VIDEO Simona Halep a facut spectacol cu Kirsten Flipkens - Vezi cele mai frumoase puncte ale partidei

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 13 august 2014, 11:55 Sport | Tenis

Simona Halep la Cincinnati
Foto: wtatennis.com
Simona Halep a debutat cu o victorie la turneul Premier 5 de la Cincinnati, numarul doi mondial trecand fara mari emotii de Kirsten Flipkens, din Belgia (6-4, 6-2, dupa o ora si 27 de minute de joc).

Romanca va merge in optimi unde va juca cu castigatoarea meciului dintre Lucie Safarova (Cehia, 17 WTA) si Zarina Diyzas (Kazahstan, 52 WTA).

Vezi aici cele mai frumoase lovituri ale Simonei Halep.




Punctul zilei de la Cincinnati a fost reusit de Simona Halep (conform wtatennis.com):


























15816 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    superb (Miercuri, 13 august 2014, 12:22)

    vali2 [utilizator]

    chiara meritat Punctul Zilei, a fost superb de-a dreptul mingea respectiva.

    Bravo Simona, tine-o tot asa!
  • +10 (10 voturi)    
    Super!!! (Miercuri, 13 august 2014, 12:25)

    Jr [utilizator]

    In sfarsit o stire buna! Luptele politice ale astora ne ocupa tot spatiul. Keep up the good work!
  • +6 (6 voturi)    
    Bravo Simona ! (Miercuri, 13 august 2014, 12:34)

    adrian88000 [anonim]

    Tine-o tot asa.
  • 0 (4 voturi)    
    Poate ca alfabetul nostru ar fi trebuit sa... (Miercuri, 13 august 2014, 12:54)

    EU-74-RON [utilizator]

    ...inceapa cu litera H. Hagi, Halep...
  • +5 (5 voturi)    
    Minunat ! (Miercuri, 13 august 2014, 13:03)

    St. [anonim]

    Esti o minune Simonica ! Esti Hagi in varianta feminina. Talent+Munca=Victorii cat mai multe (reteta ideala).
    • +2 (2 voturi)    
      Halep e mai buna ca Hagi (Miercuri, 13 august 2014, 15:11)

      Bula [anonim] i-a raspuns lui St.

      Hagi nu a fost niciodata nr 2 mondial la fotbal.
      Plus ca Hagi e fotbalist si a ajuns sus si cu ajutorul colegilor (joc de echipa) iar Halep e campioana la sport individual unde se vede numai valoarea jucatorului.
      • +1 (1 vot)    
        Simonica e tot anoastra (Miercuri, 13 august 2014, 16:36)

        St. [anonim] i-a raspuns lui Bula

        Nu ma contrazic nu nimeni, a fost doar un comentariu, dar multi romani ne bucuram de victoriile ei ca si de cele a lui Hagi. Am uitat sa spun ceva, sunt din C-ta.
  • -9 (9 voturi)    
    SH (Miercuri, 13 august 2014, 14:20)

    kronk [utilizator]

    Bravo Halepova.Da-i tare inainte cu amatoarele astea.Cu Sharapova o sa se cam inmoaie rachetutza.