​WTA Miami: Simona Halep o va intalni in turul doi pe Daria Kasatkina (36 WTA)

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 22 martie 2016, 20:26 Sport | Tenis

Simona Halep
Simona Halep (locul 5 WTA) si-a aflat adversara din turul doi al turneului WTA de la Miami, jucatoarea nascuta la Constanta urmand sa o intalneasca pe Daria Kasatkina (Rusia, 18 ani, locul 36 WTA).

Kasatkina a trecut in runda inaugurala a competitiei americane de Katerina Bondarenko (Ucraina, 29 de ani, locul 59 WTA), scor 6-2, 1-6, 6-2. Meciul a durat o ora si 35 de minute.

Pana in acest moment, Daria a inregistrat 12 victorii si 6 infrangeri in acest an.

In 2016, Daria a fost eliminata in turul trei la Australian Open (1-6, 1-6 cu Serena Williams), in semifinale la Sankt Petersburg (4-6, 3-6 cu Belinda Bencic) si in sferturi la Indian Wells (3-6, 2-6 cu Karolina Pliskova, din Cehia).

Halep si Kasatkina nu s-au intalnit pana acum in circuitul WTA.

Turneul din Florida este dotat cu premii in valoare totala de 6.134.605 dolari.

* Daria Kasatkina

Simona Halep vs Daria Kasatkina:

5368 vizualizari

roland garros (Miercuri, 23 martie 2016, 7:29)

anirdin [utilizator]

Buna ziua,

Are cineva idee de ce finals pass e mai scump decat doua bilete separate la finale?