Handbal masculin, Cupa Challenge

Handbal/ UCM Resita - Proleter 37-25 / Resitenii lui Aihan Omer, favoriti la calificarea in semifinalele Cupei Challenge

de Andra Popa     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 martie 2009, 20:25 Sport | Teamball

Aihan Omer si-a incurajat elevii din tribune
UCM Resita a reusit o victorie spectaculoasa impotriva sarbilor de la Proleter, scor 37-25, in meciul-tur al sferturilor Cupei Challenge. Jucatorii lui Aihan Omer au excelat pe toate planurile, Ieremia Paraianu si sarbul Pasic facand knock-out apararea lui Proleter. "Ne mai trebuie goluri, dar ati jucat foarte bine baieti. Bravo!", au fost cuvintele lui Omer cu 5 minute inainte de finalul meciului, cand Resita conducea deja cu 12 goluri.

Returul de pe 5 aprilie se anunta doar o formalitate pentru resiteni, desi publicul din Serbia este recunoscut pentru atmosfera incediara pe care o creeaza la fiecare meci al favoritilor.