​După o serie de 5 jocuri consecutive fără eșec în SuperLiga, CS Mioveni a pierdut primul meci cu Nicolae Dică pe banca tehnică, pe terenul celor de la FC U Craiova 1948, scor 2-1.

Nicolo NapoliFoto: Inquam Photos / Justinel Stavaru

* Click pe numele marcatorilor pentru a putea vedea golurile *

FC U Craiova 1948, victorie mare în lupta pentru play-off din SuperLiga

Formația antrenată de Nicolo Napoli a reușit să câștige în fața celor de la CS Mioveni, la capătul unui meci controlat de olteni.

Aurelian Chițu a deschis scorul pentru gazde în minutul 13, în ciuda unei prime reprize mai bune a argeșenilor.

Veteranul Scarlatache a restabilit egalitatea în partea secundă (min 66), iar oaspeții au sperat până la capăt că vor obține un rezultat pozitiv.

În ciuda paradelor lui Greab, oltenii au reușit în cele din urmă să dea lovitura în prelungirile partidei, când Albu a reluat din prima cu piciorul stâng și a înscris (min 90+1).

Cu acest succes, FC U Craiova 1948 se apropie la doar două puncte de Sepsi OSK (locul 6), în timp ce Mioveniul rămâne ultima, cu 18 puncte.