Adrian Mutu revine cu gol la Fiorentina

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 5 decembrie 2010, 17:18 Sport | Fotbal

Adrian Mutu, incotro?
Absent din lotul Fiorentinei in ultimele doua saptamani din cauza unei accidentari, internationalul roman Adrian Mutu a revenit cu gol la Fiorentina, Titular in partida cu Cagliari din cea de-a XV-a etapa din Serie A, atacantul roman a marcat singurul gol al partidei, aceasta fiind prima reusita a lui Mutu din acest sezon.

Mutu a inscris cu calcaiul pe finalul primei reprize, dar reusita sa a fost anulata pe motiv de ofsaid. Internationalul roman a  reusit in cele din urma sa deschida scorul in minutul 52, trimitand cu capul din zece metri, dupa o centrare venita din lovitura libera. Mutu a mai trimis o data mingea in plasa celor de la Cagliari, in minutul 80, insa inca o data atacantul este surprins in ofsaid si golul este anulat.

"Este cea mai frumoasa zi a mea din 2010. Ma asteptam la o partida dificila, dar victoriile obtinute in acest fel sunt mai frumoase", a declarat Mutu la finalul partidei.

Rezultate inregistrate duminica in Serie A:

Cesena - Bologna 0-2 (Vaio '31, Britos '87)
Lecce - Genoa 1-3 (Ofere '45/ Toni '55, Ranocchia '76, Rossi '90)
Parma - Udinese 2-1 (Crespo '24-penalty, '56/ Natale '35)
Sampdoria - Bari 3-0 (Pazzini '17-penalty, Guberti '56, '61)
Fiorentina - Cagliari 1-0 (Mutu '52)

3250 vizualizari

• -8 (10 voturi)
    Ne lasati!nu mai aveti stiri cu Nea Sibutramina? (Duminică, 5 decembrie 2010, 17:31)

Banel Autogol [anonim]

chiar ne este dor de o doza.....
    • +10 (10 voturi)
      trompeta (Duminică, 5 decembrie 2010, 17:52)

muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui Banel Autogol

Ia spune tu, ce stiri doreste sufletelul tau?
      Ma intreb cat de prost trebuie sa fie un cetatean pentru a da click pe o stire despre Mutu, pentru a spune ca nu vrea stiri despre Mutu. Imi zici tu?
    • +6 (6 voturi)
      Urla ratarea in tine ... (Duminică, 5 decembrie 2010, 18:03)

Marse [anonim] i-a raspuns lui Banel Autogol

... sau ce ai, de fapt ?
    ramine cel mai bun fotbalist roman (Duminică, 5 decembrie 2010, 18:10)

GeorgeT [anonim]

Mutu este inca cel mai bun fotbalist jucator al Romaniei.
    Acesta este un fapt si orice anonim, ca mine sau Banel Autogol ar trebui sa fim constienti ca suntem nimeni , zero barat , multime vida , in comparatie cu Mutu ..
    • -5 (5 voturi)
      cel mai bun ramane Hagi (Duminică, 5 decembrie 2010, 18:21)

Robert [anonim] i-a raspuns lui GeorgeT

Voi sunteti ceea ce spuneti. Dar lumea nu incepe si nu se termina cu voi.
    • -3 (5 voturi)
      :))) (Duminică, 5 decembrie 2010, 18:37)

ionut [anonim] i-a raspuns lui GeorgeT

bai baiatule ar trebuii sa iti redefinesti notiunea de zero barat . Tin sa cred ca tu esti 0 pe langa orice om de pe planeta asta. Mutu este cel mai bun atacant , nu poti sa compari fundasii cu atacantii sau cu mijlocasi , ori in orice alta comparatie pe care o poti face . Ca exemplu ,, hai sa vedem cine se apara mai bine Chivu sau Mutu . Alta data ti-as sugera sa taci din gura daca habar nu ai de fotbal .Ma simt ofensat de comentariul tau . Mutu ca om nu valoareaza prea mult daca ar fi sa lasam fotbal inafara.
        multumesc Ionut (Duminică, 5 decembrie 2010, 23:11)

George T [anonim] i-a raspuns lui ionut

dupa comentariul tau incep sa nu mai ma asa prost.
        Sa traiesti , si sa fii iubit .
    • -4 (4 voturi)
      orice sportiv din lume care se dopeaza, dispare (Duminică, 5 decembrie 2010, 18:59)

Banel Autogol [anonim] i-a raspuns lui GeorgeT

cat e Hagi de prost si ca antrenor, a fost un fotbalist pe care lumea sportului nu il va uita!dar sa spui despre prietenul smenarilor din ploiesti,sclavul fratilor Bek Ali ca e inca ,ca face ,ca drege,dupa ce a fost dovedit ca se dopeaza ,inseamna ca nu mai exista rusine in Romania !Mutu a facut de ras fotbalul romanesc si ,in locul vostru as cauta alte repere in fotbal ,Banel Nicolitza de ex.,!
    Mutu neneeee (Luni, 6 decembrie 2010, 0:05)