Champions League: Rubin Kazan castiga la Barcelona/ Mutu, dubla pentru Fiorentina/ Inter, doar egal acasa cu Dinamo Kiev

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 20 octombrie 2009, 20:39 Sport | Fotbal

Barcelona, o umba contra Rubin
Foto: marca.com
Barcelona a oferit surpriza neplacuta a serii din Champions League, catalanii fiind invinsi cu 2-1 pe Nou Camp de Rubin Kazan. Adrian Mutu a reusit o dubla pentru Fiorentina, formatia Viola castigand cu 4-3 in deplasarea de la Debrecen. Liverpool continua perioada nefasta, cormoranii fiind invinsi pe propriul teren cu 2-1 de Lyon. Nici Interul nu a avut parte de o seara linistita, italienii fiind tinuti in sah (2-2) de Dinamo Kiev. Intra in material pentru rezultatele complete ale serii de Champions League.



Grupa E:


Debrecen - Fiorentina 3-4 (Czvitkovics 2', Rudolf 28', Coulibaly 88' - Mutu 6', 20', Gilardino 10', Santana 37')

Liverpool - Olympique Lyon 1-2 (Benayoun 41' - Gonalons 72', Delgado 90+1')

Grupa F:

Barcelona - Rubin Kazan 1-2 (Ibrahimovic 48' - Ryazantsev 2', Karadeniz 73')

Inter Milano - Dinamo Kiev 2-2 (Stankovic 35', Samuel 47' - Mikhalik 5', Lucio autogol 40')

Grupa G:

Rangers - Unirea Urziceni 1-4 (Vilana autogol 2' - Bilasco 32', Lafferty autogol 49', McCulloch 59' autogol)

VfB Stuttgart - Sevilla FC 1-3 (Elson 74' - Squillaci 23', 72', Navas 55')

Grupa H:

AZ Alkmaar - Arsenal 1-1 (Da Silva 90+3' - Fabregas 40')

Olympiacos - Standard Liege 2-1 (Mitroglou 43', Stoltidis 90+3' - De Camargo 37')


Citeste mai multe despre   






















6426 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    pai da (Marţi, 20 octombrie 2009, 22:46)

    adi [anonim]

    normal ca dubla, doar s-a "odihnit" in meciul cu Serbia si a luat intentionat cartonas ca sa nu se mai "deranjeze" cu Faeroe ... Rusine !
    • +3 (5 voturi)    
      A facut pauza de cocaina (Marţi, 20 octombrie 2009, 23:15)

      Frankie [utilizator] i-a raspuns lui adi

      De aia a nimerit 2 goluri :)
  • +6 (6 voturi)    
    Acum inteleg (Marţi, 20 octombrie 2009, 23:18)

    MihaiC [anonim]

    Prin aceasta inteleg de ce trebuie neaparat inlocuit Mutu la nationala. El vine ca sa nu zica ceva lumea dar joaca la caterinca, in schimb pt echipa de club e foarte activ ca de acolo isi ia salariu doar..
  • 0 (0 voturi)    
    . (Marţi, 20 octombrie 2009, 23:49)

    sep [utilizator]

    wow. cate rezultate surprinzatoare + victorii in ultima secunda. cool!
  • -1 (1 vot)    
    Felicitari Ady Mutu! (Miercuri, 21 octombrie 2009, 10:56)

    ROMAN [anonim]

    Bravo lui! Si cei mai carcotasi iubitori ai fotbalului STIU ca ADY MUTU e cel mai bun jucator roman al momentului! Asa suntem noi romanii, trebuie sa ne laude altii valorile, noi stim doar sa dam cu pietre! FELICITARI ADY! Iti multumim pentru tot ce ai facut in fotbalul romanesc si vei mai face... cu siguranta! Cand R. Lucescu va vedea ce echipa are fara Mutu, il va chema din nou la echipa!
    • 0 (0 voturi)    
      ady (Miercuri, 21 octombrie 2009, 13:38)

      ghitza [anonim] i-a raspuns lui ROMAN

      RAZVY, nu renunta la ADY!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      mai usor (Miercuri, 21 octombrie 2009, 13:41)

      italian [anonim] i-a raspuns lui ROMAN

      cu afirmatiile, iatlienii l-au injurat mai abitir decat noi, mai informeaza-te...
      mutu mai mult rau a facut echipei, dar iti trebuie cap ca sa-ti dai seama..., iar fotbalului romanesc nu mai vorbesc, sau ai uitat cocaina?