Cupa Romaniei: Biletele pentru finala de la Brasov s-au vandut in 40 de minute

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 23 mai 2011, 16:48 Sport | Fotbal

Stadionul Tineretului
Foto: fcbrasov.ro
Organizatorii finalei Cupei Romaniei la fotbal au anuntat ca biletele pentru finala de miercuri s-au vandut in aproximativ 40 de minute, informeaza Mediafax. Cele 680 de tichete au fost mult prea putine in comparatie cu numarul mare de cereri. Partida Steaua - Dinamo se va disputa miercuri, 25 mai, de la ora 21.15.

In cursul zilei de luni, la Brasov au fost scoase la vanzare 680 de tichete pentru finala Cupei Romaniei. In doar 40 de minute, acestea au fost epuizate.

"Nu am avut ce face, am primit la club doar jumatate din biletele promise initial de federatie, doar 900 in loc de 1700. Nu am avut ce face si pana la urma am tinut cateva bilete pentru jucatori si sponsorii care au fost alaturi de noi. Pana si jucatorilor nu le-am dat decat doua bilete, nu am avut ce face. Imi pare rau sincer de oamenii care nu vor mai apuca bilete, dar nu a depins de noi" - Iosif Kovacs, presedintele FC Brasov.

Numarul total al biletelor primite de catre organizatori pentru a fi vandute la Brasov a fost de 900, in loc de 1700 cat promisese initial FRF.

Finala dintre Steaua si Dinamo se va disputa miercuri, 25 mai, pe Stadionul Tineretului din Brasov, de la ora 21.15. Disputa va fi in direct pe Protv si Live Text pe HotNews.ro.


Citeste mai multe despre   






















1247 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Ne vedem miercuri, fraierilor! (Luni, 23 mai 2011, 16:32)

    Bisnitarul [anonim]

    baiatu, vrei un bilet, baiatu? am ieftin.
    40 de minute am muncit pentru 600 de bilete.
    e ieftine biletele, baietii.

    Sa traiasca nasul mare de la ferefe si nasul mic de la fecebrasov!
  • +2 (2 voturi)    
    RUSINEE (Luni, 23 mai 2011, 17:01)

    CRISTIAN [anonim]

    Mie mi-ar fi rusine..
    Sa vina nepotii lu Sandu cu pitzi sa se etaleze.
  • +1 (1 vot)    
    tzapa bilete (Luni, 23 mai 2011, 18:33)

    andrei [anonim]

    am stat la coada d la ora 9 pana la 16.......nu s-au dat mai mult d 40-50 bilete.Niste hoti ordinari.......La nici 20 minute peste dum deja era bisnitaru cu bilete
  • +1 (1 vot)    
    rusine (Luni, 23 mai 2011, 18:57)

    florin [anonim]

    am fost acolo si am asteptat degeaba.casele au fost deschise maxim 20 de minute si daca au fost 10 persoane de la fiecare casa care au luat...nu cred ca au cumparat toti aceia 600 de bilete...sa fim seriosi
  • +2 (2 voturi)    
    RUSINEEEE (Luni, 23 mai 2011, 19:12)

    sorin [anonim]

    nu ati facut nimic alteceva decat sa va bateti joc de noi..am stat 9 ore in picioare..si pt ce? doar ca sa ne bata soarele in cap..1000 de persoane pentru 20 de bilete..si dupa cele 20 de bilete sa privim foaia pusa in geam pe care scrie "nu mai avem bilete" organizatie de tot rahatul..rusine sa va fie..niste nenorociti atat mitica cat si sandu
  • 0 (0 voturi)    
    Nesimtire.... (Luni, 23 mai 2011, 20:47)

    Serban Vlad [anonim]

    ..am stat atat vineri cat si azi (luni) la stadion de la ora 5:00 dimineatza,in ideea ca la ora 9 se vor pune biletele in vanzare,aceeasta nu sa intamplat si la orele14:30 eu iesit cu nesimtire cu 10 bilete la case care au fost cumparate de primii 5 din rand .....ganditi.va ca eu state.am de la ora 5:00 dimineatza shi eram al zecelea la rand si nu am luat bilet.Niste gunoaie,si m.ai au pretentii sa fim pe stadioane ca in europa si ei asi bat joc de noi,mai bine nu se tinea finala la noi la Brasov...ami este sila de toata conducerea fOTBALULUI rOMANESC CAT si a celor de la Brasov.........organizare de toata jena...
  • 0 (0 voturi)    
    Ole ole (Marţi, 24 mai 2011, 13:52)

    Stefan [anonim]

    Sunt curios, cati "muritori" au prins bilete? :))
    • 0 (0 voturi)    
      nesimtire (Marţi, 24 mai 2011, 17:13)

      calin [anonim] i-a raspuns lui Stefan

      am trecut si eu prin acelasi calvar si vineri si luni. luni am ajuns pe la 6.30 de dimineata.nici nu ma gandeam ca n-am sa apuc bilet. niste nesimtiti.lumea a lipsit de la munca numai ca sa prinda un bilet si nu avut nici macar bunul simt sa anunte ca nu au bilete.
      si pe langa asta au dat si informatii false presei cum ca s-ar fi vandut 500 de bilete in 40 de minute. sa va fie rusine. asta e romania fratilor.
      chiar nu este nimeni sa traga la raspundere aceste actiuni????
      se pare ca nu...