Chris Evert: Serena Williams ar trebui s-o scoata pe Simona Halep la cina

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 24 octombrie 2014, 18:32 Sport | Tenis

Fosta jucatoare de tenis Chris Evert a scris, vineri, pe Twitter, ca Serena Williams ar trebui sa o invite la cina pe Simona Halep, dupa ce ocupanta locului 1 WTA a reusit sa acceada in semifinalele Turneului Campioanelor datorita romancei, transmite Mediafax.

"Cred ca Serena Williams ar trebui s-o scoata la cina pe Simona Halep, iar Agnieszka Radwanska pe Caroline Wozniacki; pentru ca le-au tinut in 'viata'!", a scris Evert.

De asemenea, cotidianul L'Equipe a notat ca Serena Williams a ajuns in semifinalele Mastersului de la Singapore datorita Simonei Halep, in timp ce presa italiana precizeaza ca "Halep o salveaza pe Williams".

Caroline Wozniacki a afirmat, dupa ce a invins-o pe Petra Kvitova si a permis calificarea Agnieskai Radwanska in semifinale, ca poloneza i-a promis ca o va duce la cumparaturi daca va castiga meciul cu sportiva ceha: "Sper ca se va tine de promisiune. Imi datoreaza o geanta", a afirmat sportiva daneza.

Simona Halep a castigat un set in meciul cu Ana Ivanovici, echivalent cu eliminarea sportivei sarbe si calificarea liderului WTA, Serena Williams, in semifinalele Turneului Campioanelor, faza in care americanca o va intalni pe daneza Caroline Wozniacki.






















14891 vizualizari

  • -5 (9 voturi)    
    Poate ... (Vineri, 24 octombrie 2014, 18:16)

    puricelu [utilizator]

    Să nu uităm și faptul că Simona nu ar rata încă o bătaie administrată americancei ... Probabil și pentru a uita multitudinea timpului petrecut pe locul nr.1 în elita tenisului mondial !
    • +4 (4 voturi)    
      hmmm (Vineri, 24 octombrie 2014, 19:58)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui puricelu

      "Caroline Wozniacki is a former World No. 1 on the WTA Tour, having held this position for 67 weeks."

      Unde mai pui că Woz avea 20 de ani, başca vine dintr-o ţărişoară de aproape patru ori mai mică decât România.
      • 0 (0 voturi)    
        Woz a profitat de debandada generală (Vineri, 24 octombrie 2014, 22:40)

        visio [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        și a avut multe turnee jucate pentru a ajunge nr1 mondial; ea nu a învins, din ce îmi amintesc, o bună perioadă jucătoarele de top; faptul că a avut o formă constantă și celeleate jucătoare erau ba accidentate, ba se schimbau la șefia wta, a fost un plus pentru ea...deci, nu cred în talentul ei...
  • +3 (11 voturi)    
    She's a winner (Vineri, 24 octombrie 2014, 19:01)

    EccE [utilizator]

    Simona a facut foarte bine ca s-a luptat sa ia setul. Nu ar fi fost crezuta daca pierdea fara sa castige macar un set. Ar fi fost o pata urata in cariera ei.
    Pe de alta parte, williams nu cred ca va trece de wozniaki care-i in mare forma., deci mici sanse s-o reintalneasca.
    Si la turneul asta trebuie schimbat scoringul, pentru ca invita la non-combat aproape de fiecare data.
    • +2 (2 voturi)    
      Williams o sa se distreze cu Carolina (Vineri, 24 octombrie 2014, 19:40)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui EccE

      Is amice foarte bune si asta nu o ajuta pe Carolina, o tipa foarte afectica si emotionala.
      Interesant o sa fie Halep cu Radwanska All in One
      • 0 (0 voturi)    
        Gata, ai terminat cu Genie??? (Sâmbătă, 25 octombrie 2014, 23:57)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        Nu mai e cea mai cea?
        Acu' macar Serena sa nu te dezamageasca maine, deh, ca nu se poate o europeana (si in niciun caz o romanca) sa fie mai buna decat o canadianca, sau macar nord-americanca.
        Mda, am vazut ce s-a distrat Serena cu Wozniacki... Aproape la fel de mult ca Radwanska cu Halep.
        Saracu' de tine, nu te poti abtine sa nu-ti versi veninul pe-aici...
  • +5 (5 voturi)    
    mda.. (Vineri, 24 octombrie 2014, 19:13)

    M-power [utilizator]

    pai ar fi fost un gest nesportiv sa o lase pe sarboaica sa castige, nu?
    si in plus, uitam un lucru..fiecare partida castigata inseamna si niste bani castigati.. presupun ca ne referim la WTA Finals, nu Liga 1 a lui Mitica..? :)