Franta - Romania, sambata, 22.00

Razvan Rat: Avem puterea sa invingem la Paris

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 5 octombrie 2010, 17:50 Sport | Fotbal

Razvan Rat
Foto: HotNews.ro
"Romania are puterea sa bata la Paris, depinde numai de noi. Jucam cu sufletul la echipa nationala", este de parere Razvan Rat cu doar cateva zile inainte de partida cu Franta (se va juca sambata, de la ora 22.00, pe Stade de France), contand pentru preliminariile pentru Euro 2012.

"Romania are puterea sa bata la Paris, depinde numai de noi. Realizarile noastre trebuie sa fie la inaltime pe Stade de France. Avem nevoie de victorie, dar va fi bun si un egal, chiar daca atunci am depinde de jocul rezultatelor. Daca Belarus a reusit un succes la Paris, ar trebui sa putem si noi. Jucam cu sufletul pentru echipa nationala. Nu exista problema motivarii la prima reprezentativa, lipsa rezultatelor este marea noastra problema" - Razvan Rat, in timpul unei conferinte de presa.

Clasament Grupa D:
1 Albania 4 puncte (2-1)
2 Belarus 4 (1-0)
3 Bosnia 3 (3-2)
4 Franta 3 (2-1)
5 Romania 2 (1-1)
6 Luxemburg 0 (0-4).

Partida dintre Franta si Romania (contand pentru preliminariile Euro 2012) va avea loc, sambata, 9 octombrie, de la ora 22.00, pe Stade de France din Paris.


Citeste mai multe despre   























507 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    O sa pierdeti (Marţi, 5 octombrie 2010, 17:56)

    Peleul [anonim]

    Nationala este o alta mangla .Jucatori umflati in glorie ca sa fie vanduti .Vom pierde meciul .Nu avem jucatori de fotbal .Avem doar fotbalisti de vanzare .
  • +3 (5 voturi)    
    Jucatori avem (Marţi, 5 octombrie 2010, 18:19)

    Gusty [anonim]

    Jucatori pentru echipa nationala avem... insa cu un antrenor penibil ca Razvan Lucescu nu o sa ajungem nicaieri.
  • +5 (5 voturi)    
    ... (Marţi, 5 octombrie 2010, 18:28)

    ToBeOrNotToBe [utilizator]

    si taurul are puterea sa invinga un leu insa leul castiga... deci nu sta doar in putere, sta si in curaj, vointa, stapanire de sine.
  • +4 (4 voturi)    
    Partea buna si partea proasta (Marţi, 5 octombrie 2010, 19:18)

    raulucian [utilizator]

    Partea buna e ca Franta e o echipa slaba, partea proasta e ca noi suntem mai slabi ca ei.
  • +3 (3 voturi)    
    nu zau (Marţi, 5 octombrie 2010, 19:43)

    The Saker [utilizator]

    pe cat face pariu ca o sa pierdeti?
  • +3 (3 voturi)    
    Exista o singura asemanare (Marţi, 5 octombrie 2010, 20:44)

    Motanu [anonim]

    si o singura diferenta intre nationala Romaniei si cea a Frantei !!!

    Asemanarea: Jucatorii ambelor nationale joaca pe salarii mari !

    Deosebirea: Jucatorii Frantei m-ai fac si treaba in teren !
  • +2 (2 voturi)    
    terminati cu visele (Marţi, 5 octombrie 2010, 21:11)

    unic [anonim]

    5 la 0 pentru Franta. Sunteti o generatie de ratati.
    • +1 (1 vot)    
      Nu fii asa sigur (Marţi, 5 octombrie 2010, 22:04)

      Andy Latimer [utilizator] i-a raspuns lui unic

      Pe hartie ai dreptate 100%, insa nu uita de Mafia caselor de pariuri ; Romania are undeva o cota de 4 la 1, iar Franta 1,3 ,daca sunt prea multi "berbeci" ce pariaza pe Franta(si alte favorite),casele nu-si permit pierderi si dau ordinul "Stefan cel Mare" de vreun autogol la "cocosii galici" si ratari "monumentale" la poarta lui Lobont ! Eu zic sa luati si X-ul in considerare ! "Votati" cu Ilie Dobre !:)))
  • +2 (2 voturi)    
    Avem puterea .... (Marţi, 5 octombrie 2010, 22:34)

    liviu [anonim]

    Da mai aveti si vointa?

    Sau la urma o sa spuneti puteam dar n-am vrut, sau am avut ghinion.
  • +1 (1 vot)    
    Uimiti-ne! (Miercuri, 6 octombrie 2010, 14:29)

    leo [anonim]

    Am mai auzit de-astea, inaintea fiecarui meci, dupa care va intorceati cu coada intre picioare la echipele de club. Realitatea a fost rezumata de fostul mare atacant roman, Rodion Camataru: "Avem cea mai slaba Nationala din istorie." Mai mult de atat, nu se poate spune.