Oficial: Nicolita a semnat cu Saint-Etienne

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 1 septembrie 2011, 11:56 Sport | Fotbal

Banel Nicolita, in Franta
Foto: www.asse.fr
Mijlocasul Banel Nicolita a semnat miercuri seara cu echipa franceza Saint-Etienne: "Ne va aduce experienta sa in cupele europene", declara oficialii francezi, despre fotbalistul care a jucat cu Steaua 64 de meciuri in competitiile continentale. Nicolita va evolua la Saint-Etienne trei sezoane, pentru un salariu de 400.000 de euro, anual.

In schimbul jucatorului, Steaua primeste 700.000 de euro.

Nicolita a efectuat miercuri vizita medicala la Saint-Etienne, apoi a semnat actele cu echipa franceza. Dupa prezentarea oficiala, fotbalistul a plecat spre Luxemburg unde va face jonctiunea cu echipa nationala (meci pe "Josy Barthel", vineri seara, apoi intalnirea cu Franta, din 6 septembrie, pe "National Arena").























2815 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Franta parca dadea bani tiganilor sa plece.. (Joi, 1 septembrie 2011, 12:25)

    Rromul Banel le ia banii francezilor ! [anonim]

    Presa britanica face bascalie de Franta, punand accentul pe originea etnica a fotbalistului Banel Nicolita. Acesta, daca nu stia sa dea cu piciorul in minge, ar fi fost expulzat la un loc cu ceilalti nomazi intr-o cursa charter. Dar tot ar fi primit bani de la francezi, 300 de euro..
  • +4 (10 voturi)    
    nu stiu ce are lumea cu el (Joi, 1 septembrie 2011, 12:45)

    gabi [anonim]

    e mai fotbalist decat vedetele gen tanase, "printul" sau alti mari fotbalisti dupa care sunt disperati cei de la real, barca sau chealsea. nu zic ca e geniu, asta e clar, dar intra in media campionatului...
  • +5 (9 voturi)    
    banel (Joi, 1 septembrie 2011, 13:25)

    gigi [anonim]

    ar trebui ca munti fotbalisti sa urmeze exemplul de daruire pa teren al lui Banel.Este fotbalistul atasat de fotbal,nu de bani,ca alte " talente ".Felicitari Banel si succes in continuare.
  • +4 (6 voturi)    
    Tot respectu` pentru Banel... (Joi, 1 septembrie 2011, 14:10)

    Ronin [utilizator]

    Omu` asta cand intra in teren munceste nu gluma! Faptu` ca nu e tehnic precum Mutu sau Tanase e chestie de detaliu. Prefer un jucator mai putin spectaculos de genu` Nicolita decat un mingicar narcoman cu pretentii de vedeta!!!!
  • +4 (6 voturi)    
    bravo lui (Joi, 1 septembrie 2011, 14:12)

    MirceaA [utilizator]

    nu e un talent, dar munceste mult si e modest. Mult succes!
  • +2 (4 voturi)    
    ce echipa (Joi, 1 septembrie 2011, 14:56)

    selectionerul [anonim]

    Imaginati-va o echipa din 11 mutu sau 11 cristea si o echipa din 11 banel....selectionerilor..ia sa auzim...care credeti ca ar castiga?
  • +2 (4 voturi)    
    . (Joi, 1 septembrie 2011, 14:56)

    Rromanika [anonim]

    Se vede ca se bucura ca a reusit in sfarsit sa plece si el de la Steaua. Era scarbit rau in ultima vreme. Soer sa isi revina. Succesuri Banele !
  • +1 (5 voturi)    
    Banel Nicolita (Joi, 1 septembrie 2011, 16:44)

    DOINA [anonim]

    Plecarea lui Banel de la Steaua este o pierdere pentru echipa. Pentru Banel este o rasplata bine meritata daca avem in vedere intreaga sa cariera fotbalistica daruirea si modestia sa. Am avut mare incredere in Banel! Felicitari Banel si succes!