​Champions League Arsenal - Barcelona 2-1/ Roma - Sahtior 2-3/ Lucescu, triumf pe "Olimpico"

de A. S.     HotNews.ro
Miercuri, 16 februarie 2011, 21:43 Sport | Fotbal

Fotogalerie: "O seara in Champions League"
Arsenal Londra - FC Barcelona 2-1
Doar in Anglia se poate intampla: Arsenal, condusa din prima repriza, dupa golul lui Villa (26), a continuat sa alerge dupa egalare, sperand ca trupa catalana se va "umaniza" si va gresi. In minutul 78, olandezul Van Persie gaseste drumul spre gol, cu un sut direct spre poarta, dintr-un unghi inchis, si readuce sperantele "tunarilor". Cinci minute mai tarziu, Arsavin finalizeaza un contraatac de manual si ofera suporterilor Arsenal satisfactia unei victorii memorabile in fata Barcelonei.

AS Roma - Sahtior Donetk 2-3
O prima repriza perfecta pentru echipa lui Mireca Lucescu - Sahtior a revenit de la 0-1, pentru a marca trei goluri pana la pauza! Perotta a deschis scorul pentru italieni (28), dar Sahtior izbuteste egalarea in minutul urmator cand sutul deviat al lui Jadson arunca mingea in poarta! (29) In minutul 36, Douglas Costa suteaza perfect de la marginea careului, iar Luiz Adriano marcheaza pentru 3-1 in minutul 39, dupa o faza in care Arne Riise a facut cadou mingea echipei ucrainiene, dupa o gafa uluitoare!
In partea secunda, Lucescu a cautat sa securizeze rezultatul, in vreme ce italienii au riscat totul: au marcat o singura data (Menez, 61), iar echipa din Donetk pleaca spre casa cu un succes care ii ofera prima sansa la o calificare istorica in sferturile Champions League.

Meciuri disputate marti:
AC Milan - Tottenham 0-1
Valencia - Schalke 1-1

10019 vizualizari

video undeva? (Joi, 17 februarie 2011, 0:44)

nicu [anonim]

are cineva vreun link cu gol-urile?
    Mersi
      Rezumatul meciului (Joi, 17 februarie 2011, 9:13)

florin [anonim] i-a raspuns lui nicu

Vezi aici:
    UEFA (Joi, 17 februarie 2011, 3:30)

Cris07 [anonim]

Incearca pe site-ul uefa.com
  • 0 (2 voturi)
    Excelent meci !! (Joi, 17 februarie 2011, 9:09)

Cristianssen [anonim]

Ambele meciuri excelente , Arsenal a reusit sa invinga si au o sansa reala contra Barcelonei. Totusi suspect este ca Barcelona a cazut pur si simplu la un moment dat , iar schimbarile au fost neobisnuite pentru Guardiola: iese Villa intra Keita!?, si iese Iniesta intra Adriano in minutul 89...

Returul va fi foarte interesant :)
    • -3 (3 voturi)
      Totul capata sens (Joi, 17 februarie 2011, 9:50)

Constantin [anonim] i-a raspuns lui Cristianssen

daca tii cont ca pariurile se inchid cu 15 minute inainte de finalul meciului.
    • -3 (5 voturi)
      guardiola e doar o papusa (Joi, 17 februarie 2011, 10:40)

irish [anonim] i-a raspuns lui Cristianssen

O sa se vada valoarea lui cand va pleca de la Barcelona. Cruyff e strategul din spate . E un fel de Neagoe-Piturca bineinteles pastrand proportiile . Daca e baiat destept va invata meserie .. daca nu va invata va antrena pe la arabi sau tutunghezi prin siberia
  • +1 (3 voturi)
    Corectie! (Joi, 17 februarie 2011, 9:30)

Marian [anonim]

"Doar in Anglia se poate intampla"...hello? Ati si uitat meciul inter-barcelona...se poate intampla si in italia, ba chair sa iasa mai bine decat in anglia...iar in anglia se pot intampla si alte lucruri, sa conduci timp de 75 de minute sa ai un om in plus, sa domini si sa pierzi in min 93...si pe asta l-ati uitat?
  • +3 (3 voturi)
    Ganditi-va (Joi, 17 februarie 2011, 10:19)

Alex [anonim]

La introducerea lui keita,barca avea avantaj dar incepuse sa fie calarita,deci ii trebuia un om de mijloc+ca guardiola vazuse ca si arshavin urma sa intre...Totusi arsenal a fost mai buna,si asta s-a vazut in ultimele 20 de minute cand le-au aratat extraterestrilor cum se joaca.Barca va avea un meci f greu in retur,deoarece va lipsi si pique,suspendat...