FC Timisoara castiga de-o maniera categorica, scor 6-0, partida de pe propriul teren cu Ceahlaul si devine noul lider al Ligii 1 la fotbal. Au marcat Magera (minutele 1 si 50), Chiacu (minutele 5 si 90) si Goga (minutele 83 si 85). In urma acestui succes detasat, echipa lui Nelutu Sabau acumuleaza 20 de puncte, fiind la egalitate cu CFR Cluj in fruntea ierarhiei din Liga 1 (banatenii se afla pe prima pozitie gratie golaverajului superior).

Echipe:

FC Timisoara: Pantilimon - Bonfim, Nibombe, Scutaru, Maxim (Stancu 64) - Chiacu, Bourceanu (Alexa 60), Vrsic, Curtean (Art. Karamian 46) - Magera, Goga.

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau

Ceahlaul: Lipitor - Burlacu, Forminte, Vitelaru, Barna - Cebotaru (M. Staicu 70), Achim, Onciu, Prodan (Tudosa 59) - Vinicius Fabron (Marc 86), Doicaru.

Antrenor: Florin Marin.