FC Timisoara nu s-a trezit dupa succesul din Liga Campionilor si au obtinut doar un egal, 1-1, cu Poli Iasi. Primul gol al partidei a venit abia in repriza secunda, cand Parks (`56) a profitat de o centrare perfecta a lui Artiom Karamyan si l-a executat pe Plesca din 3 metri. Cu cinci minute mai tarziu, iesenii egaleaza cu ajutorul lui Pantilimon, care a iesit complet neinspirat.

Echipele de start

Poli Timisoara: Pantilimon - Badoi, Nibombe, Cisovsky, Art. Karamyan - Stancu, Alexa, Bourceanu, Arm. Karamyan -G. Bucur, Parks

Poli Iasi: Plesca- Buta, Ilie, Munteanu, Costache - Miclea, Bratu, Milea, Ignatov, Constantin - Bujor

FC Timisoara a urcat pe locul 2 cu 4 puncte, in timp ce Poli Iasi este pe locul 17 cu doar un punct.