CE Handbal: Incidente la meciul Serbia vs Croatia - Jucatorul Zarko Sesusm, in pericol sa-si piarda un ochi dupa ce a fost lovit cu o sageata din tribuna

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 13:01 Sport | Teamball

Comportament violent al suporterilor sarbi
Foto: ehf-euro.com
Zarko Sesum, jucator al nationalei Serbiei, a fost lovit in ochi cu o sageata aruncata din tribuna in timpul partidei cu Croatia, din cadrul Campionatului European de handbal masculin (semifinala). Sesum a fost spitalizat de urgenta: "ne temem ca rista sa-si piarda ochiul", a precizat Zlatko Skrinjar, ofiter de presa.

Sageata aruncata din tribuna il viza pe unul dintre jucatorii Croatiei, dar, din greseala, aceasta l-a lovit pe Zarko Sesum, jucator la Serbiei.

"Un spectator a aruncat o sageata din tribune vizandu-l pe jucatorul croat Ivano Balic si l-a lovit pe sarbul Zarko Sesum. El este la spital. Ne temem ca risca sa-si piarda ochiul", a declarat Zlatko Skrinjar, ofiterul de presa al Croatiei, citat de Mediafax.

"Este detestabil ce s-a intamplat in aceasta seara (n.r. vineri). In tot ceea ce se canta se vorbea de crima. Este trist, dar ne asteptam", a completat Skrinjar. 

In varsta de 25 de ani, Sesum a avut nevoie de spitalizare si dupa incidentul in urma caruia si-a pierdut viata Marian Cozma (pe 8 februarie 2009). Atunci, sportivul sarb a fost lovit puternic la cap.

Serbia s-a calificat in finala Campionatului European de handbal masculin dupa ce a invins Croatia, scor 26-22. In ultimul act, sarbii se vor duela cu Danemarca.


Citeste mai multe despre   























4029 vizualizari

  • -6 (12 voturi)    
    NE BAT (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 13:07)

    SMEN [anonim]

    SARBII SI CROATII NE BAT ACUM LA ORICE SPORT DE NE ASCULTA CU URECHEA,DEH CAPTALISMUL SALBATIC,CROATIA 4 MILIOANE DE LOCUITORI SI SERBIA 8 MILIOANE,ROMANIA 22 MLIOANE
    • +2 (4 voturi)    
      sa nu exageram (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 13:16)

      msrp [anonim] i-a raspuns lui SMEN

      ce intelegi prin sport? uite iti zic eu cateva:

      gimnastica masculing/feminin
      handbal feminin
      scrima/spada
      canotaj
      natatie

      astea doar asa ce imi vine acum in minte. sa imi zici la care din ele ne bate croatia/serbia.
      • -5 (5 voturi)    
        Si tu exagerezi. De exemplu gimnastele maneliste . (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 14:02)

        .... [utilizator] i-a raspuns lui msrp

        nu mai sunt de mai multi ani in elita gimnasticii mondiale si se pare ca or sa se duca si mai jos mai ales ca si educatia pare sa contribuie la asta. Eu am ramas surprins cand antrenoarea lotului national a declarat ca gimnastele nu vor sa inceapa antrenamentul daca nu fac incalzirea cu manele. Rezultatele se cam vad.
        • +1 (3 voturi)    
          exagerez pe naiba (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 17:57)

          msrp [anonim] i-a raspuns lui ....

          era aici vorba ca ii batem pe cei din serbia/croatia nu ca suntem locul 1 in lume. exagerarea a fost in mintea ta.
      • +1 (3 voturi)    
        sporturi (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 15:58)

        kiron [anonim] i-a raspuns lui msrp

        tinere, nu te prea pricepi: la natatie sunt departe de noi inclusiv polo;

        apoi la sporturi de echipa suntem in aer fata de ei: handbal masculin, voley, polo pe apa, fotbal(nationala);

        asa ca e bine sa nu te contrazici pe ce nu stii; poti sa o faci, dar e inutil!
        • -1 (3 voturi)    
          asa e batrane (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 20:29)

          msrp [anonim] i-a raspuns lui kiron

          zi tu ca tu le stii, meseriasule!
          polo face parte din natatie? sunt departe de noi zici la natatie?

          sa stii ca si sporturile care nu sunt de echipa tot sporturi se numesc. iar tipu' de mai sus nu a zis ca "ne bat la sporturi de echipa".

          dar daca tot e inutil hai sa continuu si cu din astea de echipa (tinant cont de clasamente nu de ce zice unul sau altul):
          rugby, handbal feminin.
    • +1 (3 voturi)    
      capitalismul salbatic (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 13:17)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui SMEN

      Nu stiu dac-ai remarcat, dar programul navetelor spatiale a tras in jos programul navetelor de bere Bucegi.
      • 0 (0 voturi)    
        era o gluma? (Duminică, 29 ianuarie 2012, 23:59)

        bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        hai sa ne vindem cu totii munca si sufletul prin tari straine, nu-i asa ? stim noi ce ganditi voi cei plecati si nu va mai vrem niciodata inapoi...
    • +2 (2 voturi)    
      - (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 13:24)

      ciprian [anonim] i-a raspuns lui SMEN

      Polo: Romania - Croatia 16 : 15
    • +4 (4 voturi)    
      Explicatie (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 14:45)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui SMEN

      Nu e penibil sa dai vina pe americani pentru ca esti doar un gras ce-si tasteaza ineptiile pe forumuri?
      Te opreste capitalismul sa faci sport? Misca-ti dosul crescand si da-le ceata la sarbi.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 13:21)

    gigel [anonim]

    handbal masculin, nu feminin
  • -3 (5 voturi)    
    da (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 13:33)

    saabo [anonim]

    stat roman//scolo romanesti guverne romanesti care distrug tot ceea ce este romanesc..
    hocheii!!
    ??/
    vb de asta?
  • +6 (6 voturi)    
    comentarii de 2 lei (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 13:47)

    adi [anonim]

    ala cu navetele de bere, ala cu capitalismul, alalalt cu "la ce sport ne bat sarbii/ii batem pe croati??".
    Cat despre nefericitul ala care s-a antrenat o viata sa reprezinte o tara care acum ii scoate ochiul cu sagetzi... ?! Aa, amanunte, draga! Si cica suntem "superiori" lor, nu? Pai cu asa comentarii, ma intreb ca defineste "SPORTUL", domnilor? (semintze, manele, "sa moara dujmanii" din echipa adversa s.a.m.d. asa-i?)
    • +5 (5 voturi)    
      corect (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 14:33)

      Archon [anonim] i-a raspuns lui adi

      Ai absoluta dreptate. Din pacate, pentru multi online-ul e doar un loc de etalat frustrarile si grobianismul.
      • +2 (2 voturi)    
        Aveti dreptate (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 18:19)

        Traian [anonim] i-a raspuns lui Archon

        Adaug ca la noi stirile sportive s-au transformat in birfe sportive. Vorbind de profesionalismul jurnalistilor sportivi, ce zice Becali este cu mult mai important decit faptul ca echipa de spada a tari noastre a cistigat anul trecut titlul european si cel mondial.
        • -3 (3 voturi)    
          Ipocrizie (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 18:42)

          muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Traian

          Iar tu ne poti spune din memorie numele fiecarei jucatoare din echipa de spada, precum si al antrenorilor, nu?
          Daca mioriticii nu ar casca urechile pentru a auzi ce a mai debitat becali, nu ar fi dat pe toate posturile si in toate ziarele.
          Circ au, painea le lipseste.
  • +1 (1 vot)    
    noi suntem miezul :) (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 16:25)

    sebastian [anonim]

    mda, era vorba despre cine ne bate pe noi(nu). eu consider ca orice confruntare pe plan sportiv intre serbia si croatia, sau orice alta tara din ex yugoslavia ar trebui interzisa sau macar desfasurata cu portile inchise. aceste confruntari nu au avut niciodata vreo legatura cu sportul in sine, ci au fost niste confruntari nationaliste in care suporterii s-au nenorocit pe unde s-au prins. e pacat ca au de suferit sportivii si sportul in general.
  • +2 (2 voturi)    
    Alooo!! (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 19:52)

    Adi [anonim]

    Subiectul aici e "Jucatorul Zarko Sesusm, in pericol sa-si piarda un ochi dupa ce a fost lovit cu o sageata din tribuna" nu ce meciuri joaca Romania cu altii!!!
    Pentru alte comentarii care nu au nici o legatura cu subiectul intrati pe facebook ca o sa primiti multe like-uri.
  • -3 (5 voturi)    
    TIMOCul din Serbia (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 20:06)

    fane [anonim]

    Rof autoritatile romane sa intervina si sa sprijine fratii romanii din TIMOC, altfel vor fi asimilati (de curand s-a creat in serbia o limba inexistenta, limba vlaha!) Sarbii sunt cei mai rai vecini ai ROMANIEI.
  • +1 (1 vot)    
    nu e vorba de croatia-serbia (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 23:55)

    ccbgdn [anonim]

    atat sarbii cat si croatii se omoara intre ei si cand joaca echipele de club intre ele in campionatul national.
    e in natura lor...
    • -1 (1 vot)    
      Nu natura.. (Duminică, 29 ianuarie 2012, 10:19)

      urfe [utilizator] i-a raspuns lui ccbgdn

      ..ci istoria recenta. Au putut trai si impreuna, inainte. Si sper sa o faca si in viitor.