Viitorul lui Adrian Mutu, in Qatar?

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 martie 2010, 11:34 Sport | Fotbal

Mutu, viitor fotbalistic in Qatar?
Foto: AGERPRES
Chiar si suspendat, Adrian Mutu nu duce lipsa de oferte, jurnalistii de la Violanews.com scriind despre interesul formatiei Al Saad, din prima liga din Qatar, pentru internationalul roman. Demn de mentionat este faptul ca managerul celor de la Al Saad este Cosmin Olaroiu.

"Avem resursele financiare pentru a-l cumpara pe Mutu. Am dorit acest lucru inca din iarna, dar din diverse motive nu s-a putut. Vom insista in vara acestui an, iar de aceasta data speram sa avem mai mult noroc", au declarat oficiali ai formatiei Al Saad, citati de Violanews.com. 

Arabii spera ca le va fi mai usor sa-l inregimenteze pe Mutu, tinand de cont de scandalul "sibutramina" in care este implicat fotbalistul. Presa din Peninsula a scris in mai multe randuri despre faptul ca romanul nu mai face parte din proiectele formatiei Viola, oficialii italieni cautand deja inlocuitor pentru Adrian.

Al Saad se afla momentan pe locul doi in ierarhia din Qatar, la o distanta de 5 puncte de liderul Al Gharafa.


Citeste mai multe despre   



















1626 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    daca-l suspenda UEFA da (Sâmbătă, 20 martie 2010, 12:14)

    toma [anonim]

    are sanse sa joace in qatar,fidji,samoa,filipine !
    daca il suspenda FIFA ?
    poate pe marte,venus,jupiter...!
  • -1 (5 voturi)    
    Nici vorba! (Sâmbătă, 20 martie 2010, 12:21)

    Cristi [anonim]

    Viitorul lui Mutu este la clinica de dezintoxicare. Mutu n-a avut niciodata viitor. S-a priceput de minune sa si-l distruga singur.
  • +4 (4 voturi)    
    mda (Sâmbătă, 20 martie 2010, 12:34)

    alex [anonim]

    Mai nasol cu drogurile in Qatar. Acolo nu e doar cu suspendare.

    "Penalties for possession, use, or trafficking in illegal drugs in Qatar are severe, and convicted offenders can expect long jail sentences and heavy fines. "
  • +3 (3 voturi)    
    Ce a fost si ce-a ajuns! (Sâmbătă, 20 martie 2010, 15:37)

    mm [anonim]

    Ma bucur pentru Mutu. Baiatul asta chiar merita sa joace intr-un campionat puternic cum este cel din Qatar! Ii doresc sa se transfere si sa impuna acolo cat mai repede!
  • +2 (4 voturi)    
    Sa moara si capra vecinului (Sâmbătă, 20 martie 2010, 17:24)

    Dan [anonim]

    Jegoasa natie de oameni suntem, pentru o greseala din trecut, chiar trebuie sa il acuzam toata viata!? Voi chiar nu aveti ce face si cautati sa mai criticati pe cineva?
    • 0 (0 voturi)    
      care-i "o gresala" ? (Sâmbătă, 20 martie 2010, 20:09)

      ion [anonim] i-a raspuns lui Dan

      aia de la chelsea sau aia de la inter ?
      daca faci odata,da ii gresala ! cand recidivezi .aia-i prostie !
      si sa nu uitam ca-i hotie,furt ! folosind stimulente interzise incerci sa fi mai bun decat esti,sa depasesti pe altul,care-i corect, prin frauda !
      sant mari fotbalisti care au fost depistati o data . dar care MARE fotbalist a incercat a doua oara ?
      nu aparati trisorul numai ca-i "mutu,al nostru ".sa plateasca daca atata il duce capu !
  • 0 (0 voturi)    
    Hai Adi! (Duminică, 21 martie 2010, 1:23)

    Gelu [anonim]

    Adriane, iti urez succes! Si in Qatar e de mancat o paine buna! Numai bine si cat mai multe goluri!!
    Forza Mutu!