Kaka si Xabi Alonso au debutat in tricourile Realului, in amicalul pe care spaniolii l-au disputat in fata canadienilor de la Toronto FC. Galacticii s-au impus cu scorul de 5-1: Raul a reusit o dubla, Cristiano Ronaldo a marcat al treilea sau gol pentru madrileni, Benzema a demonstrat ca isi merita locul in echipa galactica, iar Robben a inchis tabela de marcaj.

Raul a deschis scorul in minutul 13, in fata unei aparari haotice a celor de la Toronto. Dupa numai sase minute vedeta portugheza, Ronaldo a inscris dupa o combinatie frumoasa cu Benzema. Raul a inscris din nou in minutul 26 si Realul conducea deja la pauza cu 3-0. Benzema a marcat si el pentru Real, iar peste 10 minute tribunele au "explodat" la golul canadianului Gala. Robben isi dribelaza adversarii si trimite balonul in poarta goala, pentru 5-1.

Kaka: "Pentru mine e foarte important ca in prima mea partida la Real echipa a castigat. Sunt foarte fericit".

Cristiano Ronaldo: "A fost o partida buna. Ne imbunatatim jocul putin cate putin si asta e bine".