Simona Halep, despre provocarea de a-si turna o galeata de apa cu gheata pe cap: Trebuie sa am grija sa nu racesc. Va fi primul lucru pe care il fac dupa US Open

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 august 2014, 19:43 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: HotNews.ro / Victor Cozmei
Simona Halep a fost nominalizata la Ice Bucket Challenge (provocarea de a isi turna o galeata de apa cu gheata pe cap in cadrul campaniei pentru scleroza amiotrofica laterala) insa a promis ca o va onora dupa turneul de Mare Slem de la US Open, intrucat acum trebuie sa aiba grija sa nu raceasca.

"Multumesc, Cosmin Hodor, pentru nominalizarea la #IceBucketChallenge! Imi cer scuze ca nu o pot onora in 24 de ore, dar sunt exact inainte de turneu si trebuie sa am grija sa nu racesc Promit sa fie primul lucru pe care il fac dupa ce termin! Ii provoc pe Dr. Irimia Stefan, Marcel Pavel, George Cosac, Irina Begu si Virginia Ruzici!" a scris Simona Halep pe contul sau de Facebook.

Simona Halep va evolua, in primul tur al US Open, impotriva jucatoarei Danielle Rose Collins, fara loc WTA, dar fosta ocupanta a pozitiei 553, care a primit un wild card. Meciurile din cadrul US Open vor incepe, luni, la Flushing Meadows (New York).
























3648 vizualizari

  • +1 (9 voturi)    
    ice bucket (Sâmbătă, 23 august 2014, 20:14)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    dacă dă iar peste sharapova în sferturi, își toarnă mai multe găleți de apă cu gheață, nu una.
  • +3 (11 voturi)    
    Ice Bucket (Sâmbătă, 23 august 2014, 21:00)

    Remington_Steele [utilizator]

    Una din cele mai stupide chestii vazute. Daca tot vor sa faca ceva mai bine doneaza banii, ajuta mult mai mult ASL decat sa iti torni in cap o galeata de apa cu gheata
    • 0 (2 voturi)    
      Unii au nevoie de gheață (Sâmbătă, 23 august 2014, 23:57)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Remington_Steele

      când dau bani de pomană să nu se vadă că le tremură mâna.
    • +1 (1 vot)    
      //// (Duminică, 24 august 2014, 2:05)

      Ciupete [utilizator] i-a raspuns lui Remington_Steele

      Cel mai cu minte la capul lui de pe site.
    • +2 (2 voturi)    
      Escroci ! (Duminică, 24 august 2014, 7:43)

      cocodino [utilizator] i-a raspuns lui Remington_Steele

      chestia cu galeata si provocarile sunt o obligatiune de a dona bani si ai face pe aia cu fundatia respectiva bogati (masini scumpe, voiaje, hoteluri de lux, sampanie, salarii de lux presedintelui si gasca lui de escroci)
      PS. In Canada sunt 75.000 de fundatii, toti traiesc bine, dar numai 44 - 60 de fundatii sunt intradevar boieri.
      PS. Din fundatie poti trai, poti sifona bani prin salarii babane si comisioane, poti sifona bani prin contracte de lucru date unor societati (spaga cash),
      Deci o fundatie nu este propietate privata si nu are patron.
    • +1 (1 vot)    
      Africa (Duminică, 24 august 2014, 22:24)

      boogiewoogie [utilizator] i-a raspuns lui Remington_Steele

      mai bine ar trimite galeata aia cu apa in Africa unde saracii nu au ce bea...
    • 0 (0 voturi)    
      Trist (Duminică, 24 august 2014, 23:02)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui Remington_Steele

      https://www.youtube.com/watch?v=la86Dr4Nzpw#t=61
  • -4 (18 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 23 august 2014, 21:01)

    hollow [utilizator]

    Foarte bună jucătoare de tenis, mai puțin bună cultura generală. E neplăcut când personalitățile perpetuează legende populare gen "dacă mă stropesc cu apă rece răcesc". Suntem râsul lumii civilizate când în secolul 21 noi încă mai credem că dacă "ne trage curentul" ne îmbolnăvim. Penibil popor.
    • -1 (1 vot)    
      mda da (Duminică, 24 august 2014, 9:25)

      Encelade [utilizator] i-a raspuns lui hollow

      Mai degraba foarte norocoasa jucatoare de tenis, ca valoarea s-a vazut de fiecare data cand a intalnit o adversara buna...
    • 0 (4 voturi)    
      frigul e un stress (Duminică, 24 august 2014, 12:30)

      Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui hollow

      Tare destept te crezi. Expunerea organismului la frig reprezinta un stress care slabeste sistemul imunitar.
      De asemenea, o pierdere de caldura datorita unui curent rece este de obicei localizata la o anumita
      parte a corpului si poate provoca nevralgii. Stai mata mereu in curent de aer rece si sa confirmi dupa aceea ca nu te-a durut niciodata capul, sau vreun umar sau ca nu ti s-a umflat vreo masea. In Anglia, lumea rade de cei care se tem de curent, dar suferinzii de migrena se numara cu milioanele.
      • -1 (3 voturi)    
        Totusi (Duminică, 24 august 2014, 16:23)

        ADM [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Bucur

        jucatorii de tenis isi pun frecvent prosoape cu gheata pe umeri in pauzele dintre game-uri (inclusiv Simona), iar dupa meciuri fac bai reci ca metoda de recuperare dupa efort si reusesc sa nu raceasca.
      • -1 (1 vot)    
        Frate... (Duminică, 24 august 2014, 22:57)

        dandra [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Bucur

        Cum iti explici ca notiunea de curent exista doar la tarile din fostul bloc comunist?
        Cati englezi, francezi, italinei sau americani ai auzit tu sa se planga de curent?
        Renunta la ideile invechite sau macar citeste informatii noi despre acest mit:)
        http://jsbangs.com/2011/12/13/draft-romanias-silent-killer/
    • 0 (2 voturi)    
      In sfirsit cineva care gindeste normal! (Duminică, 24 august 2014, 18:02)

      Sar Castic [utilizator] i-a raspuns lui hollow

      Total de acord!!!

      Man-up, Simona!

      Si ceilalti 'romani'! Obsesiile cu racitul si curentul nu le-am intilnit decit in Romania.
    • -1 (1 vot)    
      ai dreptate.. (Duminică, 24 august 2014, 22:51)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui hollow

      dar uite cate voturi negative ai. Majoritatea decide, majoritatea stie lucrurile pe dos, instinctul de turma si conformitatea te renega, Asa este, nu racesti de la apa rece sau de la curent, ci de la virusi si bacterii, sau mai degrana de la sistem imunitar slabit.
      O sa mai treaca 500 de ani, pana cand romanul va scapa de frica de curent si poate in viitor, doctorii vor invata romanii ca racesti doar de la virusi, caci ei, in graba lor, dau vina pe curent si scapa repede de pacient.
    • -1 (1 vot)    
      ai dreptate.. (Duminică, 24 august 2014, 22:51)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui hollow

      dar uite cate voturi negative ai. Majoritatea decide, majoritatea stie lucrurile pe dos, instinctul de turma si conformitatea te renega, Asa este, nu racesti de la apa rece sau de la curent, ci de la virusi si bacterii, sau mai degrana de la sistem imunitar slabit.
      O sa mai treaca 500 de ani, pana cand romanul va scapa de frica de curent si poate in viitor, doctorii vor invata romanii ca racesti doar de la virusi, caci ei, in graba lor, dau vina pe curent si scapa repede de pacient.
  • +1 (1 vot)    
    Gata cu...dusurile reci ! (Duminică, 24 august 2014, 6:20)

    gica43 [utilizator]

    Sper ca US Open sa nu fie,si el,un dus rece pentru Simona !
  • -1 (1 vot)    
    SH (Duminică, 24 august 2014, 11:33)

    kronk [utilizator]

    Si-ar turna saraca,dar n-are pe ce.Ca daca ar avea, ar intelege si cum se joaca tenisul.
  • -1 (1 vot)    
    Despr frig si curent. (Duminică, 24 august 2014, 23:01)

    dandra [utilizator]

    Draga Hotnews, va rog sa faceti un articol despre curentul la romani, despre acest mit nociv la romani.
    Nu exista curent care sa te imbolnaveasca - omul raceste de la virusi si bacterii, de la un sistem imunitar slabit.
    Uitati-va in RATB cum geamurile sunt mereu inchise, oamenii se expun la o ciorba de bacterii si virusi, atatia oameni care tusesc si stranuta si nici un geam deschis pentru aerisire, iar cand vrei sa deschizi un geam, toti pnsionarii se uita la tine urat de parca le-au furat din pensie.
    Va rog sa cereri pareri de la doctori renumiti si intrebati-i despre acest curent...
  • 0 (0 voturi)    
    Asta cu turnatul de apă cu gheață... (Luni, 25 august 2014, 8:38)

    periscop [utilizator]

    ... e o tâmpenie! Dacă vrei să faci o donație n-ai nevoie de pretexte. De justificări au nevoie ăia cu arici la buzunar...