Ungaria - Romania, partida amicala

Petre Cozma: Fiul meu a fost executat

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 11 august 2009, 16:41 Sport | Fotbal

Marian Cozma, in meciul cu Argentina de la Mondialul din Croatia
Foto: AGERPRES
La cateva luni de la vestea disparitiei fiului sau, Petre Cozma vorbeste despre ajutorul primit din partea romanilor si a ungurilor, dar si despre o ancheta care se misca greu din lipsa probelor. "Fiul meu a fost 100% executat", este de parere tatal fostului handbalist Marian Cozma. Partida amicala Ungaria - Romania de miercuri se disputa in memoria fostului sportiv.

"Voi fi prezent la meciul Ungaria-Romania. Voi asista la un meci in memoria fiului meu. Ei mereu au facut cate ceva frumos in memoria lui, s-au purtat bine si cand era in viata. Nu reprosez nimic romanilor, pentru ca si ei sunt aproape de mine, dar cei din Ungaria se misca altfel. Marian este iubit in continuare si de poporul ungur si aici la noi, deci nu imi e teama de o altfel de reactie a suporterilor la acest meci de fotbal", a precizat Petre Cozma (sptfm).

Referindu-se la ancheta in curs de desfasurare a politiei maghiare, Petre Cozma este de parere ca lucrurile se misca destul de greu din cauza lipsei probelor. Tatal fostului tricolor este de parere ca cel suparanumit Pasarila a fost executat.

"Ancheta merge greu, dar merge. Spun ca merge greu pentru ca nu sunt probe, insa acolo isi fac treaba. Eu spun ca 100% a fost o executie. Pe mine nu ma intereseaza ce fac trepadusii astia care mi-au omorat fiul, pe mine ma intereseaza ce fac cei care au dat ordin. Cel mai mult ma doare ca stiu mai multe si nu pot sa vorbesc", a conchis Petre Cozma (sport total fm)

Partida amicala dintre Ungaria si Romania (disputata in memoria lui Marian Cozma, ucis intr-un local din Veszprem) se va disputa miercuri, de la ora 21:00, si va fi transmisa in direct de Protv si Live Text de HotNews.ro.


Citeste mai multe despre   



















2939 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    regret (Marţi, 11 august 2009, 17:21)

    mihai [anonim]

    COONDOLEANTE FAMILIEI DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA-L ODIHNEASCA
  • -3 (5 voturi)    
    Stai acasa (Marţi, 11 august 2009, 17:32)

    spanac [utilizator]

    Mi se pare mie sau omului asta (Petre) ii cam place publicitatea? Cam prea repede sare prin ziare si tv cu diferite subiecte. Mi-l amintesc dinainte de inmormantarea fiului cum tot dadea el interviuri. I-a priit reclama facuta.
    • +6 (6 voturi)    
      esti dus (Marţi, 11 august 2009, 21:31)

      apa minerala [anonim] i-a raspuns lui spanac

      Cel mai mare blestem posibil pentru un om este sa-si ingroape copiii. Nu cred ca ai vrea sa fii in locul lui. Nu-ti doresc o asa <reclama>.
    • +3 (3 voturi)    
      tu esti dus de-acasa! (Marţi, 11 august 2009, 21:53)

      johnny [anonim] i-a raspuns lui spanac

      Omul a dat curs cel mult unei solicitari de interviu din zece adresate! Si chestia cu "diferite subiecte", dupa ce-ai citit, vazut sau auzit oricare dintre interviuri, chiar dovedeste ca esti dus de-acasa!
    • -1 (5 voturi)    
      Acasa (Miercuri, 12 august 2009, 0:47)

      spanac [utilizator] i-a raspuns lui spanac

      Pai sa stea acasa ca nu e singurul parinte de "jmecheras" ce moare injunghiat prin baruri. Vine cu teorii din astea conspirative si viseaza la executii. Si cand fusese injunghiat cu cativa ani inainte tot executie a fost? Cati eroi din astia se bat prin baruri in fiecare noapte din cauza femeilor? Unde sunt parintii tuturor celor care mor in conditii asemanatoare?
      • -1 (1 vot)    
        Spanac ce esti! (Miercuri, 12 august 2009, 8:55)

        Spanac [anonim] i-a raspuns lui spanac

        bai, daca n-ai ce spune, stai jos!

        Eu as face la fel ca domnul Cozma..

        Daca esti obosit taci daca lupti vorbesti.

        In tara asta sunt mult prea multi care tac si putini care vorbesc.

        De aceea suntem aici, avem faima si conducatorii pe care-i meritam.
  • +1 (3 voturi)    
    ehh (Marţi, 11 august 2009, 19:00)

    unul [anonim]

    mare e gradina auzi la unii publicitate ...
    :(
  • 0 (0 voturi)    
    publicitate (Marţi, 11 august 2009, 20:21)

    A C [anonim]

    Lasati copilul sa-si dea cu parearea, nu e limita de varsta la postat. Nici limita de prostie.

    Pe mine ma misca felul in care a reactionat opinia publica si societatea civila din Romania la aceasta drama. Daca n-as avea banuieli ca e doar un subiect de acoperit scandaluri politice, as zice ca Romania nu este inca pierduta.

    Dumnezeu sa-l ierte
  • +1 (1 vot)    
    mai lasati orgoliile imbecile deoparte (Marţi, 11 august 2009, 20:25)

    pacifistul istoriei [anonim]

    oameni buni....incercati sa ganditi odat pt. totdeauna lucid...acest meci se vrea sa fie atat un element de compasiune fata de familia cozma cat si o modalitate de a pune odata punctul pe i...sa lasam orgoliile idioate si manipulate de spatiul politic deoparte si sa incercam sa concepem un stil de viata ehilibrat din punct de vedere a convietuirii cu toata populatia din aceasta tara fie ea si de alta nationalitate....nu observati ca suntem dusi cu zaharelul permanent...atat taranul de rand cat si primul intelectual de buna credinta care nu are curajul sa ia atitudine....nu va lasati manipulati....fiti lucizi....noua oridne mondiala se apropie...oricum vom fi subjugati...
  • 0 (2 voturi)    
    Petre Cozma (Miercuri, 12 august 2009, 1:04)

    releu [anonim]

    e plecat cu pluta.... Nu e de mirare...
  • 0 (0 voturi)    
    am si eu o parere .... (Miercuri, 12 august 2009, 4:17)

    Anonim [anonim]

    am si eu o parere ....eu zic la fel ca a fost executat de serviciile secrete ruse care de altfel inpanzesc si serviciile secrete ungare .....motivul simplu...pentru invrajbirea popoarelor ...roman si maghiar...impreuna am fi mai puternici insa asa nentelegandune intre noi putem fi mai usor controlati si cumparati atat de rusi cat si de Austria ...PS....astept comentariile cartitelor rusesti si austriece si din Romania...
  • +2 (2 voturi)    
    Cozma-parinte (Miercuri, 12 august 2009, 9:22)

    elis [anonim]

    Sunt sigura ca cei care comenteaza urat la adresa lui M.Cozma a parintilor lui nu au copii.Este cel mai mare necaz sa traiesti asa ceva sa mori tu copil inaintea parintilor.Nu stiu cine ar nu ar fi dus cu pluta cum zicea cineva mai sus sa ti vezi copilul ucis miseleste.Un gest foarte frumos facut de echipa nationala a Romaniei.Multa putere pt.parinti si Dumnezeu sa l ierte pe Marian.
  • 0 (0 voturi)    
    incredibil (Miercuri, 12 august 2009, 10:09)

    incredibil [anonim]

    cred ca este o foarte mare diferenta intre politia rumuna si cea din ungaria dupa atata amar de vreme inca se mai anunta ca politia din ungaria a mai arestat un posibil criminal in cazul cozma ...