CM Africa de Sud

VIDEO Suporterii englezi au ratat golul lui Gerrard din cauza unei reclame TV

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 13 iunie 2010, 11:32 Sport | Fotbal

Golul lui Gerrard, ratat de ITV
Foto: Reuters
Una dintre cele mai mari retele de televziune din Marea Britanie a comis-o din nou. O mare parte din suporterii englezi au fost privati sambata seara de golul capitanului Steven Gerrard, postul de televiziune ITV HD alegand sa dea publicitate dupa 4 minute de la startul partidei. ITV "si-a rascumparat" insa greseala, aratandu-le englezilor abilitatile portarului Green.

Suporterii englezi care au urmarit partida dintre Anglia si SUA de la CM din Africa de Sud au ratat golul lui Steven Gerrard din minutul patru al meciului. Fanii au urmarit o reclama si dupa cateva secunde in care pe ecran nu era decat o imagine cu fundal negru, ITV a revenit la timp pentru a arata bucuria jucatorilor lui Capello.

ITV nu este la prima abatere, fanii englezi ratand din cauza unei reclame si golul victoriei dat de Everton impotriva lui Liverpool, in meciul din Cupa Angliei 2009.




Citeste mai multe despre   



















3893 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    si atunci... (Duminică, 13 iunie 2010, 12:11)

    cool [anonim]

    ...de ce mai injurati tevereu nostru drag, ca nu va plac comentatorii, ca dau prea tare vuvuzela? au si altii falitii lor.
  • +1 (5 voturi)    
    LOL (Duminică, 13 iunie 2010, 12:48)

    bogdanovix [anonim]

    Asta numai in romania se putea intamp- wait, what.
  • -1 (1 vot)    
    No problem (Duminică, 13 iunie 2010, 12:49)

    lorenzo [anonim]

    (null)
  • 0 (2 voturi)    
    mda... (Duminică, 13 iunie 2010, 14:36)

    liviu [anonim]

    fratele meu aia de la marketing la ce fac cativa ani de facultate si primesc o gramada de bani???
    nu dealta , dar eu personal daca as rata un gol al romaniei (presupunand ca romania o sa mai dea goluri la fotbal) din cauza unei reclame, n-as cumpara produsul ala nici impuscat!
    • 0 (0 voturi)    
      itv (Luni, 14 iunie 2010, 13:24)

      jb [utilizator] i-a raspuns lui liviu

      itv, sau defapt nici o televiziune din anglia nu da reclame in timpul meciurilor. a fost o greseala si si-au cerut scuze imediat. s-a nimerit sa fie o reclama, putea la fel sa fie un ecran negru.
  • 0 (2 voturi)    
    Stire de tabloid (Duminică, 13 iunie 2010, 23:26)

    dexter [anonim]

    Unde este contextul acestei stiri? Uitati sa spuneti cati britanici se uita la ITV HD.........La ITV (nu HD) golul s-a vazut in direct si foarte frumos.........Ma rog.....inca o stire din categoria "rade ciob de oala sparta"
    • 0 (0 voturi)    
      itv (Luni, 14 iunie 2010, 13:21)

      jb [utilizator] i-a raspuns lui dexter

      si eu am urmarit pe itv (unde urmaresc majoritatea) si s-a vazut totul ok. pe itv hd a fost data o reclama din greseala, televiziunea si-a cerut scuze imediat. seful postului a zis ca greseala este inacceptabila deci ma gandesc ca or sa ia problema in serios.