VIDEO US Open: Simona Halep deschide turneul. Primul meci, impotriva unei americance fara loc WTA, are loc luni de la ora 18.00

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 24 august 2014, 15:57 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: Andrei Alex. Moise/ HotNews.ro
Simona Halep, locul doi mondial si favorita numarul doi, deschide ultimul Grand Slam al anului, ea urmand sa evolueze luni, la ora 18.00 (ora Romaniei), pe Arthur Ashe Stadium, in compania americancei Danielle Rose Collins, fara loc WTA, dar fosta ocupanta a pozitiei 553, care a primit un wild card, informeaza Mediafax.

Meciul dintre Halep si Collins este primul care are loc la Flushing Meadows.

Tot luni, va mai evolua la US Open Irina-Camelia Begu, locul 60 WTA, impotriva sportivei spaniole Silvia Soler-Espinosa, locul 71, in ultimul meci de pe terenul 7.

De asemenea, Alexandra Dulgheru, locul 95 WTA, o va avea ca adversara pe Kristyna Pliskova din Cehia, locul 93 WTA, in ultima partida programata pe terenul 15.





















480858 vizualizari

  • -3 (5 voturi)    
    Simona (Luni, 25 august 2014, 10:37)

    misa2002_2006 [utilizator]

    lozinca ta azi este
    CONCENTRARE!
    sa nu mai auzim scuze, ca nu stiu pt ce ai pierdut!
    ai intra deja in penibil
    joaca tenis de performanta!
    • 0 (6 voturi)    
      penibil este comentariul tau. (Luni, 25 august 2014, 13:13)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui misa2002_2006

      Fata este pe locul 2 in lume, a castigat peste 5 milioane la nici 23 ani si tu zici ca intra in penibil?
      De unde comentariile astea referitoare la Simona? Se pare ca acel Banciu de la B1 chiar a influentat gandirea unora ca tine si este pacat, foarte mare pacat, se arunca cu laturi in ceea ce este cu adevarat valoros.
      • -3 (7 voturi)    
        uita-te la ultimele ei aparitii si apoi (Luni, 25 august 2014, 14:11)

        misa2002_2006 [utilizator] i-a raspuns lui minos

        uita-te la ultimele ei aparitii si apoi spune daca e penibil comentarilu meu!
        cate castiguri a avut dupa nominalizare..
        as vrea sa ma pot bucura pt ea.. chiar imi doresc romani pe podium.....dar cred ca se pierde pe drum acest castig...
        si ...sa recunoastem ca acest loc a fost castigat usor, avand in vedere ca nu a jucat si cu greii gen Serena.
        locul ei in top a fost castigat printr-un noroc chior!
        penibili suntem sa sustinem ca un om e bun, cand el de fapt este de talie medie..
        daca va munci mai mult decat a muncit pana acum si se va concentra pe ce are de facut, si va analiza toate miscarile celor cu care intra in lupta..poate va reusi sa isi pastreze locul..
        doar daca..
        si apoi stimate utilizator minos, eu m-am adresat fix Simonei..
        daca va intra si va citi vreodata ce e scris pe aici.. si va dori sa tina cont de indrumarile mele, chiar daca NU sunt ale unui profesionit..
        ci doar ale unui om din popor, care ii vrea doar binele!
        sa nu se imbete cu apa rece..
        atat am avut de spus..
        multumesc,
        • -1 (1 vot)    
          mai e un sport la care romanii (Luni, 25 august 2014, 17:16)

          alter_ego2013 [utilizator] i-a raspuns lui misa2002_2006

          ar putea fi campioni mondiali: aflatul in treaba. clampanit - viteza in tastatura.
          stimata utilizatoare misa, nu cred ca v-ati adresat fix Simonei, pt ca Simona are ceva treaba in momentul asta si a uitat sa va citeasca pretioasele indrumari si indicatii.
          v-ati adresat cititorilor Hotnews in speranta ca va va baga cineva in seama, ceea ce iata, s-a intamplat.
          Felicitari! V-ati castigat astfel cele 5 minute zilnice de celebritate.
          Sper totusi ca Simona nu-si pierde timpul si nervii cu comentariile de pe site-urile romanesti, eu sincer inca ma mir ca nu s-a mutat din tara undeva unde sa aiba la indemana si logistica si sustinerea si respectul pe care le merita.
        • -1 (1 vot)    
          serios?! (Luni, 25 august 2014, 17:38)

          anjin2 [utilizator] i-a raspuns lui misa2002_2006

          ... serios "... era adresat fix Simonei", aici esti dea dreptul penibil
          si foarte probabil ai vrut sa zici ultima aparitie, pentru ca acolo a piedut oarecum neasteptat.
          e usor sa vorbim aiurea in tranvai, cu .. "noroc chior", "...grei precum serena" (probabil alti adversari nu cunosti) - da a fi roman, inseamna ca avem o parere pentru orice ...
        • -1 (1 vot)    
          Ai perfecta dreptate (Luni, 25 august 2014, 19:08)

          hatru [utilizator] i-a raspuns lui misa2002_2006

          Dumneata, fiind un om din popor e normal sa te pricepi foarte bine la absolut orice, mai ales in sport. Am o rugaminte. Am observat ca aia de la NASA se descurca tot mai greu cu lansarile satelitilor in spatiu. Ar fi crestineste sa-i ajuti si pe ei.
  • +2 (2 voturi)    
    te iubim, (Luni, 25 august 2014, 14:54)

    nedumeritul [utilizator]

    Te iubim Simona, indiferent ce vei face ca sa ne intristezi.
  • +1 (1 vot)    
    si descoperim asa un alt obicei la romani (Marţi, 26 august 2014, 12:27)

    misa2002_2006 [utilizator]

    si descoperim asa, un alt obicei la romani:
    dai intr-unul, tipa trei!
    problema unora este sa trancaneasca si sa acuze pe cel ce are curajul sa puna punctul pe i!
    de aceea suntem in groapa in care suntem..
    prea multi gura casca, care nu au ce face decat sa rastalmaceasca ce a scris unul, care vai, indrazneste sa nu aiba aceeasi opinie cu a lor..

    dati in cei care nu au aceeasi opinie cu a voastra
    si va legati de cunostintele lor.. oare cu ce sunteti voi mai buni?

    v-ati castigat voi dreptul de a tasta, mai mult decat altii?
    stimate alter_ego2013
    aflatul in treaba. clampanit -
    viteza in tastat este se pare si sportul dumitale.. esti pe acelasi site, unde mi-am lasat si eu o parere..
    nu m-am adresat nici unuia dintre utilizatori, ci fix Simonei. a se citi textul!
    Simona (Luni, 25 august 2014, 10:37)
    misa2002_2006 [utilizator]
    lozinca ta azi este
    CONCENTRARE!
    daca are timp si intra si citeste textul bine, daca nu are timp si nu intra, iar bine..

    stimate anjin2
    "...grei precum serena" (probabil alti adversari nu cunosti)..
    ma aflam cumva la un test de cunostinte, si nu mi-am dat seama?

    si stimate hatru
    Am observat ca aia de la NASA se descurca tot mai greu cu lansarile satelitilor in spatiu.
    Ar fi crestineste sa-i ajuti si pe ei.
    sunteti de dinafara subiectului...

    si apoi ..
    stiti ceva? parerile sunt libere..
    daca nu va convine ce scrie cate unul pe aici, nu mai intrati sa cititi..nu este obligatoriu ca toti sa avem aceleasi pareri.

    atat am avut de spus.
    multumesc,