VIDEO Presa turca despre Hagi: Contributia lui la echipa este zero

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 29 noiembrie 2010, 13:58 Sport | Fotbal

Gica Hagi
Foto: AGERPRES
Galatasaray a pierdut derbiul cu Besiktas (contand pentru etapa cu numarul XIV), scor 1-2, iar presa din Turcia il ataca pe Gheorghe Hagi, tehnician despre care precizeaza ca nu a reusit sa aduca vreun plus la formatia de pe Ali Sami Yen. "Contributia lui Hagi la echipa este zero", a titrat Aksam. 

"Hagi se numara printre cei care nu reusesc sa se adune si sa aduca o contributie la echipa. Pana acum nu a putut sa isi puna amprenta deloc pe joc. Este de neinteles cum un om ca Hagi, care cunoaste atat de bine fotbalul, nu poate sa isi arate influenta. Un antrenor nu poate sa scoata un fotbalist de pe teren din cauza unei suparari de moment. Hagi nu arata ca este un tehnician care sa actioneze pozitiv asupra jocului de pe banca. Ieri (n.r. - duminica), el practic a readus la viata echipa Besiktas. Contributia lui Hagi este zero!" - Aksam, conform Mediafax.

Balonul Hagi s-a spart

"Nicio schimbare pe care a facut-o nu a avut ca efect o intoarcere a scorului in favoarea echipei Galatasaray. Dupa cum netitularizarea lui Milan Baros a fost o greseala mare, faptul ca in repriza a doua l-a scos pe Servet si i-a cerut lui Cana sa joace ca stoper a fost o alta greseala fatala. Balonul Hagi s-a spart" - Vatan (conform Mediafax).

Hagi, rezultate de la venirea la Galatasaray:

Fenerbahce - Galatasaray 0-0
Galatasaray - Antalyaspor 2-1
Trabzonspor - Galatasaray 2-0
Galatasaray - Denizlispor 3-1 (in Cupa Turciei)
Galatasaray - Manisaspor 0-2
Kayserispor - Galatasaray 0-0
Galatasaray - Besiktas 1-2

Vezi aici rezumatul partidei Galatasaray - Besiktas:



Citeste mai multe despre   



















13302 vizualizari

  • +10 (20 voturi)    
    Mda... (Luni, 29 noiembrie 2010, 14:17)

    George [anonim]

    Poate o sa inteleaga si Hagi (si fanii lui din Romania) ca nu are stofa de antrenor. Sa se lase! Sa se ocupe de lucruri la care se pricepe nu sa incerce sa faca tot felul de experimente care esueaza, inevitabil, lamentabil.
    • +6 (16 voturi)    
      Imi pare rau . . . (Luni, 29 noiembrie 2010, 14:35)

      Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui George

      . . . ca am avut dreptate! Mare jucator, nul ca antrenor din cauza educatiei precare, caracter infect!
      • -4 (10 voturi)    
        evident (Luni, 29 noiembrie 2010, 15:53)

        hehe [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

        ...ca diversi gheorghe fara realizari anume isi simt persoana mai importanta cand pota sa critice pe cineva care s-a remarcat cu ceva autentic candva.
        • +4 (8 voturi)    
          Sunt Gheorghe . . . (Luni, 29 noiembrie 2010, 16:39)

          Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui hehe

          . . . dar un Gheorghe care a facut sport in viata lui, Un Gheorghe Maestru al Sportului si care a insotit loturi nationale in cal;itate de antrenor, inclusiv la CM, nu in fotbal, evident, Ai gresit omul amice!
          • -2 (6 voturi)    
            de la Gheorghe la Gheorghe (Marţi, 30 noiembrie 2010, 9:57)

            alt gheorghe [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

            Dobrin , Hagi , Mutu , Nastase , Nadia., Ivan si multi altii sunt lucrul cel mai bun pe care Romania l-a dat si ar trebui sa fim mindri ca suntem romani ca si ei.
            La mii de km departare de tara oameni simpli au auzit de Ceausescu si de Hagi din Romania.
            Dar mata Nea Gica (sau Gicule tata , poate esti mult mai tinar ca mine) ce performante ai avut ca antrenor sau ca sportiv, ca tot suntem la capitolul buni sau nuli.
            • +4 (6 voturi)    
              desteptule (Marţi, 30 noiembrie 2010, 12:56)

              nahir [utilizator] i-a raspuns lui alt gheorghe

              aici e vorba de antrenorul hagi, care e slab si nu de jucatorul hagi care a fost foarte bun.
            • +3 (3 voturi)    
              Si bune si rele! (Marţi, 30 noiembrie 2010, 14:09)

              gheorghe [anonim] i-a raspuns lui alt gheorghe

              Cele mai bune in 1994 cand am venit acasa cu doi campioni mondiali si apoi am fost tras pe tusa de activisti!
              • -1 (1 vot)    
                bravo, ai intradevar cu ce te mindri (Marţi, 30 noiembrie 2010, 14:44)

                alt Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

                Felicitari , ai cu ce te mindri , la mai multe
            • +1 (1 vot)    
              eu am alta opinie (Marţi, 14 decembrie 2010, 10:55)

              zambara [anonim] i-a raspuns lui alt gheorghe

              pai daca hagi, mutu, nastase si dobrin sunt ceea ce a dat romania mai bun atunci ne meritam soarta.
              Mai degraba ar trebui sa fim mandri ca suntem romani ca si Eugen Palade, nu ca si mututu sau nastase. Mie nu-mi tresalta deloc inima de mandrie cand lumea imi spune ca a auzit de mutu. In schimb cand un amic columbian de la universitate (in Olanda) mi-a spus ca l-a citit pe Eliade atunci da, am fost mandru ca sunt roman.
              Faptul ca la mii de km departare lumea asociaza Romania numai cu ceausescu si hagi nu cred ca e o mandrie pentru noi.
      • -4 (6 voturi)    
        Dar caracterul tau gheorghe? (Marţi, 30 noiembrie 2010, 11:41)

        muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

        Caracterul tau cum e?
        Ce-ti pasa tie ce face Hagi, ca pierde sau castiga? O face din pensia ta de bugetar?
        Iti ia tie mamaliga de la gura?
        Ca e bun sau rau ca antrenor e irelevant, o face in numele lui, pentru el si familia sa, nu pentru tot felul de ratati care comenteaza de pe margine.
        Asa ca nu mai manca maron, Hagi nu te reprezinta pe tine in Turcia, nu are sens sa te scremi prea tare ca faci hemoroizi dupa o varsta.
        • -1 (5 voturi)    
          Rar . . . (Marţi, 30 noiembrie 2010, 14:10)

          gheorghe [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

          . . . am mai citit un comentariu atat de imbecil!
          • -1 (3 voturi)    
            Greu la deal cu gheorghii mici (Marţi, 30 noiembrie 2010, 18:22)

            muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

            Gheo', am inteles ca esti sportiv... Daca nu intelegi ce am scris in precedentul comentariu, pot incerca sa simplific.
            Vrei un rezumat? Vrei cumva sa folosesc cuvinte mai simple?
            Sunt dispus sa te ajut, chiar as vrea sa poti intelege. Deduc din sunetul copitei tale ca ceva te nemultumeste, nu dispera, se va gasi cineva sa iti explice cum e cu limba romana.
  • +4 (10 voturi)    
    Aferim (Luni, 29 noiembrie 2010, 14:37)

    Avram iancu [anonim]

    Asa cum spuneam acum 2 saptamini Hagi s-a facut inca odata de ras .Din cauza lacomiei de bani.
    Ingroasa obrazul si mai ia un ban .El are dreptate se face de ras pe obrazul lui .Nu ne intereseaza pe noi. Problema este ca ne face reclama la brandul se tzara .Nadia e OK .Da nu are ce cauta acolo nastase si Hagi
    • +2 (2 voturi)    
      Wow (Marţi, 30 noiembrie 2010, 11:48)

      mucielfduri [anonim] i-a raspuns lui Avram iancu

      Sa inteleg ca hagi face de ras tara?
      Adica tu, un sulica fara frica esti facut de ras pentru ca echipa lui Hagi a pierdut?
      Trezeste-te omule, e doar un cosmar.
      Te faci singur de ras cu asemenea ineptii debitate.
      A pierdut niste meciuri de fotbal, nu a fost prins facand sex cu minori.
      • +1 (1 vot)    
        Hai ca esti fraier (Joi, 16 decembrie 2010, 16:43)

        jumbo [anonim] i-a raspuns lui mucielfduri

        fraiere astia de la Galata l-au adus in speranta ca poate sa redreseze echipa el o duce mai degraba la retrogradare .Rusine Galata putea sa obtina rezultatele astea si cu soferul de autocar pus sa conduca antrenamentele.E mai bine sa-si ceara scuze pt deranj si sa-i lase sa revina unde le e locul adica in fruntea clasamentului cu un antrenor meserias
  • +10 (14 voturi)    
    De ce se incapataneaza (Luni, 29 noiembrie 2010, 14:49)

    HESS [utilizator]

    Sa distruga ca antrenor tot ce a zidit ca jucator.Nu-l pot intelege.Putini jucatori au devenit si mari antrenori.
    • +1 (9 voturi)    
      eu nu inteleg... (Luni, 29 noiembrie 2010, 16:00)

      a [anonim] i-a raspuns lui HESS

      sa presupunem ca eu sunt Pele si dupa ce ma las de fotbal ma apuc de ping-pong. Lucru pe care il fac mediocru poate deocamdata, poate pentru totdeauna, dar lucru pe care totusi vreau sa il fac. Care este problema? Ca s-a obisnuit unul sau altul sa asocieze numele meu cu numarul 1? Nu e porblema mea, sa isi rafineze gandirea si sa inteleaga ca fotbalul nu e ping-pong, sau ca terenul nu e banca tehnica. Poate reusesc, poate nu, dar nu cred ca e dreptul nimanui sa imi limiteze libertatea cu pareri de doi bani.
      • +2 (4 voturi)    
        raspuns la intrebarea ta : (Marţi, 30 noiembrie 2010, 12:59)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui a

        "Care este problema? "

        problema e ca e slab ca antrenor dar e promovat in continuare pentru aceasta meserie pe baza renumelui (de necontestat) de mare jucator.
        aici e problema.
        • 0 (2 voturi)    
          asa si? (Marţi, 30 noiembrie 2010, 18:30)

          muciflenduri [anonim] i-a raspuns lui nahir

          Si totusi, care e problema ta? Il platesti tu din buzunar tau? Iti rupi de la gura pentru ca e platit Hagi, intr-o tara straina, de niste straini?
          Bine ca esti tu destept si turcii sunt prosti, ca de prosti ii dau aia un milion de euro (sau cat o lua)
          La cati agarici sunt pe hotnews si toti sunt super antrenori, ma mir ca nu-s numai romani in top 20 antrenori de fotbal.
        • -1 (3 voturi)    
          Hagi va deveni un mare antrenor (Vineri, 3 decembrie 2010, 16:12)

          DANTE [anonim] i-a raspuns lui nahir

          Hagi va deveni un mare antrenor ,a studiat multi ani ,dar la fel ca atunci cand a ajuns mare jucator are nevoie de timp ,incredere si ...noroc.
      • 0 (0 voturi)    
        De bun simt (Luni, 6 decembrie 2010, 11:27)

        Soro [utilizator] i-a raspuns lui a

        E cel mai de bun simt comentariu din forumul asta. Subscriu in totalitate.
  • -2 (4 voturi)    
    HAG-REGELE FOTBALULUI ROMANESC, insa ca antrenor (Luni, 29 noiembrie 2010, 18:33)

    Motanu [anonim]

    este egal cu 0 !!!
    Cred ca toate problemele sale ca antrenor se datoreaza faptului ca are un caracter infect !!!

    Oricum, RESPECT pentru ce ai realizat ca jucator Hagi !!!
  • +1 (3 voturi)    
    . (Marţi, 30 noiembrie 2010, 1:57)

    Nemo [anonim]

    Nu neglijati influenta nefasta pe care fratii Becali o au asupra fostului mare fotbalist.
    In mainile sceleratilor astia doi Hagi nu e decat o biata marioneta iar putina minte pe care o are nu-l poate ajuta sa priceapa acest lucru.
    Mare pacat !
    • 0 (0 voturi)    
      un mare fotbalist nu are putina minte (Marţi, 30 noiembrie 2010, 16:36)

      putina minte - aka alt Gheorghe [anonim] i-a raspuns lui Nemo

      Scuze ca te contrazic dar dupa parerea mea umila un mare fotbalist nu poate avea putina minte ci dimpotriva.
      Multi dintre am vrea sa fim in locul lui Hagi , sa avem mintea lui 'putina'.
      Dar pina nu moare capra vecinului nu ne simtim satisfacuti ..
  • -1 (3 voturi)    
    Doar Gigi Becali e de vina (Marţi, 30 noiembrie 2010, 10:49)

    Viceroy [anonim]

    Altfel, Hagi e un mare antrenor.Trebuie doar sa-i cumperi jucatori de cateva zeci de milioane de euro si vreo trei ani sa nu-l intrebi nimic. Daca nu iese nimic si echipa eventual chiar retrogradeaza, aste e a avut ghinion sau i-a impus patronul cu cine sa joace extrema dreapta. Asa ca nu-l mai jigniti ca este cam labil psihic !Te asteptam si la nationala Gica !
  • +4 (4 voturi)    
    un sfat prietenesc (Marţi, 30 noiembrie 2010, 10:53)

    cititor hotnews [utilizator]

    Sa se retraga acum,cand nu va fi alungat.
    Sa spuna ca nu are jucatori valorosi,ca a fost furat de arbitri bla,bla,bla.
  • +1 (3 voturi)    
    mare si tare (Miercuri, 1 decembrie 2010, 14:44)

    antrenor brd [anonim]

    poate cu ocazia asta mai scapam de reclamele alea idioate cu hagi, ilie nastase si nadia... ma exaspereaza fostele glorii !!! mie ilie nastase nu imi spune nimic, doar faptul ca si-a lasat nevasta si copiii si umbla cu pitipoance, hagi un incult si un ghiolbanoi iar nadia am vazut-o la the aprentice... nu a facut fata cu alte "vedete" si a iesit prima !
    natie de kko
  • +1 (3 voturi)    
    hagi (Sâmbătă, 4 decembrie 2010, 23:26)

    stelist [anonim]

    SARACU GICUTA IMI PARE RAU PT TINE DAR ESTI PREA AGRESIV, NU O SA AI ASA SUCCES !
  • +1 (1 vot)    
    muci in ceai (Miercuri, 15 decembrie 2010, 9:33)

    napoli [anonim]

    vino acasa Gica si antreneaza pe Viitorul la Ovidiu e palarie prea mare pt tine GALATA nu e pt tine meseria asta ai reusit sa te faci de ras acolo unde erai respectat daca vrei sa-i ajuti lasa-i si propune-le un antrenor adevarat DAN PETRESCU
  • +1 (1 vot)    
    Vino acasa Gica ,dai in p.da masi de turcalai (Marţi, 21 decembrie 2010, 17:36)

    ticuta2IV1940 [utilizator]

    Tu ,Gica, esti constient ca meseria asta de antrenor nu este ptr. tine?,daca da ,atunci vino acasa,daca nu ,inseamna ca vei avea mari probleme care-ti vor stirbi si din aura ta de rege al fotbalului romanesc.Este adevarat ca turcii de la tine si Gica Popescu au invatat fotbal,dar alaturi de voi in teren,ei nu pricep teoria fotbalului si nici tu nu ai darul de a le sensibiliza cunostintele.