Pandurii - Craiova 3-1/ Piturca, primul esec

de A. S.     HotNews.ro
Luni, 13 septembrie 2010, 21:51 Sport | Fotbal

Victor Piturca
Foto: AGERPRES
Pandurii au obtinut prima victorie din acest campionat, contra marii rivale Universitatea Craiova: gorjenii au invins cu 3-1, administrandu-i antrenorului Victor Piturca prima infrangere din momentul in care a revenit pe banca Universitatii.​

Pandurii Tg Jiu au beneficiat de un start perfect: Orac a deschis scorul inca din primul minut, profitand de asezarea superficiala a defensivei craiovene. Universitatea a urcat cu toate liniile, descoperindu-se; Pandurii au profitat in minutul 23, cand Apostu a majorat, dupa o faza fixa in care din nou apararea Universitatii a fost neglijenta. Apostu a realizat "dubla" in minutul 54, ducand scorul la 3-0. Craiova a marcat in minutul 88, prin Iliev, reducand proportiile infrangerii.
























2177 vizualizari

  • +1 (9 voturi)    
    Sa faci clabuci piturca !!! (Luni, 13 septembrie 2010, 22:01)

    Motanu [anonim]

    Chit ca nu suport pandurii deoarece s-au salvat pe nedrept de la retrogradare, ma bucur a pierdut craiova deoarece prea i se urcase performanta la cap lu' Mititelu !!!
    • +2 (4 voturi)    
      bv pizdurca... (Luni, 13 septembrie 2010, 22:43)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Motanu

      mai bine nu va prezentai ca tot ala era scorul.si erati mai odihniti
    • -4 (4 voturi)    
      Mai taci ma (Luni, 13 septembrie 2010, 23:22)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui Motanu


      Pe de alta parte, a jucat rau de tot Craiova. Deh, nu avem jucatori. Asta e.
  • +3 (3 voturi)    
    Foam (Luni, 13 septembrie 2010, 22:49)

    kiki [anonim]

    adik spume...mai bine...traiasca barbutuuuu'...!!!
  • -2 (4 voturi)    
    Iar ati luat teapa, (Marţi, 14 septembrie 2010, 8:32)

    Pantera Roz [utilizator]

    oltenilor...Va vedeati deja in Euroliga cu Piturca.La turca,da,e posibil.La fotbal-e greu,nene...Da' oricum,Pandurii e echipa mare,aveti si voi o scuza...
  • +2 (2 voturi)    
    Ha ha (Marţi, 14 septembrie 2010, 9:51)

    gheorghe [anonim]

    Iti vine sa razi in hohote cand vezi ca acesti patroni de cluburi sportive plini de bani si capete de gasca,au impresia ca daca aduc un oarecare antrenor, zic ei, foarte bun (in realitate la fel de sec ca si ei in ce priveste antrenoriatul, dar plin de fumuri si de fite vedetiste) au sa faca o echipa slaba sa fie super in trei zile. Nu suntem in stare sa luam nimic bun de la altii. Luati exemplul englezilor care au antrenori pe banca si de treizeci de ani si rezultatele sunt pe masura. Schimband antrenorii ca pe ciorapi nu ai sa vezi performanta decat la nivelul cooperativei romanesti.
  • 0 (0 voturi)    
    Hai Universitatea, Hai Craiova, tu campioana unei. (Marţi, 14 septembrie 2010, 11:12)

    td [anonim]

    Bravo, Pitzi! La mai multe. Cand a fost el un antrenor bun? Pacat de Craiova, a incaput ca si Steaua pe mainile unor smecheri.