VIDEO Franta - Mexic 0-2/ Practic eliminati

de Adrian Nistorescu     HotNews.ro
Joi, 17 iunie 2010, 21:12 Sport | Fotbal

FotoGalerie Franta - Mexic
Cu tot cititul lui Domenech in stele, Franta nu a iesit din zodia lipsei de inspiratie: trupa franceza a facut si joi o partida slaba, in care nu a avut nicio ocazie cu adevarat importanta (cu exceptia unui sut al lui Malouda, expediat undeva in repriza secunda).

Mexicul in schimb si-a respectat partitura si a speculat erorile din defensiva adversarului: cateva raiduri in prima parte, purtate de Franco, Giovani si Vela, au avertizat Franta asupra pericolului.

Scorul a fost deschis in minutul 64, cand Hernandez a ramas singur cu Lloris, fanionul a ramas jos, iar mexicanul a indeplinit o formalitate.

Nici la acest scor, Franta nu a avut puterea sa reactioneze - nu a inregistrat nicio situatie de poarta! In aceste conditii, tot Mexicul a fost echipa care a marcat: Blanco, din penalty, minutul 84, dupa un fault comis de Abidal asupra lui Barrera.

Click aici pentru rezumatul meciului Franta - Mexic 0-2!

In aceste conditii, Mexic si Uruguay pot merge impreuna in optimi de finala, in conditiile unui egal in jocul direct din ultima etapa. Un asemenea scenariu ar transforma jocul Franta - Africa de Sud intr-un joc de pregatire...


Citeste mai multe despre   






















8213 vizualizari

  • -10 (10 voturi)    
    mda (Joi, 17 iunie 2010, 21:43)

    dan [anonim]

    ce poti sa te astepti de la tv comunista:(( rusine!!!!
    • +4 (4 voturi)    
      mai dane (Vineri, 18 iunie 2010, 9:23)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui dan

      ce are sula cu prefectura?
      pt. ca tu zici ca tvr1 e comunista, de-asta a pierdut franta?
  • +7 (9 voturi)    
    hai Mexicuuuuuu (Joi, 17 iunie 2010, 23:15)

    Mwhahahaha [anonim]

    multam , mai sombrerosilor , ca le-ati servit-o francezilor . Hehe , n-am mai rinjit asa de multumit de cand bulgaru' al ( Leckhov , asa s-o scrie ? ) a egalat in meciul Franta-Bulgaria de nu s-a dus atunci Gogosul Calic la ceva Mondiale .
    • +1 (3 voturi)    
      de fapt... (Joi, 17 iunie 2010, 23:49)

      gimini [utilizator] i-a raspuns lui Mwhahahaha

      ...francezii au fost eliminati atunci abia in minutul 90 (+1) cand Konstandinov a inscris golul victoriei :)))
    • -19 (23 voturi)    
      romani paduchiosi (Vineri, 18 iunie 2010, 0:27)

      Michel Robert [anonim] i-a raspuns lui Mwhahahaha

      Bine c-ati stat voi acasa, romanasi paduchiosi !
      • +12 (12 voturi)    
        Asta e (Vineri, 18 iunie 2010, 1:26)

        Ion Coman [anonim] i-a raspuns lui Michel Robert

        daca spui tu ca suntem romani paduchiosi, e ok.. si stam si acasa. Dar stii ce?
        Asta nu schimba cu nimic faptul ca Franta a pierdut!!! Mange merde ma
    • +1 (1 vot)    
      Cred ca... (Vineri, 18 iunie 2010, 9:54)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui Mwhahahaha

      ... Iordan Lecikov a egalat cu Germania. Sau zici de Emil Kostadinov care a dat gol in minutul 92 in 1994?
  • +7 (7 voturi)    
    Franta la pamant (Joi, 17 iunie 2010, 23:18)

    bgd [utilizator]

    Unul dintre cele mai proaste meciuri pe care Franta le-a facut in ultima vreme. Pur si simplu execrabil. Se vede ca nu meritau sa ajunga la mondiale.
  • +5 (7 voturi)    
    S'il vous plain, monsieur... (Joi, 17 iunie 2010, 23:21)

    Ovidiu [anonim]

    hehe, si-au luat-o francezii, ce ma bucur...:))))
    • -8 (12 voturi)    
      rade ciob de oala sparta (Vineri, 18 iunie 2010, 0:28)

      Michel Robert [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

      de ce te bucuri? nu vezi ca esti roman?
      rade ciob de oala sparta
      • +7 (7 voturi)    
        Franta (Vineri, 18 iunie 2010, 1:00)

        Archon [anonim] i-a raspuns lui Michel Robert

        Echipa Frantei starneste antipatii in intreaga lume datorita modului necinstit in care s-a calificat la acest campionat. Si nici atitudinea lor nesimtita nu-i ajuta.
      • +1 (3 voturi)    
        mda (Vineri, 18 iunie 2010, 9:17)

        me [anonim] i-a raspuns lui Michel Robert

        pai noi nu ne-am calificat cu "mana lui henry" care mai e si francez cum sunt eu african...
        • 0 (0 voturi)    
          Dar ce e ? (Vineri, 18 iunie 2010, 21:15)

          magindeam [anonim] i-a raspuns lui me

          Asta e rasism ordinar !
          Dar ce e Henry daca nu e francez ? Dupa parerea ta, ca sa fii francez trebuie sa fii alb si catolic ? In Antilele franceze sint sute de mii de mulatri si negri, francezi de mai multe secole (cu mult inainte de in ventarea Romaniei).
  • +7 (9 voturi)    
    silvuple (Joi, 17 iunie 2010, 23:22)

    silvuple [anonim]

    silvuple silvuple silvuple silvuple
    Daca mai stiti faza.
    • -4 (6 voturi)    
      ca romanii sunt acolo nu ? (Joi, 17 iunie 2010, 23:56)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui silvuple

      ...
  • +1 (1 vot)    
    Cine se califica daca in ultimul meci ... (Joi, 17 iunie 2010, 23:58)

    Curios [anonim]

    Franta - Africa de Sud 3-0
    Mexic - Uruguay 2-0
    • +8 (8 voturi)    
      chiar crezi asta? (Vineri, 18 iunie 2010, 0:17)

      Ronnie [anonim] i-a raspuns lui Curios

      de ce sa se complice Mexicul cand o poate da la pace cu vecinii de la sud - au mai existat egaluri prietenoase in istoria CM

      si la urma e doar "blestemul irlandez" - francezii nu aveau ce cauta la CM
      • -10 (12 voturi)    
        Hai, Franta! (Vineri, 18 iunie 2010, 0:32)

        Catalin Varga Traian [anonim] i-a raspuns lui Ronnie

        Romanii nu au ce cauta la Mondiale si bine ca au ramas acasa, altfel ne faceau de ris pe acolo cu rasismul lor proverbial basescian!

        Sper sa-i bata pe romani in preliminariile Euro 2010 in ambele meciuri!
    • +3 (5 voturi)    
      pentru curios (Vineri, 18 iunie 2010, 0:20)

      cat [anonim] i-a raspuns lui Curios

      Buna intrebare ... Curios ...
      Dar crede-ma ... Mexic - Uruguay ... same shit ca si Suedia - Danemarca daca ma intelegi :) ... cu toate ca la ultimul meci danjezii le-a tras-o :)
    • 0 (0 voturi)    
      esti naiv (Vineri, 18 iunie 2010, 8:02)

      gimini [utilizator] i-a raspuns lui Curios

      Chiar crezi ca Franta va bate tara gazda la scor in ultimul meci? Nu prietene, dimpotriva, arbitrii vor trage cu Africa de Sud si daca francezii vor reusi sa iasa nebatuti, mare minune. Iar Africa de Sud va iesi cu fruntea sus in timp ce Mexicul si Uruguay vor oferi un spectaculos 2-2 sau asa ceva. Singura lor miza ar fi sa se bata pentru locul 1 ca sa evite Argentina in optimi, dar de ce s-o evite? Din fazele eliminatorii totul e posibil.
    • 0 (0 voturi)    
      de acord pe jumatate (Vineri, 18 iunie 2010, 8:47)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Curios

      Franta poate invinge Africa de Sud cu 3-0, dar
      mai mult ca sigur Mexic-Uruguay va fi 0-0.
  • +7 (7 voturi)    
    10 goluri azi (Vineri, 18 iunie 2010, 0:07)

    toro [anonim]

    3 meciuri faine, crevetii pleaca acasa ... CM-ul asta incepe sa fie bun :)
  • -11 (13 voturi)    
    Franta a dominat (Vineri, 18 iunie 2010, 0:23)

    Alin Popescu [anonim]

    Nu trebuie sa va lasati influentati de comentariile proaste ale crainicilor de la TVR! Tipu' ala, nu stiu cum ii spune, jignea sistematic echipa Frantei.

    Franta a dominat, totusi. O dominare sterila, e adevarat, dar totusi a jucat putin mai mult fotbal decit Mexicul!

    Despre comentarile rasiste de mai sus nu mai am ce sa mai spun. Romania e un stat rasist, din pacate. Barbarii de la portile Occidentului. ASTA e pacat!

    Atit Franta cit si Irlanda meritau sa ajunga aici. Serbia e cea care merita sa ramana acasa, Serbia care a prins un moment de gratie tocmai cu Romania, din pacate (iarasi din pacate).
    • +7 (7 voturi)    
      orbu braille (sau braila?) (Vineri, 18 iunie 2010, 0:45)

      orbu [anonim] i-a raspuns lui Alin Popescu

      Ba tu ce meci ai vazut, votarea motiunii?
    • 0 (0 voturi)    
      Franta a jucat slab (Vineri, 18 iunie 2010, 16:21)

      K4 [anonim] i-a raspuns lui Alin Popescu

      Francezii pot sa il invinovateasca pe Domenech pentru dezastrul echipei, de acord. Dar nu pentru centrarile/cornerele aruncate aiurea sau executiile exasperante in zid. Cu Mexicul, una din cele mai scunde echipe de la CM. Franta a jucat prost si neinspirat. Domenech trebuia sa plece de multa vreme.
  • +3 (3 voturi)    
    viitorul suna gol (Vineri, 18 iunie 2010, 0:45)

    Laurent Blanc [anonim]

    Acum o sa vina Laurent Blanc in locul lui Domenech si o sa stoarca ceva din echipa Frantei - ceea ce nu e neaparat bine pentru Romania in preliminariile CE...
  • 0 (6 voturi)    
    franta si grecia (Vineri, 18 iunie 2010, 1:30)

    cristi [anonim]

    nu-mi pare rau de franta, bravo mexic, dar, totusi, primul gol din ofsaid si al doilea, penalty la o simulare clara. au avut si soarta impotriva lor astazi...
    alt meci, prost sa fi noroc sa ai, grecia....doua goluri date din noroc chior, jucand cu un om in plus, nigeria ratand incredibil. mama, mama, ce noroc prind unii cateodata...
    • +3 (3 voturi)    
      ce offside? (Vineri, 18 iunie 2010, 9:42)

      fefe [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Au tras aia de vreo douaj de ori cu dunga pe ecran, era pe linie cu ultimul aparator francez, care insa sa-si marcheze omul contempla mingea.

      Iar la penalty a fost contact,iar fundasul francez nu a atins mingea. E adevarat ca si mexicanul mingicar a plonjat in stilul lui Lacatus ca sa punteze la impresie artistica. Oricum vazusera ca arbitrul era foarte strict cu brutalitatile (dadu-se multe faulturi in faze in care totusi se jucase mingea)
      • 0 (0 voturi)    
        penalty (Vineri, 18 iunie 2010, 16:27)

        K4 [anonim] i-a raspuns lui fefe

        A existat contact iar aparatorul nu a jucat mingea. Dar contactul a fost la caderea artistica a atacantului peste aparator. Oricum - bravo la artistic, e cea mai buna simulare pe care am vazut-o.
    • +1 (1 vot)    
      Pretene (Vineri, 18 iunie 2010, 10:46)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Daca nu stii regulamentul, ciocu mic.
    • 0 (0 voturi)    
      Asa este (Vineri, 18 iunie 2010, 16:25)

      K4 [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Ambele goluri dubioase. Dar nu schimba cu nimic faptul ca francezii nu merita in acest moment sa mearga mai departe. Si nici grecii, daca tot i-ai mentionat.
  • +5 (5 voturi)    
    Echipa Romaniei (Vineri, 18 iunie 2010, 3:25)

    AlisCuPar [utilizator]

    Va dati seama ce echipa de fotbal are Romania daca echipele Serbiei si Frantei, care s-au calificat din grupa noastra, la mare distanta de noi, au clacat lamentabil la acest CM? Maine o sa-si pregateasca bagajele si Serbia dupa meciul cu Germania, fara indoiala. HAI MOLDOVA!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Sa nu te apuci de pariuri (Vineri, 18 iunie 2010, 16:29)

      K4 [anonim] i-a raspuns lui AlisCuPar

      Germania tocmai a luat-o de la Serbia. Nu poti sa mai pui baza pe nimeni dom'ne. Sa vezi si Anglia deseara macel de la ... Algeria :)).
  • +2 (2 voturi)    
    Victorie! (Vineri, 18 iunie 2010, 11:12)

    Scipio Africanul [anonim]

    Franta nu poate sa bata pe nimeni cu 3-0! Nici macar pe "Groapa Glina"...
    • 0 (0 voturi)    
      O sa bata... (Vineri, 18 iunie 2010, 12:28)

      brutus [anonim] i-a raspuns lui Scipio Africanul

      dupa ce vine Blanc si da afara vedetele alea pe care le-a privat Domenech de binemeritatul concediu de pe Coasta de Azur sau din Caraibe ca sa-i duca in Africa de Sud la 2,3 grade peste 0 pentru campionatul mondial.
      Francezii au baza de selectie care le permite sa revina in top, numai ca trebuie facuta cu cap selectia asta, nu dupa cum zic astrele.