Stuttgart - Timisoara 0-0/ Banateni fara vlaga

de Andra Popa     HotNews.ro
Miercuri, 26 august 2009, 20:59 Sport | Fotbal

Ciprian Marica, gol pentru Stuttgart
Foto: Uefa.com
Fanii lui VfB Stuttgart au aplaudat a treia calificare a favoritilor in grupele Ligii campionilor in fata unei Timisoare palide, fara pofta de joc. Jucatorii lui Sabau au jucat slab toata partida: nu au bifat nicio ocazie de gol, in timp ce gazdele, prin Marica si Pogrbnyak, i-au hartuit permanent pe fundasii banateni. Timisoara a avut si noroc, svabii ratand cateva ocazii bune de a marca, cea mai importanta fiind bara lui Rudy.

Stuttgart merge in Liga Campionilor unde ar putea intalni in grupe pe Unirea Urziceni. Timisoara este prima echipa romeneasca calificata in grupele Europa League.


Ioan Ovidiu Sabau:
Mi-as fi dorit mult mai mult de la acest joc. Uitandu-ne la aceste doua jocuri, nu ne-au pus in mare dificultate, dar cele doua goluri de la Timisoara au facut diferenta. Nu am avut curaj. Atacantii s-au miscat destul de putin. Sunt multe lucruri pe care mi le reprosez. Nu am avut ambitia si placerea cu care am jucat cu Sahtior. La ce echipa are Timisoara in acest moment era greu sa mergem in grupele Ligii. Pentru noi o putem lua ca o buna experienta"(Tvr 1)

Ciprian Marica, Stuttgart: "Ma bucur ca am reusit sa ne calificam in Liga. Am intalnit o alta echipa a Timisoarei, mult mai bine organizata, care nu ne-a lasat sa marcam azi. Suntem constienti ca de aici incepe greul, dar asta ne motiveaza si mai mult"(Tvr 1)

Echipele de start:

Stuttgart: 1 Lehman, 5 Tasci, 9 Marica, 11 Hitzlsperger, 13 Gebhart, 16 Rudy, 17 Delpierre, 21 Magnin, 27 Celozzi, 28 Khedira, 29 Pogrebnyak;
Rezerve: 24 Ulreich, 3 Osorio, 6 Niedermeier, 8 Simak, 18 Cacau, 25 Elson, 39 Schieber;
Antrenor: Markus Babbel

Timisoara: 29 Pantilimon, 2 Eder, 3 Latovlevici, 6 Nibombe, 9 Parks, 11 Arman Karamyan, 17 Borbely, 18 Bucur, 28 Cisovsky, 55 Bourceanu, 77 Curtean;
Rezerve: 99 Pedro Taborda, 7 Stancu, 8 Vrsic, 13 Scutaru, 23 Ionescu
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau


Citeste mai multe despre   























3542 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Par naivi (Miercuri, 26 august 2009, 21:10)

    george [anonim]

    Ar trebui sa fie realisti si sa se multumeasca sa nu se faca de ras. Norocul lor ca e deja jucata calificarea si probabil nemtii nu se vor stradui prea tare.
  • 0 (2 voturi)    
    tv online (Miercuri, 26 august 2009, 21:17)

    stelist [anonim]

    unde se poate vedea online? Hai Poli! Hai Timisoara!
    • 0 (2 voturi)    
      primul 11... (Miercuri, 26 august 2009, 21:52)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui stelist

      Nu inteleg cum Cisovsky, Latovlevici si Parks apar in primul 11 desi in articol se mentioneaza ca nu sunt refacuti.
      Oricum ... meciul se poate vedea aici:
      http://www.justin.tv/kickboxer_37
      sau intrati pe justin.tv si cautati vfb.
      Bafta Timisoara!!!
      • 0 (2 voturi)    
        sau... (Miercuri, 26 august 2009, 21:58)

        tot Ionut [anonim] i-a raspuns lui Ionut

        Puteti viziona si cu Sopcast.
        Meciurile le gasiti la:
        http://www.myp2p.eu/index.php?part=sports
        Stream-ul de TVR1 este de o calitate foarte buna!
        Inca o data bafta banatenilor!
  • 0 (2 voturi)    
    Hai Poli! (Miercuri, 26 august 2009, 21:46)

    Pink Panther [anonim]

    Inca 90'.
    Lupta pentru voi, pentru noi, pentru Timisoara, pentru Romania.
    INDIFERENT DE SANSE!
    SA FIM SI NOI ODATA NEMTI!
  • +1 (3 voturi)    
    :)) (Miercuri, 26 august 2009, 22:44)

    Gimmy [anonim]

    "Nicio ocazie de gol pentru timisoreni" !??

    Baieti, voi va uitati la alt meci!

    Daca nu va pricepeti, rugati pe cineva sa va traduca macar comentariul nemtilor pe Sat1, poate asa va dati seama ce se joaca!
    • +1 (3 voturi)    
      comentatori (Miercuri, 26 august 2009, 23:21)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui Gimmy

      Ce spun comentatorii nostri:
      "diferenta uriasa intre cele doua loturi"
      "e greu sa faci fata cu jucatori ca Scutaru, Curtean in fata ehipei germane"
      Astia sunt cretini - habar nu au ce-i ala fotbal.
      Eu in seara asta am vazut o echipa a Timisoarei care a jucat de la egal la egal cu VFB.
      In ultimele minute Timisoara chiar a dominat meciul (a avut ocazii, a combinat bine).
      Prefer sa ma uit pe Sat1.
      • -2 (2 voturi)    
        prostii mioritice (Joi, 27 august 2009, 0:57)

        m-vic [anonim] i-a raspuns lui Ionut

        astia iar au in cap ''realismul'' ala romanesc, gen stuttgart nu a fortat, ca n-avea nevoie...n-a putut mai mult stuttgart, ca le dadeau 8 timisoarei daca puteau...si nici n-au avut curaj, pt ca stiau ca o pot incasa daca-i trateaza de sus pe romani
        destul de slabuti. daca pica in grupe cu unele din anglia, franta sau spania, nu fac nici un punct in meciurile alea
      • 0 (2 voturi)    
        Pai au fost de la egal la egal (Joi, 27 august 2009, 10:11)

        Claude [anonim] i-a raspuns lui Ionut

        pentru ca nemtii nu au apasat acceleratia....
  • 0 (2 voturi)    
    Precizari (Joi, 27 august 2009, 0:07)

    Gimmy [anonim]

    Singurul moment in care comentatorul german a criticat Timisoara a fost in repriza a doua cand Parks n-a mai facut nimic, deci nu am mai avut atac! Remarca a fost ceva de genul: Timisoara nu mai are idei.

    A mai remarcat norocul banatenilor la devierea in bara, siguranta lui Nibombe si Pantilimon (tot repeta dupa suturile nemtilor: fara probleme pentru Pantilimon!) si cam atat.

    E clar insa un lucru: Poli are probleme mari de efectiv! Aici e baiul... Daca s-a accidentat si Cisovsky, efectiv nu stiu cu cine mai jucam...
  • +1 (1 vot)    
    noi si locul nostru (Joi, 27 august 2009, 17:44)

    cititor [anonim]

    Despre meci s-a comentat destul.