Fotbal Fun

VIDEO Cristiano Ronaldo, pus in dificultate de un pusti teribil in Uzbekistan

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 decembrie 2009, 10:59 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo, in dificultate la Tashkent
Foto: Captura Youtube.com
Cristiano Ronaldo a vizitat zilele trecute Uzbekistanul, fotbalistul celor de la Real Madrid adunand in jurul sau multi admiratori intr-o manifestare de promovare a fotbalului.

Momentul zilei a fost insa realizat de un pusti in Tashkent, copilul punandu-l in dificultate, gratiei tehnicii sale deosebite, chiar si pe cel mai scump jucator din istoria fotbalului.

Vezi aici momentele deosebite realizate pe terenul din Tashkent:




Citeste mai multe despre   























12701 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    faze de faze (Sâmbătă, 26 decembrie 2009, 13:31)

    comici [anonim]

    cu adevarat faze de uzbekistan si bran
    • +1 (1 vot)    
      Tare asta! (Duminică, 27 decembrie 2009, 17:18)

      Lorenzo [anonim] i-a raspuns lui comici

      Tare rau asta cu "UzbekiStan si Bran"
  • 0 (2 voturi)    
    Neinteresant (Sâmbătă, 26 decembrie 2009, 17:27)

    helium [anonim]

    Asta numai e fotbal, se numeste freestyle si nu are legatura cu regulile jocului, ai balonul doar pentru a face pe circarul si a jongla.
    Pe teren e altfel, unde ai nevoie de coechipieri, integrare intr`o echipa plus ca schemele astea nu-ti ies daca tactica adversarului te neutralizeaza.

    Mereu mi-au placut mai mult Messi, Kaka, Gourcuff sau Hleb decat C. Ronaldo. Dincolo de schemele alea tre sa ai si continuitate si executii care sa te tina in viata(fotbalistica). In alta ordine de idei C. Ronaldo e mai mult un jucator de publicitate, talentul sau nu e asa de mare pecat se crede.
  • +1 (1 vot)    
    Artificii (Duminică, 27 decembrie 2009, 3:47)

    Spryte [anonim]

    imaginile astea nu reflecta nici un adevar din teren ... e de 100 de ori mai greu sa faci cel mai usoara schema intr-o faza reala de joc. Fotbalul inseama .. demarcare... preluare si pasa !!!
    • 0 (0 voturi)    
      poc-poc (Vineri, 15 ianuarie 2010, 20:38)

      epsilan [anonim] i-a raspuns lui Spryte

      si gooool!
  • +1 (1 vot)    
    si unde era (Duminică, 27 decembrie 2009, 9:33)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    ''punerea in dficultate'', ca eu n-am prea vazut-o.
  • 0 (0 voturi)    
    maradona (Duminică, 27 decembrie 2009, 15:34)

    costi [anonim]

    le mai trebuie ceva timp si citeva casete cu maradona .era un geniu
    • 0 (0 voturi)    
      mda... (Luni, 4 ianuarie 2010, 10:21)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui costi

      si ce-l facea geniu tragea pe nas...
  • +1 (1 vot)    
    hotnews (Marţi, 29 decembrie 2009, 19:22)

    maradonel [anonim]

    s-a mai dat si hotnews pe brazda, au folosit doar "pus in dificultate", ceea ce e un progres fata de obisnuitul "l-a umilit".

    i-am vazut pe kaka, ronaldinho si robinho facand aceleasi jonglerii in chicago, la un meci cu statele unite, se vede ca cine stie cu mingea, deobicei stie si fotbal mult.

    http://www.youtube.com/watch?v=kjRcE1hvAvE
    • 0 (0 voturi)    
      exact.. (Vineri, 8 ianuarie 2010, 16:01)

      amazing [utilizator] i-a raspuns lui maradonel

      Printr-un simplu rationament logic putem deduce ca cei care "jongleaza" cu mingea nu stiu neaparat fotbal iar cei care stiu intr-adevar fotbal pot "jongla" cu mingea, astfel multimea intersectiei care ii cuprinde pe cei care jongleaza cu mingea si care sunt si fotbalisti ii cuprinde pe cei mentionati mai sus, C. Ronaldo, Kaka, Ronaldinho, Robinho, Maradona etc. restul fiind doar jongleuri sau fotbalisti mediocri...
      E limpede acum? :)