa creasca, se micsoreaza. :(

            Am fost egoist si am incercat sa te ferec aici pe net langa mine. Evident ca asta nu se poate si nici nu ar fi fost bine. :)

            Galusco, iti tin pumnii si sunt convins ca o sa "tesi" un "goblen" nemaipomenit de-au sa cada toti pe spate ! Va fi cel mai frumos :)))))

            Vei stii, vei simtii totdeauna, cand te vei bucura pt o reusita, ca ma bucur si eu alaturi de tine. Si voi fi trist cand vei fii tu trista.

            PS. Elfule, eu nu apar criminali ci, din contra, le apar pe victimele lor. Sa-ti spun un secret, fie ca ma crezi, fie ca nu: Daca ai apucat sa aperi odata pe victima unui criminal (ucigas, violator, talhar) nu mai poti apara dupa aceea in veci pe criminali. (Pt victime, victoriile trebuie sa nu fie efemere !)

            PPS.O sa incerc sa te ascult si sa nu disper desi ... :(

            PPPS. Ai grija de tine, fii sanatoasa, rupe-i pe toti si cand ai vrea sa dai de mine, eu am alerta.
            Noapte buna ! :P +++
          • +1 (1 vot)    
            Elfule, dragul meu Elf ! :))) (Joi, 1 septembrie 2016, 9:38)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

            cand imi va fi mai greu, cand o sa simt ca nu mai pot, dar doar atunci o sa-ti trimit cateva randuri de AICI, din Muzeul acesta, pe care cred, sper ca haiosii si de toata isprava baieti ai HN, il vor mentine deschis pt situatii de urgenta. :P

            Careful ! Attention! Aufmerksamkeit ! Attenzione ! Atencion ! Nu vreau sa-mi raspunzi, nu astept raspuns, nu vreau sa te conturb de la ce ai de facut, vreau doar sa-ti vorbesc, fara niciun fel de pretentie din partea ta ! Pe cuvant ! ; )

            PS. Cand va fi sa fie sa-mi dai cele mai bune vesti din lume in ceea ce te priveste , si capisce ? :)))))

            PPS. Te pup, pa... ;)
  • +4 (6 voturi)    
    Simona de la 21:30 (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:04)

    cris22 [utilizator]

    Programul pentru diseara e invers fata de cel din articol; Simona joaca al doilea meci pe central, "not before" 21:30
  • -21 (23 voturi)    
    Simona nu merita (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:15)

    dx [utilizator]

    Sper sa piardă următorul meci. Nu merita nicio apreciere după mizeria pe care a făcut-o prin neparticiparea la Rio. #huiemalep
    • +16 (18 voturi)    
      fii răbdător (Sâmbătă, 20 august 2016, 13:23)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui dx

      în câțiva ani, nu mulți, nu vei mai avea pe cine să urăști, pentru că nimeni nu va mai face performanță, iar tu vei fi fericit, pentru că frustrarea ta în fața excelenței nu va mai avea obiect.
    • +5 (7 voturi)    
      Tu ai participat? (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:44)

      blablavertical [utilizator] i-a raspuns lui dx

      Pune mana pe racheta intai, sau fa performanta la ceva, orice, apoi cere altora sa 'te reprezinte' la olimpiade. Nu te simti tu important daca nu te reprezinta altii prin munca si efortul lor?
  • -1 (3 voturi)    
    ...:)))... cine râde mai la urmă..:)) (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:14)

    srah [utilizator]

    dar, să nu mă pripesc =D

    si totusi:

    De ce "si-a pierdut luciditatea" citat din comentatorul TV ? Avea meciul in mana. Raspuns: de proasta ! Proasta ! (AGA) Vrea sa ii arate lui Simonei ca ea poate sa dea si mai tare si mai in gard.

    ce zici, math... merge?

    ...:)))))....
    • +1 (3 voturi)    
      of-of (Sâmbătă, 20 august 2016, 21:00)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui srah

      draga math :) nu am vrut sa para precum in curtea scolii..:))...dar, mi-a placut, zau !...nush de ce (daca tu fusei) : minus?!
      Nu ca ar conta, dar zau cu tu cu muciflenduri sunteti chiar simpatici :)

      morala: nu am vrut sa te supar.

      :))).
  • +1 (5 voturi)    
    Sunteti superstitiosi sau incercam niste (Sâmbătă, 20 august 2016, 15:09)

    Susufler0 [utilizator]

    pronosticuri pt deseara ?

    O victorie in doua seturi sau in trei ? Seturi "scurte" sau "lungi" ?

    PS. Cine se incumeta ?

    PPS. N-am mentionat numele invingatoarei, nu din superstitie, ci pt ca ea este pariul meu. Doar meciul nu stiu cat o sa dureze. In rest...
    • +1 (5 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 20 august 2016, 15:29)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Se joaca trei seturi diseara, ultimul set 6-3 pt invingatoare (care o fi).
      • 0 (2 voturi)    
        ha ha ha (Sâmbătă, 20 august 2016, 18:22)

        srah [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        exorciser
        verbe transitif Conjugaison
        (latin ecclésiastique exorcizare, du grec eksorkidzein)

        Conjurer un démon, le chasser par les prières spéciales du rituel.

        Soumettre quelqu'un, un lieu à des exorcismes pour le délivrer du démon : Exorciser un possédé.

        Soustraire à l'influence du démon quelque chose qu'on veut consacrer à un usage religieux : Exorciser du sel, de l'eau.

        3-6 sa fie atunci !

        ...:))..
        • 0 (4 voturi)    
          Ma miram eu de ce nu se mai arata nimeni (Sâmbătă, 20 august 2016, 20:42)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

          interesat de propunerea mea !

          Mersi, srah, esti un elf cumsecade.

          PS. Gata, nu se mai primesc pronosticuri !

          PPS. Dar tot Simona castiga !
          • +1 (3 voturi)    
            ..:)).. (Duminică, 21 august 2016, 15:03)

            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            ”Ma miram eu de ce nu se mai arata nimeni interesat de propunerea mea !” :)).. pai o sa te mai miri si cu alte ocazii pentru ca eu sambata mai pun ceva la spalat, mai dau cu mopu ...:))).. si nu ma uit pe HN decat la pauza :))))...

            ne plac speculatiile, stiu :)))... dar, nu mereu te ajuta Nostradamus, asa-i ?

            :)))...
            • 0 (2 voturi)    
              Asa-i ! (Duminică, 21 august 2016, 16:55)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

              ... :(
            • +1 (1 vot)    
              Astazi, am fost mai destins ca niciodata ! (Miercuri, 31 august 2016, 0:47)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

              Am calcat si in strachini pe seara, (de vreo doua ori), tocmai pt ca starea de buna dispozitie mi-a indus o doza cam mare de superficialitate. :)

              Cu ocazia aceasta am constatat ca, desi esti "mica si rea", cum te autocaracterizezi, stii totusi sa treci cu eleganta (cand vrei, bineinteles !) peste "scaparile" altora, pe care altminteri ai avea si dreptul si capacitatea sa-i "altoiesti" de sa le mearga fulgii. :)))... :))) Asta-i pesemne "pusul cenusii in cap", in locul pedepsirii partii adverse, de care imi vorbeai intr-un comentariu ieri cred sau alaltaieri

              Astazi, poate o sa incerc sa-ti spun mai multe despre duhul meu cel bun, despre "Bleg", asta, bineinteles daca o sa ma lase "Alalaltul",("Nervosul")! :))))

              PS Si, bineinteles, tu ! :P

              PPS Noapte buna...pa !
              • +1 (1 vot)    
                Sa discuti despre demoni si duhuri, (Miercuri, 31 august 2016, 13:30)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                asta suna cumva ca o invitatie de a discuta despre sexul ingerilor, chiar daca cineva ar putea obiecta amintinde faptul ca au existat si duhuri bune (vezi duhul din Lampa).

                Daca insa discutam despre demonii tai, wow wow wow ce se schimba lucrurile pt ca tu mi-ai marturisit ca ai si un demon bun. Nu un duh, ci un demon... DEMON BUN !!! Incepand sa te cunosc, sunt convins ca nu e o contradictie in termeni ci pur si simplu asa e. Exista si demoni "buni" sau mai bine zis exista si un "demon bun", pt ca deocamdata doar tu ai recunoscut ca il posezi, ca ai in folosinta un astfel de spirit.

                Tu spui ca esti imprevizibila, deci ca demonul tau cel rau, poate iesi la suprafata, poate sa te determine sa actionezi in moduri exceptionale, iesite din contextul firesc al lucrurilor (al unei discutii de exemplu !). Deci si la tine demonul "cel bun" e intr-un fel mai bleg. Pe de alta parte, tot tu ai spus ca sunt situatii in care actionezi imprevizibil, dar, totusi in acord cu ceea ce oamenii asteapta unii de la altii. (N-au fost chiar cuvintele astea, dar sensul asta era. E vorba de mesajul exprimat nu intr-un singur comment ci in mai multe si nu intr-un singur moment, ci intr-o perioada mai lunga- 2-3 saptamani).

                Eu cred totusi ca nu esti 100% sincera cu mine, in sensul ca demonii tai imprevizibili si de nestapanit, poti sa-i stapanesti si chiar asta si faci, in special cu "demonul cel bun".

                Da, srah, este clar ca esti cand vrei tu, cum ai spus ? "mica si rea si imprevizibila" dar cum esti cand te stapaneste doar demonul cel bun nu vrei sa arati, inca tii ascuns si lasi sa iasa la suprafata un picut, cand vrei, cat vrei. Eu stiu ca oamenii nu se feresc sa-si arate calitatile, e minunat cand le au si e minunat sa le descoperi. Dar te mai si lasa sa le descoperi. Tu...nu stiu...parca te feresti de mine. Imi place teribil sa discut cu tine, sa impartasesc ganduri, impresii, dorinte, stari, bucurii, sa aflu de la tine, lucruri asemenea.

                Lasa-l liber de tot pe duhul bun
        • +1 (5 voturi)    
          Tres bien madmoiselle! (Luni, 22 august 2016, 14:09)

          nick24 [utilizator] i-a raspuns lui srah

          Tu est tres jolie!
          • +1 (3 voturi)    
            = D (Luni, 22 august 2016, 17:39)

            srah [utilizator] i-a raspuns lui nick24

            mai am un admirator ?!

            ?

            ..:))..
            • +2 (4 voturi)    
              Surtout que vous parlez le francais (Luni, 22 august 2016, 17:56)

              nick24 [utilizator] i-a raspuns lui srah

              mon amour!
              A dix-huit annees!!!
    • +1 (3 voturi)    
      Susu: (Sâmbătă, 20 august 2016, 21:11)

      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      6 la 3, 3 la 6..si intr-un final 6 la 3. ;)

      !
      II
      !

      ...:))))..
      • -1 (1 vot)    
        Nu fu sa fie pt a noastra ! (Duminică, 21 august 2016, 0:59)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

        Se vede ca e mai motivant urcusul pe Everest, atunci cand ataci varful de la ultima tabara , situata undeva pe la 6000-6400 de metri (echivalentul locului 2 in tenis), decat atunci cand il ataci de la tabara de baza, situata undeva mai jos cu 1500 de metri (echivalentul locului 4 WTA).

        Sa avem rabdare pt ca va depasi si Simona "tabara de baza" si va urca dupa Kerber !

        Am incredere si sunt convins ca va reusi pt ca imi dau seama ca si ea are incredere si e convinsa ca va reusi.

        Acum 3 saptamani a invins-o pe nemtoaica luandu-i un set la zero.

        Simona insa nu numai ca nu a vrut sa piarda azi la 0, dar chiar a luptat sa intoarca situatia si sa castige ea. Asta arata ca are multa hotarare in ea.

        PS. O sa le haleasca pe toate care o sa-i iasa in cale la US Open, ai sa vezi !
      • +1 (3 voturi)    
        srah, am nevoie urgent de un manual de (Luni, 22 august 2016, 19:48)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

        "Invatati limba franceza fara profesor in 5 minute"!

        PS. HELP ME PLEASE!!! :)))
        • 0 (0 voturi)    
          = D (Luni, 22 august 2016, 21:00)

          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          mai bine nu invata!!

          ... ca e iubitul meu de la 18 ani !

          ..:)))).... :))... .
          • +1 (3 voturi)    
            Quiero una oportunidad! :))) (Luni, 22 august 2016, 22:17)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

            Hablar espanol. :))))))
            • 0 (2 voturi)    
              bravo Susu, felicitari ! :))) (Marţi, 23 august 2016, 16:33)

              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              eu nu stiu cine e baiatul asta, pentru ca eu am minte scurta..bucuria omului =D..insa, are 2 comentarii..fix cat 2 asi, numai ca cel de-al doilea nu fu as, pentru ca m-a lovit direct in cap! ..:))..eu nu stiu sa raspund la asa comentarii ..

              cred ca deja se incinge gluma aci, pe HN. bine, bine..faini baieti ! :)))...dar, totusi, lasa-ti copilul de mine in pace :P

              vine toamnaa..si o sa am treabaaa ..si nu o sa va mai raspuuuund :))))...
              • 0 (2 voturi)    
                Din pacate (sau din fericire ?) si eu (Marţi, 23 august 2016, 17:10)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                o sa am treaba, dar nu cred ca sfarsitul verii si intrarea intr-un rit de activitate sustinuta, poate fi un motiv de iesire totala de pe forumuri. :))

                PS. He-he, elfule, e altceva la mijloc,recunoaste ! :))))
              • 0 (2 voturi)    
                Datorita tie, (Marţi, 23 august 2016, 18:02)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                s-ar putea chiar sa ma imprietenesc cu @nick24.

                Daca respectam o cutuma a mediului virtual, si anume aceea ca suntem cine am zis ca suntem, iar eu, in ceea ce ma priveste, bag mana in foc PT TINE (misto, nu ?), urmeaza ca si tu sa faci, in ceea ce te priveste, la fel PT MINE si atunci clar ne indreptam catre o situatie inedita in on line, ceva gen "Jocul de-a vacanta" a lui Sebastian.

                Acolo, vine sfarsitul verii, se apropie incheierea vacantei si cei doi competitori principali, Stefan si Jeff, niciunul cu vreo sansa reala de a castiga inima fetei (in sensul dorit de ei), realizeaza acest lucru(cu ajutorul ei, bineinteles), se impaca (oare ?) cu situatia si-si strang mana ca doi adversari care se respecta.

                Toti trei, de acum cu sentimentele clarificate, hotarasc sa pastreze legatura.

                Mai departe nu vreau sa maicomentez fiindca nu-mi mai convine. Dar in fond "iarna nu-i ca vara" a spus un clasic in viata, care tocmai fiindca e in viata, le da clasa si acuma.)

                PS. Culmea ironiei, pana si acolo nu scapam de tenis, ba din contra, il si practicam !

                PPS. Urmeaza sa hotarasti tu, Corina ce e mai frumos in tenis : asul sau "aproape asul" care iti provoaca o vanataie in frunte ori ceea ce iti "desenez" eu in comentariul acesta: loburi, pasing-shouturi, scurte liftate, topspinuri si slice-uri ?
                • 0 (2 voturi)    
                  nietz ! (Marţi, 23 august 2016, 18:28)

                  srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                  eu ma iau uuusurel pe mine de mana si ne ducem la citeala ...:)))... si poate ne ducem si la film. Sa stii eu asa obisnuiesc sa vorbesc despre mine , adica ”noi” pentru ca in mine sunt mai mult capete de balaur si cel putin 2 demoni : unul bun si unul raaaauuuu :)))

                  pa Sussuuu :))

                  Aaaa, si nu stiu cine e Corina :P

                  p.s. Tuuuu bolunzenie mica mare , nu ma mai ațâța la vorba !!
                  • 0 (2 voturi)    
                    Corina e personajul principal (Miercuri, 24 august 2016, 18:42)

                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                    din Jocul de-a vacanta (joaca si tenis, dar evident nu ca Simona), adora Civittavecchia si ii place sa asculte la radio concerte de muzica simfonica, in special Rahmaninov (Rapsodie pe o tema de Paganini), care este si tema muzicala din Undeva candva !

                    PS. Deci demonica cel rau s-a dus la culcare, inteleg. Buuuun !
                    • -1 (1 vot)    
                      tuuuu ...baraglàdină!!! (Joi, 25 august 2016, 13:00)

                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                      eu nu sunt Coinsa rta!!

                      patetic rau finalu`.. si tot Coina asta a ta intreaba ”de ce taci ?” d-apai daca vorbea ea tot timpul, cand sa mai vorbeasca si ala..si oricum ala era pe doing mood :)))

                      greu sa vezi un film d-asta, adica nu recomand decat sa-l pui sa ruleze in timp ce speli vase, dai cu mopu..d-astea, timpu trece..mai vorbeste cineva in casa :))))))

                      eu nu sunt aia din film! eu nu fac asa patetic! decat la aia slabi de inima,,,sa stii ca mereu mi-am pus eu cenusa in cap decat sa le zic lor ce prosti erau :))))...

                      acum sunt atat de fericita. am si un iubit imaginar !! :)))))

                      pa. o sa ma uit si la undeva-ul tau .

                      pa Susu... paaa.
                      • 0 (2 voturi)    
                        Cred ca dupa commentul asta (Joi, 25 august 2016, 17:35)

                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                        s-ar putea sa ma haleasca nitel unul din capetele de balaur cu care te falesti, balauroaico !

                        Rareori capodopere literare, sau ma rog, carti foarte bune au suportat transpuneri cinematografice pe masura. Una dintre ele, ca tot vorbiram de curand despre ea si pt care bag mana in foc (pt ca am vazut-o), este Zorba Grecul.

                        Despre Jocul de-a vacanta ti-am vorbit din perspectiva piesei de teatru citite, te rog sa ma crezi ca habar n-am avut ca a fost ecranizata piesa.

                        Nu contest ca stilul, scriitura sunt usor vetuste, potrivite anilor interbelici, dar aici cred ca intervine si dorinta lui Sebastian de a scrie o piesa de teatru care sa se joace si sa aiba succes la publicul roman al acelei perioade. Si in acest sens cred ca au venit si "cedarile" stilistice si chiar de situatii dramatice.

                        Da, este evident ca tu nu poti fi "Corina" "aceea", tu esti "Corina" "aceasta", atat de fericita ca are un iubit imaginar, Corina pe care incerc sa o descopar din franturi de comentarii, fie calme si senine, fie involburate si pline de sensuri care-recunosc-de multe ori imi scapa.

                        PS. Ajuta-ma, te rog !
                        • -1 (1 vot)    
                          aaa, pai, na .. (Joi, 25 august 2016, 20:01)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          starea mea de spirit era buna si cand te=am facut ”tigan” :)).. in fine, nu vreau sa scriu despre Corina din film, vreau sa scriu despre cei trei barbati in jurul focului care vb despre fata..frumoasa imagine, pt ca eu acolo mi-am amintit de Machiavelli parca...spunea el (dc mai țiu eu bine minte) ca in viata intalnim 3 mari iubiri. Atat. Una asha , de liceu (adica asa, precum era copilul ala din film)... alta mai tarziu, asha de varsta luik Stefan ala din film, sii alta mai tarziu..bine, nu chiar asa de tarziu ca Valentin Uritescu:)

                          si sa stii, ca se spune ..ca fix aia ultima conteaza... :))... desi, la ”noi” se poarta si in alte feluri :))))...ca nici nu mai stii ce si cum pe lumea asta.

                          apropo, cand spun la noi, nu ma refer la noi doi. ma refer la lume... oricum, eu ma distrez cu tine aici, imi dai si teme pt acasa trebuie sa recunosc. am scos pe o hartie, mi-am luat si notite.. e bine, dar trebuie..trebuie sa iti reamintesc: NOI DOI niciodata, nici un pic ..deloc! :))))..eu nu fac d-astea..eu nu ma vad oameni de pe neeet!!

                          bine, acum ca ti-am reamintit ma simt mai impacata sufleteste ..caci nu as vrea sa te tin cald si apoi sa-si fac coliva =D..

                          te puuup. paa
                          • +1 (3 voturi)    
                            Da,da,da, chiar asa, srah! (Vineri, 26 august 2016, 8:37)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Asa si trebuie,sa-mi amintesti ca nu cumva sa uit : "NOI DOI, niciodata, niciun pic,deloc!" :)))

                            Pai da, ca altfel dac-as fi uitat ca nu-i vorba dect de o taruca de dicxtractie si mi-as fi luat lumea in cap? :)))...:)))))...:))))))

                            Merci ca mi-ai reamintit cum stam! Merci, muuuuuult,:))))))) muuuuuuuult di tat ! :))))))))))))

                            Aaaa, ca ce bine ma simt acum ! Ma cam incinsesem, nu ? Incepusem sa-mi iau viteza, fast and furious, ce mai... :P

                            Stii ce ? Ma duc sa ma spal pe dinti ca mi-a ramas ceva funingine pe gingii de aseara de la "focul de tabara". :))))

                            PS. Vorbim mai incolo... pa ...pup :))

                            PPS. Si apoi, e o vreme asa frumoasa afara :))soare, senin, nu e vant . Sunt pozitiv... trebuie sa fiu pozitiv. Am uitat tot. Ies cu
                            Boss. Pa, ne auzim mai incolo.
                            :)))
                          • +1 (3 voturi)    
                            M-am intors ceva mai repede (Vineri, 26 august 2016, 10:48)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            pt ca s-a luat de mine acelasi mustacios, vesnicul meu "prieten" politist, (asta parca e neobosit... imi pare ca face toate turele doar ca sa ma prinda pe mine), cu aceiasi lozinca : puneti, va rog, lesa la caine, desi stie ca Boss e cel mai echilibrat caine cu care a avut el de-a face ever, nelatrand, nemaraind si nemuscand oameni. In astfel de situatii statul in parc tinde sa se prelungeasca si chiar se prelungeste mult peste ce ne-am propus noi doi (eu si Boss, de noi e vorba,
                            of course).

                            Uneori se lasa cu amenda (contestata, bien sur si castigata- ori amenda anulata, ori transformata in avertisment), ori direct avertisment de la colegii chemati prin statie.

                            Acum n-am avut chef de "vesnicele" argumente si contraargumente, pt ca ma macina, tare de tot ceea ce imi soptise la ureche duhul meu cel rau (stii, asa cum tu ai doi demonei, unul bun si unul rau si vreo cateva capete de balaur de rezerva, asa si eu am doua duhuri, cel bun (si bleg, de obicei, in confruntari) si cel rau, bagaret si nervos.
                            Ei, bine "golanul", cum il mai alint eu, mi-a varat ceva in cap iar acest "ceva" nu mai vrea sa iasa de acolo de buna voie, indiferent ca "blegul" m-a implorat sa n-o fac pt ca, in cel mai bun caz o sa fiu "scarmanat" serios, ba chiar e posibil sa ma aleg si cu vreo "vanataie."

                            Deci i-am pus lesa lui Boss si am carmit-o spre casa, de asemenea maniera incat cred ca in urma noastra mustaciosuls-a asezat pe banca sa-si revina.

                            In fine, tot trag de timp , tot trag de timp (asta-i rezerva mea strategica, independenta de cei doi "sfetnici" ai mei...btw, eu nu posed nici macar una bucata cap de balaur, asa ca sper ca o sa fii mai blanda, sa nu ma musti chiar cu toti).

                            Ce mi-ai spus ("reamintit") mai sus, nu cumva ai spus-o ca sa nu o uiti tu, de fapt ?
                            • +1 (1 vot)    
                              Duhul meu cel bun (Sâmbătă, 27 august 2016, 0:02)

                              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                              ma indeamna intr-una sa te chem si ii dau ascultare. Sper sa nu fie prea tarziu.
                  • +1 (1 vot)    
                    "Bunuri materiale" si "Bunuri (Sâmbătă, 27 august 2016, 10:34)

                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                    spirituale"!
                    "Bunuri materiale"
                    Asta strange omul intr-o viata de om!
                    Multe? Putine ? Depinde de dorinta, de capacitate, de noroc, de nevoi.
                    Le foloseste cu chibzuinta sau e un risipitor. Poate pierde toate bunurile materiale pe care le-a strans: foc, cutremur, joc de carti, portarei...ehe!

                    Pe celalalte insa, daca nu vrea el, nu i le poate lua nimeni.

                    Le tine stranse in suflet ca un Hagi Tudose sau le risipeste si pe acestea, le da celorlalti, oameni dragi sau straini.
                    Cu cat are mai mult in suflet si in inima si e un "risipitor", cu atat ii imbogateste pe ceilalti.

                    Cand moare, "bunurile materiale", cate a strans, cate a pastrat, cate nu s-au prapadit si ele de prea multa viata ce-au avut
                    ,omul nu le ia cu el, raman aici pe pamant. Le impart rudele intre ele, le impart la saraci, ori le parasesc pur si simplu, ele isi continua "viata".

                    Celelalte, daca exista, daca sunt, daca mai sunt, in secunda in care sufletul a ramas suspendat intre cele doua lumi, in acea secunda isi "traiesc viata" cu disperare, apoi... apoi s-au dus pe vecie! Nu le mai ia nimeni, nici rude, nici prieteni, nici straini, nici portarei. Nimeni ! Nu mai ajung la nimeni, nu le mai imparte nimeni nimanui !

                    Daca bogatiile sufletesti pe care le-a strans omul traitor in lumea asta, in sufletul lui, nu le-a impartit in timpul vietii celor din jur, e ca si cum nu le-a avut niciodata, e ca si cum a trait sarac toata viata. E ca si cum ar fi trait de pomana !

                    Geaba a strans avar in suflet si a incuiat acolo cu 7 lacate emotii, sentimente, trairi, bucurii si deznadejdi, iubiri si uri, toate de-a valma. Bunurile acestea nu-s de tezaurizat precum celelalte, cele pipaibile.
                    Bunurile acestea te imbogatesc cu adevarat doar daca, in masura in care le ai, in aceiasi masura le si dai, le imparti sau, pur si simplu, le imprastii.

                    Le-ai primit la randul tau de la altii, ori ti le-ai creat singur, dar le-ai tinut pt tine, tot sarac se cheama ca esti in ochii celorlalti.

                    srah, eu incerc sa nu fiu avar!
                    • 0 (0 voturi)    
                      PS. Amintirile... (Sâmbătă, 27 august 2016, 13:50)

                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                      Noi alegem ce uitam si ce ne amintim... noi alegem ce vrem sa moara si ce vrem sa traiasca.

                      Noi suntem cei care suferim dupa ce am "ucis" o amintire si realizam ulterior ca am gresit uitand-o !

                      Incercam sa ne resuscitam memoria in speranta ca o vom salva, ca o vom readuce din morti. In zadar, astfel ca ne cream o amintire conexa celei pe care am pierdut-o din vina noastra, o amintire a unei incercari de a salva "ceva", ceva ce nu stim ce a fost, dar stim ca a fost frumos si merita sa traiasca.

                      Ne cream o durere cu care vom pleca cand va veni timpul!

                      Evident ca, indiferent cat de risipitor as fi, nu o sa pot, nu o sa vreau, sa risipesc o astfel de amintire !

                      Toti, fara exceptie, avem astfel de amintiri "ascunse pe vecie !

                      Dar avem si amintirile minunate pe care vrem sa ni le amintim la nesfarsit si sa le impartasim.

                      Srah, te rog, ajuta-ma sa fac asta !

                      PS. Am gresit (groaznic din punctul meu de vedere), neascultand de "duhul cel bun". Poate, chiar voi mai gresi, dar sigur nu va mai fi decat involuntar.

                      PS. Vorbeste-mi, te rog !
                      • 0 (0 voturi)    
                        pe cuvant că, (Sâmbătă, 27 august 2016, 19:08)

                        srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                        așa cum faci tu acum, o să fac și eu..și am sa-l chem pe domnul satului sa ne traga de urechi! in special pe tine !! :)))

                        ceea ce tu scrii stim cu totii..aceia,câțiva dintre noi, oameni de langa noi,oameni de pe forum-ul ăsta..stim cu totii, si fiecare face ce poate in consecinta de context și de ceea ce viata îi mai ofera. ....

                        Nu prea poti schimba SENZAȚIILE amintirilor. Ce spui tu acolo,ca unii dintre noi ucid amintiri..eu vad oameni in jur ce au trait candva povestea aceea cu Romeo..& , viata a trecut peste ei.. mai tarziu au intins rufe pe balcon sau prin ”târg” le-au vandut, fiecare cu partea lui de poveste.. insa tind totusi sa cred, ca inceputurile si senzatiile amintirilor nu au cum sa fie deformate pentru niste oameni peste medie (vorba unuia de pe net ”care castiga peste medie” :)))...)

                        nu ma pune draga sa iti scriu romane..ca subiectul este vast.

                        apropo, remember? avem minte selectiva si regenerabilă! de cele mai multe ori amintirile ajung in uitare datorita celor care ajung prin actiunile lor ...să se stearga singuri din mintea noastra.

                        Nu stiu cum se face, dar eu pastrez niste amintiri foarte frumoase, dar ...au fost si oameni pe care i-am uitat cu desavarsire. Din pacate poate, sau din fericire? cine poate sti..?

                        Zilele astea m-a ispitit un nene la un comentariu sa-mi amitesc de ”copilarie”.. un singur compliment mi-a placut din toată activitatea mea de ”școler vanzator”:),,, mi-a zis un domn odata..cred ca aveam si eu vreo 19-20 de ani, prin anul 1 de fac..si lucram,...in fine, intr-o discutie f serioasa, in care eu tot incercam sa-i explic omului cum e mai bine sa se pozitioneze intr-un proiect.. brusc imi zice, pe un ton serios: ” tinerețe, dacă eram mai tânăr iti preziceam viitorul!” ...:)))... iti dau cuvantul meu ca am inteles abia peste 5 ani ceea ce a vrut sa spuna...:))... eu ma gandeam ca zic bine acolo in afaceri, ca o sa se aleaga ceva de capul meu...:)))... (Era un domn serios:)), pe bune, nu era genul sa se dea la minori :)))....
                        • 0 (0 voturi)    
                          partII end of story. i hope ! :)) (Sâmbătă, 27 august 2016, 21:00)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui srah

                          fraza corecta era: ”daca eram mai tanar cu 20 de ani...” :)

                          am intalnit oameni minunati, mai am in jur cativa, de pot sa-i numar pe degetele de la o mana.. unii au schimbat domeniul.. sau eu am schimbat.., insa lucrurile frumoase au ramas. (m-am intalnit de curand cu un fost client, in parcarea unui supermarket; cred ca nu ne-am vazut de 10 ani?!..cam asa.. insa noi cand ne intalnim vorbim de parca ne-am despartit ieri ..:)

                          am schimbat echipe, am mers cu totii mai departe, dar amintirile raman (alea frumoase, sa ne-ntelegem!)
                          ..am descoperit oameni noi.. nush de ce in mesajele tale simt iz de nostalgie sau tristete.. eu nu am!

                          karma, draga ! karma...:))))..
                          • 0 (0 voturi)    
                            Asa este, simti foarte exact ! (Duminică, 28 august 2016, 1:03)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Traiesc niste zile in care cel mai bun prieten al meu (daca stau bine sa ma gandesc, singurul care mi-a mai ramas, ceilalti s-au raspandit prin lume si mai vorbim cand si cand pe mail ori la telefon), trage sa moara in floarea varstei, intr-un spital de provincie, cu o tumora uriasa pe creier, aparuta ca din senin, intubat si inconstient iar eu sunt incercat de regrete ca nu pot comunica cu el si ca deja am inceput sa-mi amintesc lucruri din trecut, traite impreuna si asta mi se pare de-a dreptul indecent pt ca imi creaza sentimentul ca el deja a murit, ca nu mai exista.

                            Sunt furios pt ca am realizat ca unele amintiri cu prietenul meu,dintr-o anumita perioada, le-am scos din minte in mod nesabuit iar cand am vrut sa le readuc in casa lor am constatat ca e greu fara ajutorul celui care a contribuit la nasterea lor. Dar in mod usuratic am zis ca e timp si am amanat si am tot amanat, viata a adus mereu in prim plan lucruri asa zis mai importante decat reconstituirea unor amintiri, pana cand acum ele sunt pierdute definitiv deoarece Gusti nu ma mai poate ajuta sa mi le reamintesc

                            Iarta-ma ca ti-am umplut capul cu chestiile astea, acum insa poate o sa fiu mai usurat

                            Ai terminat Shogun? Gata ?Esti pregatita sa citesti ce iti scrie
                            Motarlanul (parca asa mi-ai spus).

                            Acum insa e vreme de somn asa ca iti zic noapte buna.

                            Scrisul pe maine, ok ? Pa :)))
                            • +1 (1 vot)    
                              Spune-mi, te rog, (Duminică, 28 august 2016, 12:56)

                              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                              pe o scara plecand de la "Curcubeule"si trecand prin "susu", "susuflet", "susufleosc", pt a ajunge la "Motarlane", unde ma situez astazi, 28 august ac ?

                              De ce te intreb? In functie de raspunsul tau voi putea sa aleg subiectul cel mai potrivit, in asa fel incat demonii sau duhurile fiecaruia dintre noi sa stea cuminti.
                            • 0 (0 voturi)    
                              sper sa nu fiu necioplita (Duminică, 28 august 2016, 14:22)

                              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                              sa stii ca nimic nu e pentru totdeauna .
                              sper sa nu treci prea mult prin tristeturi si amintiri, gandeste-te ca acum e intr-o alta forma, mai buna... eu asa am facut si fac.

                              La fel ma gandesc si la cei care sunt in viata.. daca nu imi este dat sa traiesc un lucru, o treaba, o anumita realtie eee :)))..ma gandesc frumos la partea adversa, ma gandesc ca e mai fericita asa si chiar imi doresc sa fie fericita. Bine, zic si eu niste banalllitati, de parca se gandeste cineva sa-i moara capra vecinului?!..eu cred ca ala era un banc prost.

                              Nu te mai simti vinovat aiurea, vorbesti ca un copil uneori. Toti pierdem fiinte dragi, ..poate pentru ca deja avem o vârstă ?? :))
                              Cand vor trece deja 12-15-16 ani peste eveniment..nu iti vei mai reaminti multe... că așa e viața.. Na, nu stiu cum să-ti explic.

                              Am terminat primul volum si cred ca ma duc sa citesc la iarba verde pt ca imi vine sa dorm intruna... citesc greu că dorm mult ...:)))..

                              (incepe sa ma enerveze faptul ca ma ispitesti intruna sa-ti raspund la te miri ce... sa stii ca mie ...sorry dar mi s-a cam luat de netul asta, adica vorbim prea mult. am nevoie de pauza! intelegi?
                              • 0 (0 voturi)    
                                Arigato gozaimaso (Duminică, 28 august 2016, 16:49)

                                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                pt cuvintele tale !Am sa incerc sa gandesc asa !

                                Spor si lectura placuta. Adevarul e ca vremea-i faina pt o lectura la iarba verde si chiar si pt un pui de somn.:)))

                                PS. Eu o sa-ti mai scriu, pt ca nu pot altfel. Poate, nu poate, ci sigur vor mai fi si te miri ce banalitati, poate vor fi si lucruri mai intelepte, cine stie ?
                                Te rog insa sa nu te simti obligata sa-mi raspunzi. Eu n-o sa mai am pretentia asta. Sa nu te mai simti ispitita... Te inteleg. :)
                                • +1 (1 vot)    
                                  ~~~~<3~~~~~ (Duminică, 28 august 2016, 18:22)

                                  srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                  非常に満足
                                  Hijō ni manzoku!


                                  ...:))))...
                                  • 0 (0 voturi)    
                                    Spune-mi macar intr-o limba (Duminică, 28 august 2016, 20:02)

                                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                    de circulatie internationala !

                                    Eu ti-am spus ceva arhicunoscut, tocmai si pt ca citesti Shogun, dar tu ?

                                    Si asa am ramas cu un mister pt un film (m-a dus cu vorba amicul din Londra cu Trance) si cu o melodie. Acum raman in ceata si cu Hijo ni manzoku. Nu ma incred in ce mi-a tradus Google translate
                                    • 0 (0 voturi)    
                                      si eu, (Duminică, 28 august 2016, 20:18)

                                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                      am raspuns intocmai pentru ca tu ai citit deja Shogun!

                                      ...:))).
                                      • 0 (0 voturi)    
                                        :P (Duminică, 28 august 2016, 22:32)

                                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                        Ti-am spus doar ca l-am citit in urma cu ani in 4 zile (nu exista Red Bull pe vremea aia in Romanica) dormind cred 5-6 ore in tot acest timp. Nu era cartea mea si trebuia sa o dau in 4 zile, ca sa fie returnata de cel ce mi-o daduse celui ce i-o imprumutase
                                        Am citit-o ca un disperat cu alte cuvinte !

                                        PS. Chiar ai putea sa mi-o imprumuti ca sa o citesc pe indelete ! :))))

                                        PPS. Stai, nu da, caci am glumit ! :))))
                                        • 0 (0 voturi)    
                                          da, (Luni, 29 august 2016, 8:39)

                                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                          da, pai nu ma deranjeaza, îi facem pe domnii de la HN ”probumbeii” nostri :)) .... sa stii ca sunt si de treaba si de gasca..! stiu eu !! ....:)))...

                                          si eu trimit cartile la ei cu posta (nu te gandi ca ma duc eu..prințesa de mine=D)

                                          si trimit cartile si tu te duci si le ridici ..:)))). si daca esti cuminte, poate iti fac si un cado: UN ARICI !!!

                                          ...:))))...
                                          • 0 (0 voturi)    
                                            ... :)))) (Luni, 29 august 2016, 10:16)

                                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                            :))))

                                            Am constatat si eu.

                                            Si, ce-i mai misto, e ca au simtul umorului!

                                            Nu-mi publicau uneori cate un comentariu si ma basicam si le scriam, "cerandu-le socoteala", convins fiind ca mesajul meu catre ei, este privat. Dar , si asta mi-a placut si am remarcat la ei, publicau asa zisa "corespondenta privata", comentariul dorit insa, nu !

                                            Galuscuto, pai atunci sa-ti fac o lista cu ce mi-ar placea sa citesc si te incurajez si pe tine sa faci la fel in ceea ce te priveste.

                                            PS. Cat despre arici, asta e : datorita tie,incep in mod accelerat sa inteleg ca nimic nu se dobandeste fara sacrificii
                                            :P
                                            • 0 (0 voturi)    
                                              :)) (Luni, 29 august 2016, 11:14)

                                              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                              da. da. da!
                                              si o sa te obișnuiești și cu Ariciul..mai ales că și sforăie !!:))) stiu eu , sigur,si precis..ca sforaie . :)

                                              precis sforăie!!

                                              :P
                                              • 0 (0 voturi)    
                                                ?! (Luni, 29 august 2016, 14:45)

                                                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                                ???

                                                Mai, tu prea insisti cu faptul ca sforaie ! :P

                                                PS. Tre' sa fie ceva la mijloc. :)))
                                    • 0 (0 voturi)    
                                      si eu, (Duminică, 28 august 2016, 20:18)

                                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                      am raspuns intocmai pentru ca tu ai citit deja Shogun!

                                      ...:))).
                                  • +1 (1 vot)    
                                    "Satisfaction", (Duminică, 28 august 2016, 21:15)

                                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                    n' est ce pas ? :))

                                    Ps. Yeees !!!! :))))))
                                • 0 (0 voturi)    
                                  Arigato gozaimaso (Duminică, 28 august 2016, 20:11)

                                  srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                  pt cuvintele tale !” haha, dar eu sunt si foarte răsfățată si rea. Sa nu uiti asta!

                                  :)

                                  A zis un nene ” esti rar de rău!” :)))

                                  Auzi Susu, daca pui numele meu acolo ca sa primesti notificari... vei primi notificari numai at cand iti scriu tie sau primesti oricum, ori de cate ori comentez (eu) la vreun articol ?

                                  Asta vreau sa stiu=D

                                  ..:))..
                                  • 0 (0 voturi)    
                                    Doar (Duminică, 28 august 2016, 22:37)

                                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                    cand imi scrii mie !

                                    PS. Inutil sa te intreb de ce m-ai intrebat chestiunea asta, nu ?
                                    • 0 (0 voturi)    
                                      pt ca (Luni, 29 august 2016, 8:35)

                                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                      mai cresc vizualizarile, si ma gandeam care o fi nebun sa dea inapoi ...doar ca sa fie martor la idila noastra, romanța noastra...amoru nostru virtual...

                                      ...:))))...
                                      • +1 (1 vot)    
                                        Mai stii ? (Luni, 29 august 2016, 10:25)

                                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                        Mai stii ?

                                        Poate ajungem sa-i inspiram si pe altii !

                                        PS. Ori e vorba de vreun adorator secret, caruia o sa-i rup eu urgent picioarele. In mod virtual, of course !
                        • 0 (0 voturi)    
                          Am meritat-o ! (Sâmbătă, 27 august 2016, 22:26)

                          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                          Nu va fi cazul sa il implici si pe domnul satului, fata de care oricum ma simt rusinat. Nu, nu pt punerea aceea la punct, pe care ori ce-ai zice, a meritat-o (si e un om inteligent si a inteles asta), ci pt una din primele mele postari aici pe HN (cred ca era pe la sfarsitul lui septembrie 2015) cand deja ma cam dumirisem care-i treaba si m-am hotarat sa-mi arat "muschii" cu unul dintre cei mai rasariti de pe forumuri, in acest sens alegandu-l pe domnul satului. In fine, ce-a fost a fost.

                          Observ, (s-ar putea sa ma insel totusi), ca uneori ai tendinta sa retii inaintea spectacolului, ceea ce se petrece in spatele scenei, in culise, sau in cabine, inainte ca Romeo si Julieta "de la 6" sa se machieze si sa-si imbrace costumele stralucitoare de scena, sa-si spuna replicile mestesugite de altii, sa iubeasca si sa traiasca sau sa iubeasca si sa moara dupa gustul altora si nu dupa al lor, dupa cum, esti pregatita sa descoperi lucruri semnificative in curtile din spatele caselor, unde oamenii obisnuiti ascund pe langa multe lucruri nefolositoare care ii incurca, si cate o statuie, pe care si i-au turnat singuri, tot asteptand ca sa li-o ridice altii.

                          "Avem minte selectiva si regenerabila." Selectiva inteleg, dar regenerabila ? Intr-o zi o sa te rog sa-mi scrii nu un roman despre asta, dar macar o schita.

                          Eu am pierdut amintiri minunate din vina mea, amintiri, despre care stiu ca au fost frumoase , tocmai datorita eforturilor nebunesti pe care le-am facut ca sa le readuc la viata. In locul lor am amintirea eforturilor zadarnice ("amintirea conexa"). Tu te pricepi la asta ! Explica-mi tu, te rog : E o prostie sa spun ca omul pastreaza senzatii despre o "amintire" pe care "nu si-o mai aminteste" ? Pot exista senzatii in lipsa a ceea ce le-a creat ? Cand nici macar nu mai stii daca ceea ce le-a creat a existat cu adevarat ?

                          Ai darul zicerilor memorabile, exceptionale, fie ca iti apartin, fie ca sunt spuse de altii.
                          Ce-ar mai fi de spus ?
                          • +1 (1 vot)    
                            ok, pe rand (Duminică, 28 august 2016, 14:46)

                            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                            E o prostie sa spun ca omul pastreaza senzatii despre o "amintire" pe care "nu si-o mai aminteste" ?

                            Nu, nu este o prostie. Este ca atunci cand intuiesti raspunsul..dar nu stii sa-l formulezi, nu stii sa pui punctul pe i.. nu mai stii detalii, dar stii ca prin ceata vremurilor, așha incetoșat si intuiesti incercându-ti memoria..nu iti aduci aminte decat fragmente, dar ai o senzatie in stomac sau/si un zambet pe fata..nu stiu sa ma explic mai mult. Chestia asta de care vb tu este mai greu de explicat in scris,pt ca se simte - nu se scrie :))).

                            ”Pot exista senzatii in lipsa a ceea ce le-a creat ?”
                            Cum adica in lipsa a ceea ce le-a creat? Pai tu singur le-ai creat (singur, sa zicem in sportul individual) sau in 2 ..atunci cand vorbim de romanțe.. :))
                            Eu nu simt lipsa partii adverse chiar daca amintirea respectiva este despre ambele parti. Cum noi pastram doar amintiri frumoase... eu nu cred ca oamenii stau pe plaja sub un palmier sau cocotati in varf de multe si se gandesc la ”razboaiele”
                            ce s-au dus prin vietile lor. Nu stiu dragule, dar eu ma gandesc frumos..frumos,,frumos ..si nici macar nu am nevoie de partea adversa ca sa fie langa mine, pot si singura sa ma gandesc la amandoi :))))
                            Ref la razboaie..ne mai gandim, bine, treaca de la mine si sa zicem ca unii se gandesc si sub palmier, dar daca razboiul a fost acum 2-3 ani..nu mai este acelasi lucru ca si dupa ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi... na, ce-a fost a fost, te uiti altfel,..mai si razi..sau nu te uiti deloc, nada, zero, caput, finish, mortos(cazul meu) =D

                            ...:))...

                            ”Cand nici macar nu mai stii daca ceea ce le-a creat a existat cu adevarat ?”

                            cum adica nu stii daca a fost adevarat? suferi de amnezie ?? asa ceva nu se ezista! :)
                            • +1 (1 vot)    
                              "Pupicul"( + ) e de la (Duminică, 28 august 2016, 17:18)

                              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                              mine, sa stii ! :))))

                              Desi pt mine ar parea ca inca nu e momentul, maniind chiar si pe Dumnezeu, din clipa asta am sa ma gandesc intr-una pozitiv si pozitiv si pozitiv si o sa ma gandesc doar la lucrurile frumoase.

                              Tu mi-ai mai dat sfatul asta o data, facand referire si la exemplul personal acum, o sa incep sa-l pun in aplicare. :))

                              PS. De-aia ti-am dat "pupicul" ! :))))

                              PPS. Imi dai voie sa-ti mai spun ceva ?

                              "Chestia(...) greu de explicat in scris, pt ca se simte- nu se scrie", (perfecta dreptate ai, asa este), ai explicat-o exceptional !! :)))

                              PPPS. Iti multumesc pt toate deslusirile si de asemenea si pt gentiletea cu care ai trecut peste gugumania uneia dintre intrebari !

                              :P + + + :))))
                              • 0 (0 voturi)    
                                da.da. da...:)).. (Duminică, 28 august 2016, 17:59)

                                srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                tuu, picam bac-ul cu asa explicatie, dară eu scriu instant, stii si tu cum e.. si nu mă mai gandesc sa ambalez frumos...eu scriu.

                                cam multe plusuri si pupici, cam in 2-3 luni pana sau dupa Craciun ...ma astept să mă și săruți on line.

                                ~~~~~~ =D ~~~~~~
                                • 0 (0 voturi)    
                                  Pana-n Craciun, (Duminică, 28 august 2016, 20:11)

                                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                  dupa Craciun, dar trebuie sa am grija pt ca mi-e ca ai o palma grea online.

                                  Poate cand nu esti atenta
                                  si faci cozonacul (dar precis il cumperi)! Vezi ce greu e ?

                                  PS. De pe-acum fac planuri !
                                  • 0 (0 voturi)    
                                    na na, (Duminică, 28 august 2016, 21:09)

                                    srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                    eu fac si cozonacul și coliva -in caz ca ma superi !

                                    si am mai facut cozonac, așa să stii!
                                    bine, nu am dat la musafiri din el, dar era foarte gustos, așa să stii.

                                    Noapte buna. Pa, ma culc!
                                    • +1 (1 vot)    
                                      :)))))) :))))) :)))) (Duminică, 28 august 2016, 22:43)

                                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                      Sa stii ca te cred in chestia cu cozonacul !

                                      Pa, Somn usor !
                                • 0 (0 voturi)    
                                  De ce ? (Duminică, 28 august 2016, 20:20)

                                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                  "...dar ai o senzatie in stomac sau/si un zambet pe fata."

                                  Exact asta este !
                                  • 0 (0 voturi)    
                                    ufff, (Duminică, 28 august 2016, 21:01)

                                    srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                    da, pentru ca pastram pentru foarte mult timp amintirea si o retraim cu gandul ca pe un deja-vu (sa zicem) numai pentru cei pe care i-am iubit/avut foarte aproape in suflet.. restul dispar sau se estompeaza!! Ne mai raman pe creier acele amintiri care pt noi au reprezentat un eveniment..alea nu le uiti.. eu stiu si marca de tricou si nr de la pantofi... ai mei/ali lu cineva :))) . PA!
                                    • 0 (0 voturi)    
                                      Asa-i ! (Duminică, 28 august 2016, 22:51)

                                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                      Sunt unele amintiri in legatura cu locuri si oameni pe care mi le amintesc detaliu, pt ca m-au marcat. In sens bun, vreau sa spun. Iti multumesc inca o data. Pacat ca am apucat sa-ti spun ca nu o sa te mai ispitesc sa-mi raspunzi , tocmai acum cand as avea atatea sa te intreb despre mecanismul asta de formare a amintirilor. In fine, e tarziu.
                                      Pa, somn usor !
                                      • 0 (0 voturi)    
                                        ... (Luni, 29 august 2016, 8:47)

                                        srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                        despre mecanismul asta de formare a amintirilor, nu stiu prea multe si nu m-am gandit niciodata la lucrul asta. In afara de fraza preluata de la Jung, cum ca momentele eveniment sunt cele care dainuie si treaba aia cu memorie regenerabila- preluata si ea, in rest sunt chestii pe care le pun eu cap la cap cu logica mea de școler mattrițer si unele le-am simtit pe pielea mea...dar despre mecanismul asta de formare a amintirilor nu m-am gandit ppana acum. Poate mai incolo peste 2-3 luni o sa-ti spun ce cred eu...am nevoie de timp sa ma gandesc...
                                        • +1 (1 vot)    
                                          Voi astepta (Luni, 29 august 2016, 14:51)

                                          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                          Voi astepta cuminte fara sa ma impacientez, pt ca nu ma vad apucandu-ma sa-l citesc pe Jung.
                                          Asta-i apanajul tau. :)
                                      • 0 (0 voturi)    
                                        de fapt :)))) (Luni, 29 august 2016, 8:52)

                                        srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                        ma gandeam ca amintirile se fomeaza pentru ca noi, oamenii, ne atasam de momente, de locuri si de oameni.

                                        Uite, astia de sunt fotografi si merg peste tot, sunt cei mai castigati..pt ca ei raman cu un noian de imagini..tu stii ca eu cand ma uit la o poza, imi aduc aminte imediat ce simteam atunci in momentul ala, cand a fost facuta poza? este ceva extraordinar, plus ca si atunci cand am facut poza la un apus de soare...tot stiu si acum ca atunci eram nostalgica sau la ce ma gandeam in momentul ala.. bine, eu mai am si o memorie de brontozaur, si in pl,us nu stiu daca la voi barbatii conteaza atat de mult detaliile astea, desi tind sa cred ca la astia cu arta si ce-i frumos ...cred ca este fix ca si la mine si ceva in plus..:)))..
                                  • 0 (0 voturi)    
                                    ufff, (Duminică, 28 august 2016, 21:01)

                                    srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                    da, pentru ca pastram pentru foarte mult timp amintirea si o retraim cu gandul ca pe un deja-vu (sa zicem) numai pentru cei pe care i-am iubit/avut foarte aproape in suflet.. restul dispar sau se estompeaza!! Ne mai raman pe creier acele amintiri care pt noi au reprezentat un eveniment..alea nu le uiti.. eu stiu si marca de tricou si nr de la pantofi... ai mei/ali lu cineva :))) . PA!
                                    • 0 (0 voturi)    
                                      "Amintirea"... (Luni, 29 august 2016, 11:06)

                                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                      Asta-i "amintirea", srah!

                                      Poza cu "apusul de soare", e o hartie care se ingalbeneste in timp, se distruge, se pierde. Poti sa o inlocuiesti pe post de "tablou" cu oricate vederi cu apusuri de soare vrei.
                                      DAR APUSURILE ACELEA NU SUNT ALE TALE !
                                      Apusul tau e unul singur, e unic !

                                      Chiar si daca l-ai trait cu cineva drag si l-ati impartasit impreuna, tot va fi ramas un detaliu nespus, vreo farama de gand nerostit. De aceea zic ca e unic.
                                      Uneori e unic tocmai pt ca nu l-ai trait singur/singura, ci impreuna cu cineva care iti este drag.

                                      Eu, care sunt un timid, traiesc detaliile "la detaliu" ca sa spun asa !
                                      Ceilalti ? Banuiesc ca majoritatea lor sunt "fast and furious"!
                                      • 0 (0 voturi)    
                                        mmm (Luni, 29 august 2016, 12:00)

                                        srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                        nu stiu ce sa zic pt ca eu sunt timida doar fata de un numar extrem de redus de persoane... in rest, sunt chiar sadica! :)))))

                                        si intr-un caz si in celalalt am niste reactii de zile mari..dar eu nu le retin decat pe cele in cazul in care sunt si timida șiii..mă iau reactiile pe dinainte..nu de alta, dar si ala din fata mea reactioneaza... saracul !

                                        ...:)))):..
                                        • 0 (0 voturi)    
                                          Da...da...da... (Luni, 29 august 2016, 15:31)

                                          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                          Ti-am spus mai demult ca eu sunt obligat datorita (din cauza? inclin sa cred ca "datorita" este corect) profesiei mele sa castig toate disputele, de preferinta, total. Uneori, insa trebuie sa ma multumesc si cu victorii partiale, dar ele nu trebuie sa fie efemere (am fost educat in acest sens sa nu ma multumesc cu astfel de izbanzi). Toate astea exclud, iti dai seama, timiditatea! Si acum revin cu precizarea cred, deja subinteleasa, ca si eu sunt timid "doar fata de un nr extrem de redus de persoane", in general foarte apropiate mie. Doar ca eu nu sunt sadic ca tine ci, sa zicem, "raut", cinic ?

                                          "Reactii de zile mari" !

                                          WOW ! Ma sperii, fato !
                                          Zau, vorbesc serios ! Aproape ca ma "mananca spinarea", sa aflu ce inseamna "reactii de zile mari", datorate "sadismului" care te poate domina la un moment dat, dar nu, atentie ! ma opresc. :)))
                                          Considera ca nu am spus ce am spus !:))))

                                          In schimb, chiar m-ar fascina sa stiu ce inseamna reactii de zile mari, datorate timiditatii ! :))

                                          PS. Pe masura ce-mi dai voie sa intrezaresc cate o farama a personalitatii tale, esti tot mai surprinzatoare. Incepe sa ma fascineze lucrul acesta
                                          mai ales pt faptul ca imi face impresia ca asta-i vrerea ta si nicidecum "meritul" meu. Dar cine stie, poate ma insel ! :)

                                          PPS S-au poate ca adevarul e undeva pe la mijloc. :)
                                          • 0 (0 voturi)    
                                            ... (Luni, 29 august 2016, 16:40)

                                            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                            n-ai inteles nica!

                                            asa sunt eu ..imprevizibila :))))
                                            • 0 (0 voturi)    
                                              :P (Luni, 29 august 2016, 21:05)

                                              srah [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                              ete ca vreau sa ramai nefașcinat!!!


                                              :)))
                                              • 0 (0 voturi)    
                                                :)))) (Marţi, 30 august 2016, 0:00)

                                                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                                Da' ce... e totul dupa tine, dupa cum vrei tu ? :))

                                                Eu nu am nici un cuvant aici
                                                ?
                                                Sunt major..sunt vaccinat :))
                                                am drepturi !!! am drepturi !! :P
                                  • 0 (0 voturi)    
                                    ... (Luni, 29 august 2016, 16:41)

                                    srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                    ma refeream la fraza aia gen ”iarna nu-i ca vara” :))))
                        • 0 (0 voturi)    
                          PS. (Sâmbătă, 27 august 2016, 22:28)

                          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                          Poate doar ca eu, in locul sau as fi riscat !

                          Dar tu ? Tu ai fi riscat ?
                          • 0 (0 voturi)    
                            aoleu. (Duminică, 28 august 2016, 15:00)

                            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                            sa risc ce? unde? cu cine?

                            ...//...

                            la mine este f simplu.
                            Nu regret nimic pentru ca eu stau intr-un loc pana inteleg ca nu mai este nimic de facut...ca EU nu mai pot face nimic in plus. Ca atat am putut si daca as muri maine, as muri impacata...pentru ca si daca traiam inca 100 de ani tot nu aveam sa mai fac un gram in plus... stiu, e dureros, dar asta e.
                            De regula, de foooarte multi ani, de mica..am invatat sa plec impacata, ca sa nu mai fie nevoie sa ma gandesc vreodata la intrebari de genul „dar cum ar fi fost?”...ete ca eu ma gandesc, ca intr-o romanță terminată, poate ca a fost foarte bine ca s-a terminat pentru ca vorba-aia unii ajung sa se omoare si la propriu ..:)).. si apoi ma gandesc ca eu vreau ca omul ala sau celalalt :)))... sa fie fericit. Ori daca a plecat de langa mine (ceea ce nu mi s-a intamplat niciodata, trebuie sa recunosc :))))..) inseamna ca acum e fericit in alta parte, asa cum si eu sunt fericita la mine acasa...deci, toata lumea e fericităăă :))), nu-i asa?

                            Auzi Susu, tu pari destul de citit, adica foarte!, si cred ca nici cu fetele nu stai rau...dar nu prea inteleg de ce te tot incearca unele sentimente de regret...nostalgii, pare pfff, pe bune ca nu inteleg. Ziceai mai demult ca eu sunt suma trecuturilor mele?? ...:)))... sa ne fie cu pardon, monsenior !

                            :P
                            • +1 (1 vot)    
                              Elfule, (Duminică, 28 august 2016, 17:55)

                              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                              La tine, in lumea ta, in universul tau se ajunge atat de greu, incat nebun ar fi cel care a ajuns sa nu ramana !

                              M-ai prins ! Se pare ca pana acum cateva minute,de cand am hotarat datorita tie, sa gandesc doar pozitiv, sa scot la iveala doar amintirile frumoase, cel care era suma trecuturilor lui, nu tu erai, ci tocmai eu !

                              Nu intelegi, pt ca nici eu nu prea inteleg ce s-a intamplat in ultimul an cu mine. Si atentie, a fost un an pe care mi l-am luat tocmai ca sa fac o pauza, sa ma "detoxific". Din octombrie, gata ar trebui sa se incheie si se va incheia.
                              Dar a fost si un an deosebit si interesant pt ca te-am "cunoscut" pe tine, prima femeie (si sigur ultima) pe care o cunosc online si careia i-am marturisit ca nu imi plac victoriile efemere in conditiile in care nici macar o astfel de victorie nu am putut obtine.

                              Dar ma opresc pt ca nu vreau sa te-aud : "sa ne fie cu pardon monsenior", ai spus ca gandesti doar pozitiv".

                              Asa este, srah ! "Si maine este o zi !"

                              PS. Vara inca nu s-a incheiat !
                              • 0 (0 voturi)    
                                fii bun, (Luni, 29 august 2016, 10:00)

                                srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                si spune și mie ce vroiai tu sa risc eu & ce vroiai sa risti tu in locul meu!!
                                • 0 (0 voturi)    
                                  "Tinerete"... (Luni, 29 august 2016, 11:50)

                                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                  "Tinerete, daca eram mai tanar iti preziceam viitorul".

                                  Exact ce-am spus: as fi riscat sa iti prezic viitorul cum il vad eu alaturi de tine. Iar tu trebuia sa risti de doua ori : prima data, sa accepti sa iti prezic viitorul si a doua oara sa risti si sa te transpui in viitorul pe care ti-l preziceam.

                                  Atentie, sa nu-mi spui ca domnul acela putea sa-ti fie bunic, pt ca atunci totul cade. :)))))

                                  PS. Mi-ai atras atentia ca nu era vorba de un crai, asa ca omul vazuse in real life "ceva", ce l-a facut sa vorbeasca de asemrnea maniera.

                                  PPS. Eu, unul nu am deloc o problema cand vad cupluri in care el este grizonat si ea nu ori dinpotriva cand ea este mai "matura" decat el ! :)

                                  Pornesc de la premisa ca cele doua suflete s-au intalnit. (Este evident ca VIP-la noi- se exclud. Daca gresesc in aceasta privinta contrazice-ma, dar cu exemple !) :))
                                  • 0 (0 voturi)    
                                    nu inteleg, (Luni, 29 august 2016, 16:37)

                                    srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                    pt ca nu era nimic de riscat acolo... a zis si omul o vorba asa.. ca eu eram o tanara inflacarata si credeam in ceea ce faceam si ma straduiam sa fac bine acolo in proiectul acela. Omul ala,..am amintit de el pt ca era o amintire.. am spus ceea ce am spus in contextul amintitrilor... nu am mai pastrat legatura, dar era un om frumos in felul lui, cred ca era si o persoana familista de altfel.. noi nu aveam deloc glume in program, aveam o relatie bazata pe respect si ne intalneam numai prin prisma acelui proiect...(apropo, vezi nu incurca anii si oamenii ...:))))...) ...adusese omul in tara niste produse care nu se gaseau atunci la noi, apoi a schimbat domeniul...dar eu pastrez o amintire frumoasa, si chiar zambesc la fraza aia..pe care nu am inteles-o imediat ....... :)))...

                                    Draga, eu am amintiri frumoase, asta era ideea.. dar nu mi-a trecut prin cap sa-l bag in asternut :)))))))).

                                    Cand eram mai tanara..eu nu pricepeam aluziile si in plus cand altii faceau aluzii pe fata eu le luam drept glume...,, deci, greu ..f greu cu mine .:))))...

                                    iti spun foarte sincer, ca nu am regrete in privinta vietii mele personale, desi poate se putea mai bine..dar, acum ma amuza si sunt foarte impacata cu mine si cu trecutul meu.. ori uite ca nu m-am gandit la ceea ce te gandeai tu...:))). ... si-apoi, nu am fost nicicând genul de aventuriera.., nu cred ca profunzimea si lucrurile frumoase le gasesti in aventuri despre care sa spui mai apoi ca nu stii ce-a fost aia...:))..si daca erai nitel mai atent la ce-am mai scris eu pe-aici ai fi putut intelege....mai multe ...:P
                    • 0 (0 voturi)    
                      "Bunuri materiale" (Duminică, 28 august 2016, 22:36)

                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                      auzi Susu, am vazut o inscriptionare mica pe masina unui tip:

                      ”Ne plac femeile,
                      dar iubim masinile !! „ ....:)))....

                      tu cu ce-ai mai completa scrisoarea catre Mos Craciun (sa zicem).. :
                      vapoare? avioane? Boss? Hugo? un velier? doua? ~~~~~~:))))~~~~~~~~~
                      • 0 (0 voturi)    
                        Cunosc "tatuajul" asta (Luni, 29 august 2016, 1:25)

                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                        aproape misogin pe care-l aplica "baietii veseli" pe masinile lor.

                        Intrucat ma pui acum ditai barbatul sa-i scriu lui Mos Craciun, nu ma pot rupe de context, asa ca nu i-as cere "bunuri materiale". Sigur i-as scrie asa :

                        "Mos Craciun, a venit vremea sa-mi schimb masina, sa-mi iau una noua, pt ca mie imi plac masinile. Dar pt ca iubesc femeile, lasa masinile si fa o vraja Mosule !

                        PS Crezi ca ar face-o ?

                        PPS Ai fost pe-aproape :Christian Dior-Fahrenheit.

                        Dar pt ca tot ai adus vorba, m-ai facut si pe mine curios : tu ce ti-ai dori sa-ti aduca Mosul ?
                        • 0 (0 voturi)    
                          nu stiu la ce te referi ! (Luni, 29 august 2016, 8:59)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          la Boss ma gandeam la animalu tau..pt ca tot ziceai ca e batran, poate iti trebuie un pui nou

                          La Hugo...Victor !!! :))))...

                          Veliere ...Shogun! :))... auzi, asa-i ca asta se insoara cu o japoneza si devine shogun in volumul 3? ...cu fata aia Maiko sau ceva asa... :)))).

                          Oricum veliere ..va plac la toti...

                          Te pup, eu azi nu mai intru. Ma duc la ora de sport:P ..pA!
                          • 0 (0 voturi)    
                            :)))) (Luni, 29 august 2016, 12:03)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            :))))

                            Evident ca n-o sa-ti spun, manipulatoare mica si smechera ce esti ! Trebuie sa termini cartea, chiar daca asta inseamna sa intrii mai rar si mai putin pe net. Ma sacrific! Ba nu !

                            Pa, spor la treaba !
                        • 0 (0 voturi)    
                          nu -l cunosc pe (Luni, 29 august 2016, 9:44)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          Diorul tau, dar le stiu pe alea pentru ”pisici” :)))

                          my land trussardi - e treaba!...de treaba :))))))... :))))....:))).

                          nu ti se pare ca facem reclama? eu cred ca ne vor da interzis baietii de la HN. :P

                          ~~~~~~~~ valuri ~~~~~valuri ~~~~~:))))... .
                          • 0 (0 voturi)    
                            Si-ti plac ? (Luni, 29 august 2016, 12:21)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Care dintre ele, pt ca sunt "pisici" si "pisici" ? Unele-s "miorlaite" si "lesinate", altele, "zgarie", altele-s "si-si".

                            Am mers cu vaporul, nu pe mare ci pe fluviu, dar nu ma dau in vant in mod deosebit. Ma simt cu libertatea de miscare ingradita, indiferent cat de generos este spatiu si confortul in care pot sa ma misc. Nu sufar de rau de mare, asa ca valurile tale nu ma supara (daca cumva le-ai desenat ca sa ma necajesti:)

                            PS. Ori, iti plac tie vapoarele si valurile ?
                        • 0 (0 voturi)    
                          stiu! stiu (Luni, 29 august 2016, 10:10)

                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                          stiu !!!

                          vreau de Craciun un melc fermecat ...:)))))))):...

                          !! ...:))))))).
                          • +1 (1 vot)    
                            "Un melc fermecat" ! :)) (Luni, 29 august 2016, 12:25)

                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                            Elfule, unde se poate gasi pe lumea asta un melc fermecat ?:)))

                            Tu ar trebui sa stii. Spune-mi si mie ! :P
                            • 0 (0 voturi)    
                              ete na! (Luni, 29 august 2016, 17:48)

                              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                              nu exista melci fermecati ! :P

                              o sa-mi iau o casuta d-aia cu fulgi de nea, pe care o invarti inves si ninge in globul ala..saau imi iau o balerina pe care o intorc cu cheia si se invarte :))))) si daca am noroc mai canta si ceva pe langa ...:))))...

                              ..dar, mai e destul timp pana la Craciun ! :))))).
                              • 0 (0 voturi)    
                                Mai, mai mai... :)) (Luni, 29 august 2016, 19:38)

                                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                Intr-adevar, schimbatoare, nu glumesti de loc !

                                "dar mai e destul timp pana la Craciun "...pt toti !

                                PS. Maine ce-o sa doresti sa-ti iei, elfule ?
                                • 0 (0 voturi)    
                                  hihihi (Luni, 29 august 2016, 22:11)

                                  srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                  sunt un spirit liber , un duh îndărătnic SI O SA TE BANTUI!!!...:))))...

                                  BUHUHUHU

                                  hihihih ...:))))...............
                                  • +1 (1 vot)    
                                    Atunci eu (Luni, 29 august 2016, 23:15)

                                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                    am sa ma prefac intr-un, cum ii zice ? un vampir electric.. electronic, catodic... :)))) srah, cum ii zice ? Ala de suge electronii din oameni. asa.. intr-un vampirenergetic....

                                    Uuuuuuu..... sa vezi atunci cum o sa fie ! :)))

                                    Am sa te sperii tare, tare de tot :))))
                                • +1 (1 vot)    
                                  Auzi... (Luni, 29 august 2016, 22:11)

                                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                  am o curiozitate si ma intreb daca poti sa mi-o satisfaci ?
                                  De fapt doua. :))

                                  1. A fost ziua ta de nastere ?

                                  2. Dar ziua onomastica ?

                                  PS. + :))))
                                  • +1 (1 vot)    
                                    Sper ca dormi (Marţi, 30 august 2016, 1:09)

                                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                    la ora asta si imi doresc si iti doresc sa-ti visezi cea mai frumoasa amintire a ta
                                    DE PANA ACUM ! :))

                                    Somn usor, elfule ! :)
                                    • 0 (0 voturi)    
                                      da, pai (Marţi, 30 august 2016, 11:55)

                                      srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                      nu a fost deloc greu!
                                      ti-am zis ca aud si voci !! :)))

                                      :P
                                      • 0 (0 voturi)    
                                        Ai visat deci ! (Marţi, 30 august 2016, 16:19)

                                        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                        Ai auzit si in visul asta voci ? :))
                                        Dar in culori visezi ? :P

                                        Aide, srah, nu fi zgarcita, da-mi amanunte.
                                        :)))

                                        PS A-ma-nun-te...
                                        a-ma-nun-te...
                                        • 0 (0 voturi)    
                                          nu poot! (Marţi, 30 august 2016, 16:32)

                                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                          că mă fâstâcesc

                                          ...:)))))....
                                          • 0 (0 voturi)    
                                            Zau ? (Marţi, 30 august 2016, 17:48)

                                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                            Pa bune ? Nu te cred !
                                            :)))
                                            Uite-te-n ochii mei si mai zi-mi o data si-atunci te cred ! :))
                                            • 0 (0 voturi)    
                                              ... (Marţi, 30 august 2016, 19:00)

                                              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                              dupa toate astea???

                                              nu ma mai uit niciodata in ochii tai !!

                                              de asta sa fii sigur!

                                              :)))
                                              • 0 (0 voturi)    
                                                ??? (Marţi, 30 august 2016, 20:30)

                                                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                                Aoleo !
                                                Chiar asa
                                                ? :P

                                                Pai stai, ca in cazul asta incep eu sa ma fastacesc!
                                                :))
                                                Uite, m-am imbujorat tot !
                                                PS. :)
                                                • 0 (0 voturi)    
                                                  hmm (Marţi, 30 august 2016, 22:29)

                                                  srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                                  da` de unde..

                                                  ”golanule!”

                                                  :P
                                                  • 0 (0 voturi)    
                                                    ! (Marţi, 30 august 2016, 23:09)

                                                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                                    Ce-am mai zis acum? :P
                                                    Ce-am mai facut ?
                                                    Sunt cuminte, zau asa !:)

                                                    Astazi in tartacuta mea nu a fost loc pt duhul cel rau. :) M-a pazit ala bunu, "Blegul"! Pa cuvant ! :)))
                                        • 0 (0 voturi)    
                                          Susu, (Marţi, 30 august 2016, 17:00)

                                          srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                          am citit pe net ca daca nu-ti da sms cand e beat, inseamna ca nu esti the one... Susu, dar eu am o amintire foarte frumoasa, ca eu stiu pe cineva care s-a imbatat de Craciun(a doua zi..:))...) si mi-a taiat calea pe sosea! Susu, eu nu stiu ce sa cred , dar simt ca eu sunt piaza rea :(

                                          =D
                                          • 0 (0 voturi)    
                                            !!! (Marţi, 30 august 2016, 18:09)

                                            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                            Galuscuto, asculta-ma pe mine. Nu stiu cum este la voi, la fete, dar la baieti exact asa este. ::)))))... :)))))...

                                            Cand esti "pulbere" ,(exagerez, cand esti beat) trebuie sa-ti suni iubita ca sa fii certat de ea, si atunci stii exact ca celei care conteaza pt tine ii pasa de tine, si-ti pui cenusa in cap si esti cel mai fericit om beat din lume. Am trait si eu sentimentul asta o data. :))))) Este nemaipomenit !:))) Dar, atentie, vorbim de pusti, de adolescenti. Dupa perioada asta, betivul ar face bine sa nu experimenteze chestia cu telefonul pt ca poate avea surprize, cred eu.:))

                                            Ce e aia, srah ? Cum adica simti ca tu esti piaza rea ?
                                            Cum sa fii tu piaza rea ? A cui piaza rea ? Ce-ti venii ?
                                            Spune-mi te rog. despre ce e vorba vorbeste-mi te rog
                                            • 0 (0 voturi)    
                                              ... (Marţi, 30 august 2016, 18:33)

                                              srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                              in general dragule... istoria spune ca sunt piaza rea pentru voi..băieții/barbatii...

                                              poate pt ca sunt un spirit prea liber si un duh prea indărătnic :)))... dar, stai! daca din pricina asta erai tu ingrijorat, nu fii! eu sunt foarte fericita cu mine fix asa cum sunt =D

                                              sorry guys..:)))..

                                              gata, hai sa ne uitam la meci:)
                                    • 0 (0 voturi)    
                                      :)))... :)))... :))) (Marţi, 30 august 2016, 12:36)

                                      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                      Hi, good sun cam at you
                                      ? :))))
                                      I woke up early in the morning today unusually refreshed, cheerful and positiv. :)))
                                      I hope, i want you to be like me, if not even better ! :))))) :))))) :)))))

                                      PS. Allow me to continue in romanian because they are much more at home, n' est ce pas ?

                                      PPS. M-ai intrebat duminica seara ceva in legatura cu notificarile mesajelor. Ti-am raspuns atunci dar fac o precizare acum : daca avem un schimb de comentarii si la un moment dat iti trimit inca unul neobservand ca intre timp s-a logat si altcineva la tine, din momentul acela tertul va fi instiintat de fiecare data de faptul ca noi vorbim intre noi si ne va putea urmari. De aceea este necesar sa vorbim pe linii single, necuplate, lucru care e simplu, necesita doar un pic de atentie. :P
                                      • 0 (0 voturi)    
                                        hă?? (Marţi, 30 august 2016, 16:04)

                                        srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                        ?!adica, cum să se logheze la mine?!
                                        • +1 (1 vot)    
                                          :))) :))) :))) (Marţi, 30 august 2016, 17:42)

                                          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                          Poate am folosit cuvantul aiurea. :)

                                          Uite cum :
                                          A ii trimite un comentariu lui B.

                                          B ii raspunde inapoi lui A.

                                          C se baga si el in vorba cu B (n-are nicio treaba cu A).

                                          A ii raspunde la loc lui B (fara sa aiba vreo treaba cu C) doar ca C, pt faptul ca este in legatura cu B, va fi instintat de fiecare data cand A ii va scrie lui B sau invers, cand B ii va scrie lui A.

                                          PS. De aceea, trebuiesc create "linii separate". :)))
                                          • 0 (0 voturi)    
                                            ...:))).. (Miercuri, 31 august 2016, 12:25)

                                            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                            nu-mi bat capul cu persoanele interesate de comentariile mele.
                                            • 0 (0 voturi)    
                                              !!! (Miercuri, 31 august 2016, 14:42)

                                              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                              Stiu !

                                              "PS-ul" era
                                              concluzia la
                                              exemplul dat cu
                                              A, B si C ! :))))
                                      • 0 (0 voturi)    
                                        hahaha (Marţi, 30 august 2016, 16:38)

                                        srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                        curcubeule, de ce esti tu asa fericit astazi?!

                                        hmmmm...

                                        ....:))))...

                                        :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
                                        • 0 (0 voturi)    
                                          Acum... (Marţi, 30 august 2016, 18:11)

                                          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                          Acum nu mai sunt pt ca nu stiu ce e cu tine si as vrea sa-mi spui, daca se poate. Te rog.
                                          • 0 (0 voturi)    
                                            .. (Marţi, 30 august 2016, 18:27)

                                            srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                            iti propun sa razi in continuare si sa ignori faptul ca ma stramb la tine:)).

                                            vai de mine, asa rau te-ai speriat?

                                            Susu draga, chiar si eu ma intreb cum de am ajuns noi de la arme si cutite ..sa ne scălâmbaim pe net in halul asta...este adevarat ca eu sunt mai râzgâiata si mai sar calul..dar nu ar trebui sa fii asa suparat ca scot limba la tine=D

                                            sa ai o zi frumoasa!
                                            • 0 (0 voturi)    
                                              ps (Marţi, 30 august 2016, 18:58)

                                              srah [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                              de fapt, doar eu sunt mica , rea si obraznica..pe net:) dar, asa sunt eu...mica, rea si obraznica:(

                                              d-aia zic, ca sunt piaza rea si scot oamenii din starea lor de zen sau ..de nervi =D
                                              • 0 (0 voturi)    
                                                !!!!!!! (Marţi, 30 august 2016, 19:55)

                                                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                                Asa e ! :O)

                                                Tu esti aia mica rea si obraznica dar eu o sa ma obisnuiesc cu faptul ca esti un spirit f liber si indaratnic, care face ce vrea, un duh poznas caruia basca, ii mai place sa si rada de mine, nu doar cu mine,(wow, si ce orgolios sunt eu, leul ! dar tie nici nu-ti pasa) Parca ai fi Simona... vrei sa invingi la 0, asa esti de incapatanata. :))))

                                                PS. E bine, e foarte bine, de fapt !

                                                PPS. Ma duc un pic pe forum sa-i tabacesc pt ca mi-am recapatat starea de zen.

                                                PPPS Sa nu pleci ca ma-ntorc ca vantul ! Sau mai bine, hai si tu, ca mai respira Chitcaila ! :))))))))
                                                • 0 (0 voturi)    
                                                  !!! (Miercuri, 31 august 2016, 0:06)

                                                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                                  Galuscuto, numara de la intrarea in Muzeul asta in care suntem acum 20 de "sali" si gasesti urmatorul comentariu . Acolo sunt "sali" incapatoare, nu ca aici. :))

                                                  PS. + :P
                                            • 0 (0 voturi)    
                                              !!! (Miercuri, 31 august 2016, 12:31)

                                              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                              de fapt azi
                                              vreau sa-ti vorbesc despre DEMONII TAI, nicidecum despre duhurile mele !

                                              Pt ca nu ne mai "scalambaim" in subiectul asta, o sa-ti scriu, cum ti-am spus dupa al 20-lea comentariu de pe forumul acesta. :P

                                              PS. follow me through the "Museum" !
                                              :)))))
                                              • 0 (0 voturi)    
                                                mda (Miercuri, 31 august 2016, 14:54)

                                                srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                                e o capcana!

                                                ca sa nu te parasesc in-line!

                                                :P

                                                :)))
                                                • 0 (0 voturi)    
                                                  !!! (Miercuri, 31 august 2016, 16:54)

                                                  Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui srah

                                                  :O(... :O)

                                                  Unde ti-e
                                                  spiritul de aventura?
                                                  :)))
                                                  N-ai vrea sa ratezi
                                                  amintiri
                                                  frumoase !

                                                  PS Cel
                                                  prins in capcana, pana una-alta, sunt eu
                                                  :P

                                                  Da-i fain de tot, zau!
                                              • 0 (0 voturi)    
                                                ... (Miercuri, 31 august 2016, 18:22)

                                                srah [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                                                nu stiu unde sa ma uit , pt ca nu am notificari si nu vad unde te-ai dus

                                                :))
                                                • 0 (0 voturi)