Laurentiu Reghecampf: "Sunt sigur ca Steaua se va califica in primavara europeana"

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 8 octombrie 2013, 10:47 Sport | Tenis

Laurentiu Reghecampf
Foto: AGERPRES
Steaua se afla in cantonament in Turcia, acolo unde campioana Romaniei se va duela cu Sahtior Donetk (pe 11 octombrie). "Aceasta perioada este binevenita, vom regla foarte multe lucruri. Sunt sigur ca Steaua se va califica in primavara europeana", a declarat Laurentiu Reghecampf, antrenorul ros-albastrilor.

"Aceasta perioada este binevenita si vom regla foarte multe lucruri. Vreau sa fac echipa sa fie mult mai concentrata si determinata cand avem meciuri la nivelul de Champions League. Sunt sigur ca din iarna ne vom bucura din nou impreuna. Sunt sigur ca echipa Steaua se va califica in primavara europeana" - Laurentiu Reghecampf, la Dolce Sport.

"Stanciu a fost anuntat de antrenorul principal ca daca nu vrea sa vina la echipa nationala, poate sa anunte ca nu vine in perioada respectiva la nationala. Stanciu a considerat ca este mult mai important pentru el sa prinda o perioada de pregatire cu noi. Nu se pune problema de un refuz de a merge la echipa nationala", a completat Reghecampf.

Steaua se afla pe ultimul loc in grupa din Champions League, campioana Romaniei fiind invinsa cu 3-0 de Schalke si cu 4-0 de Chelsea. In urmatoarea partida, campioana Romaniei se va duela cu FC Basel.




















1833 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    confirmare (Marţi, 8 octombrie 2013, 11:06)

    miha53 [utilizator]

    nu mai am niciun dubiu...omu' are probleme de raportare la realitate.
    • +1 (1 vot)    
      dubiu ? (Joi, 10 octombrie 2013, 19:01)

      math [utilizator] i-a raspuns lui miha53

      insurat cu Prodanca. Lucreaza cu MEME. pe plantatie si Gigi razboinicul.

      Sunt doua posibilitati: 1) are probleme mari cu capul
      2) va avea probleme si mai mari cu capul

      In rest e baiat bun. Foarte competitiv cu Botosani, Ceahlaul sau echipe de mana a 3-a din Europa. Selectie magistrala, vezi atacul cei patru muschetari Nikolici, Tatu, Kapetanos, Piovaccari.
  • -3 (7 voturi)    
    laurentiu reghecampf (Marţi, 8 octombrie 2013, 11:11)

    coanda mircea mihai [anonim]

    nu vei cistiga niciodata daca aplici un joc static.Jucattorii trebuie sa nu astepte mingea.Trebuie sa-i iese in intimpinare,sa se afle intro continua miscare.Portarul trebie sa foloseasca avantajul taliei sale si la cornere sa stea mai aproape de linia de 6m.Nu este acceptabil sa astepte pe linia portii.La selectarea jucatorilor este bine ca aparatorii sa fie cit de inalti.Mijloicasii sa aiba rezistenta si sa alerge mult.INAITAREA SA INVETE SA LOVEASCA MINGEA ASTFEL SA NU TREACA PE DEASUPRA PORTII.lA LOVITURA CU CAPUL NU TREBUIE LOVIT ORICUM.tREBUIE LOVIT ASTFEL INCIT MINGEA SA MEARGA SPRE PAMINT SI NU SPRE CER.aDIO GRUPA EUROPEANA.tI-ai loato incap ca esti mare antrenor.
  • +2 (4 voturi)    
    Da, da ... (Marţi, 8 octombrie 2013, 11:30)

    Adriana1000 [anonim]

    Se califica in primavara europeana de pe ultima pozitie, cu golaveraj de 0-30.
  • +5 (7 voturi)    
    oare cu ce-l hraneste (Marţi, 8 octombrie 2013, 11:32)

    lucyan [utilizator]

    prodanca de este asa de optimist? bine ca nu a zis ca se califica in cl...
    • 0 (2 voturi)    
      ... (Marţi, 8 octombrie 2013, 14:51)

      Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui lucyan

      daca il intreba ziaristul in care competitie ar fi raspuns ca bineinteles ca in CL. sigur ii da ceva suspect. sau a inceput si el sa bea din pungile alea.
  • 0 (2 voturi)    
    cate puncte a facut otelul? (Marţi, 8 octombrie 2013, 14:31)

    ciufy [utilizator]

    va jur, nu mai stiu cate puncte a facut otelul in CL, parca zero, dar stiu sigur ca au dat 2 goluri pe arena natioala 2-3 cu basel....
    Reghe sa se roage sa dea si Steaua 2 goluri in liga sa nu se faca de ras mai ceva ca Otelul... cat despre calificare in primavara europeana vise taica, vise...
  • +2 (2 voturi)    
    Tareee Regheeee! (Marţi, 8 octombrie 2013, 15:15)

    Ilie Dumitrescu [anonim]

    Bravo domn'e!
    Mno, asta da antrenor. Dupa 0 - 7, sa te loveasca asa un optimism, nu-i la indemana oricui!
    Frumos!
  • 0 (0 voturi)    
    cu zero puncte (Marţi, 8 octombrie 2013, 16:03)

    levierul [utilizator]

    ... si 1 gol inscris, dar anulat pe motiv ca s-a termintat meciul de 10 zile? Imaginea fotbalului romanesc: intru in grupe, deci fur bani de la masa bogatilor. Atat
  • 0 (0 voturi)    
    Un . . . (Miercuri, 9 octombrie 2013, 9:26)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . pic de bun simt al realitatii tot ar trebui sa aveti chiar daca sunteti fotbalisti.