Tragedie in fotbal: un portar de 19 ani a murit la antrenament

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 2 septembrie 2009, 21:52 Sport | Fotbal

Alexandru Iatan a murit la doar 19 ani...
Foto: www.fcastraploiesti.ro
Soc la antrenamentul divizionarei secunde Dunarea Giurgiu: Alexandru Iatan, portarul de 19 ani al echipei, s-a prabusit pe gazon, dupa ce aparase un penalty, si nu s-a mai ridicat. Medicii nu au putut face altceva decat sa constate decesul. Cauzele nefericitului incident nu se cunosc, pentru moment.

Iatan tocmai sosise la Giurgiu de la Astra Ploiesti (sub forma de imprumut), iar antrenorul Dunarii, Marin Barbu era hotarat sa il foloseasca meci de meci - Iatan era considerat un portar de viitor, fiind un obisnuit al loturilor nationale de juniori.


Citeste mai multe despre   



















3584 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    condoleante (Miercuri, 2 septembrie 2009, 23:12)

    anonim [anonim]

    Dumnezeul sa-l ierte ! Condoleante familiei ! Probabil vizitele medicale nu s-au facut tocmai ca la carte si acum famlia lui Iatan il plange!
  • +2 (2 voturi)    
    ti se rupe sufletul (Joi, 3 septembrie 2009, 0:09)

    mar [anonim]

    stiu ca parintii si foarte apropiatii nu vor avea pace toata viata.
  • +1 (3 voturi)    
    Pacat. . . (Joi, 3 septembrie 2009, 8:12)

    Gheorghe [anonim]

    . . .de tineretea lui. Probabil ca nici nu a tinut vreo fata in brate! Dumnezeu sa-l ierte. Pe de alta parte medicii de echipe ar trebui sa se limiteze la rezolvarea consecintelor faulturilor si mai putin asupra dietei sportivilor. Dati mancare sanatoasa acestor copii si nu-i mai indopati cu tot felul de . . . vitamine!
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Joi, 3 septembrie 2009, 17:04)

      bianca [anonim] i-a raspuns lui Gheorghe

      ba da tinea o fata in brate....si se iubeau...o prietena f buna de-a mea...iar el un super baiat...nu-mi vine sa cred k nu mai este...:((
      • 0 (0 voturi)    
        D-zeu sa-l ierte (Miercuri, 21 octombrie 2009, 20:20)

        florin [anonim] i-a raspuns lui bianca

        mey dak stam sa ne gandit ....sincer nici mie nu mi vine sa cred k nu mai este......sau k un asemenea baiat la doar 19 ani are soarta asta.....oriqm pt el in momentul asta nu mai poate face nimeni nimic ....da pe viitor poate nu se va mai intampla asa cv......condoleante familiei si prieteniei sale..... sincer imi pare rau pt acest baiat .......
  • +1 (1 vot)    
    medicii (Joi, 3 septembrie 2009, 12:56)

    mihai [anonim]

    mai stiu eu un caz de acolo care din cauza unei rupturi de ligament la genunchi si-a terminat cariera. medicii de acolo nu prea dau dovada de profesionalism deloc. asta cel probabil a murit din cauza alimentatiei proaste si testelor medicale facute la misto, asa cum probabil a fost si haldan sau jucatorul de la astra din meciul cu rapid (daca il mia tine cineva minte) si altii.
    • +1 (1 vot)    
      s (Joi, 3 septembrie 2009, 15:52)

      Fishu [anonim] i-a raspuns lui mihai

      parca Vrabioru se numea jucatorul de la astra
  • -1 (1 vot)    
    ce coincidenta (Joi, 3 septembrie 2009, 19:20)

    ploiesteanu [anonim]

    De cate ori intra in A , Astrei trebuie sa i se intample o nenorocire. Acum 10 ani a murit Vrabioiu dupa un cot in burta a unui rapidist.
  • +1 (1 vot)    
    dumnezeu sa`l ierte. (Joi, 3 septembrie 2009, 20:26)

    andrei [anonim]

    e pacat...la varsta ata...dumnezeu sa`l odihneasca..condoleante familiei
  • +1 (1 vot)    
    Condoleante (Vineri, 4 septembrie 2009, 0:49)

    Zabu [anonim]

    Saracul :(
    Dumnezeul sa-l ierte!