VIDEO Brutalitate extrema/ Marcin Wasilewski, accidentare socanta

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 31 august 2009, 11:07 Sport | Fotbal

Marcin Wasilewski, accidentare socanta
Foto: Captura Youtube.com
Polonezul Marcin Wasilewski, de la Anderlecht, a fost victima unei intrari violente a lui Axel Witsel, elevul lui Ladislau Boloni. Totul s-a intamplat in timpul partidei dintre Anderlecht si Standard Liege, incheiata cu scorul de 1-1. In urma incidentului, Wasilewski a suferit o fractura de tibie si peroneu, sezonul fiind practic incheiat pentru el.

"Marcin a suferit o fractura compusa de tibie si peroneu. Sezonul sau este, fara dubiu, incheiat", au declarat oficiali ai echipei Anderlecht.

"Nu a fost ceva intentionat, am intrat amandoi la minge. Nu sunt deloc un jucator dur, nu joc fotbal pentru a rupe picioarele adversarilor", a spus Witsel dupa ce i-a rupt piciorul lui Wasilewski.

In urma rezultatului de egalitate, Anderlecht a acumulat 13 puncte, aflandu-se pe prima pozitie a ierarhiei.

Vezi aici intrararea criminala a lui Axel Witsel:



Citeste mai multe despre   






















5889 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    ala e un.... (Luni, 31 august 2009, 11:19)

    oh [utilizator]

    ...macelar. Nu are ce cauta pe terenurile de sport. cel faultat atat de dur l-ar putea da in judecata pt vatamare corporala grava si i-ar putea solicita daune imense.
  • +2 (2 voturi)    
    Ar trebui exclus egal cat sta pe bara Wasilewski (Luni, 31 august 2009, 11:33)

    DevilFish [anonim]

    Se vede intentie clara. I-ar trebui si parnaie. Sun sanse ca Wasilewski sa nu-si mai revina niciodata la valoarea anterioara a ev.-lui. Sa-i plateasca toate primele durerile care le va avea la batranete. Si nu firma de asigurari ci idiotul de Witsel.
  • +1 (1 vot)    
    fotbal dur (Luni, 31 august 2009, 12:09)

    George [anonim]

    Si Marius Niculae aseara intra la intimidare, dar fiindca stelistii stiau sa se fereasca, a scapat fara vreun astfel de eveniment.
    Fotbalul se transforma intr-un sport din ce in ce mai dur. Deja mi se face lehamite sa ma mai uit la meciuri, cand vad atata inversunare si ura pe teren.
    Cred ca asta e efectul becalizarii fotbalului, si nu numai in Romania.
  • +2 (2 voturi)    
    violenta in sport (Luni, 31 august 2009, 12:41)

    rsbl [utilizator]

    in sporturile in care violenta este sanctionata de regulament, ar trebui sa fie sanctionata vatamarea corporala si legal
  • +2 (2 voturi)    
    Animale (Luni, 31 august 2009, 12:48)

    Marcel [anonim]

    Acestor brute ar trebui sa li se interzica sa mai intre vreodata pe un teren de fotbal.
  • +2 (2 voturi)    
    propunere (Luni, 31 august 2009, 12:51)

    nahir [utilizator]

    In situatii ca cea prezentata, unde faultul nu avea nimic de-a face cu jocul, fiind o intrare voita, la rupere (ceea ce s-a si intamplat), autorul ar trebui sa faca tusa tot atata timp cat ii va lua celui accidentat sa revina intr-un joc oficial;
    - i-as interzice sa se antreneze pe aceeasi perioada cu cea in care jucatorul accidentat nu a putu sa o faca;
    - l-as pune sa suporte spitalizarea jucatorului accidentat precum si o amenda care sa-i scoata din cap, pe viitor, idei ca cea care l-a determinat sa faca ce a facut acum.
  • +1 (1 vot)    
    pfuuuu (Luni, 31 august 2009, 12:52)

    vio [anonim]

    merita excluderea din viatza sportiva + platire de daune......eu unul nu l-as mai lasa sa calce nici ca suporter pe nici un stadion......pacat de saracul Marcin Wasilewski pt ca mai mult ca sigur ca nu va mai putea sa-si continue cariera.
  • +2 (2 voturi)    
    oribil (Luni, 31 august 2009, 13:19)

    al [anonim]

    nebunul ala a intrat cu talpa pe tibia nefericitului, deci nu a fost chiar intamplare. ar trebui suspendat groparul ... muuult timp
  • +3 (3 voturi)    
    DUMNEZEULE!!! (Luni, 31 august 2009, 20:29)

    resita31 [utilizator]

    asemenea incidente ar trebui judecate penal ca vatamare corporala grava... aici nu mai e vba ca s-au batut ca au cedat nervii...
    DUMNEZEULE, ce puscarias liber au aia la Liege.
    • +1 (1 vot)    
      oribil (Luni, 31 august 2009, 21:19)

      oripilat [anonim] i-a raspuns lui resita31

      O intrare criminala, intentionata. Asa ceva nu am mai vazut de la intrarea lui Lacatus la Ardeleanu
  • +1 (1 vot)    
    Asa ar trebui (Marţi, 1 septembrie 2009, 13:51)

    P L [anonim]

    Sa fie suspendat pina cind cel accidentat isi va reveni!