Inter, victorie norocoasa la Genoa/ Chivu, absent din cauza unei accidentari

Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 9:48 Sport | Fotbal

Muntari, gol de trei puncte
Inter s-a impus cu 1-0 in deplasarea de la Genoa (Serie A, etapa a-IX-a), unica reusita a disputei apartinandu-i lui Muntari, dupa o gafa de proportii a portarului Eduardo. Cristi Chivu nu a facut parte din lotul campioanei Italiei, fotbalistul roman fiind accidentat. In urma acestui succes, echipa lui Rafa Benitez s-a apropiat la un singur punct de liderul Lazio.

Muntari (45+3') a marcat cu un sut din afara careului mare, dar golul ii apartine in mare masura portarului Eduardo (a scapat incredibil mingea in poarta).

Echipe:

Genoa: Eduardo, Ranocchia, Dainelli, Kaladze, Chico (Destro), Milanetto, Rafinha, Criscito, Rossi (Boakye), Toni, Mestro (Zuculini).

Inter: Julio Cesar (Castellazzi), Maicon, Lucio, Samuel, Santon, Zanetti, Cambiasso (Muntari), Biabiany (Cordoba), Sneijder, Coutinho, Eto'o.

386 vizualizari

.... (Sâmbătă, 30 octombrie 2010, 11:08)

Aeso [anonim]

cel ce se ocupa de departamentul sport al Hotnews.ro continua sa fie tare hazliu. E un mare mister pentru mine cum de a ajuns el la concluzia ca Inter a cistigat norocos la Genova. A avut ocazia sa vada aseara meciul pe TV. E adevarat ca Genoa a ratat multe ocazii de gol, dar in aceeasi masura a ratat si Inter. Golul este norocos intr-adevar, dar victoria este cu totul si cu totul altceva. Daca mai adaugam ca interistii i-au pierdut pe Cambiasso in minutul 19 si pe Julio Cesar in repriza a doua, ambii acidentati, putem spune ca victoria a fost muncita, nicidecum norocoasa.