LIGA 1: Dinamo - International Curtea de Arges 0-1/ Cainii "pusi cu botul pe labe" de nou promovata Inter

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Vineri, 7 august 2009, 22:29 Sport | Fotbal

Dinamo a suferit in cea de-a doua etapa a Ligii intai si a fost invinsa pe teren propriu de nou promovata International Curtea de Arges. Elevii lui Bonetti au jucat a doua repriza in doar noua oameni, dupa ce arbitrul Teo Craciunescu le-a aratat direct cartonasul rosu lui Grigore si Tamas. Inter obtine, astfel, prima victorie din Liga 1, iar Dinamo reuseste sa stranga un singur punct in acest sezon.

Dupa 12 minute de joc, Dragos Grigore il faulteaza pe Stoianof, iar Craciunescu il trimite la vestiare pe dinamovist. Nevoit de imprejurari, Bonetti il scoate de pe teren pe Danciulescu (min. 14) si il introduce pe Moti. Cu un minut inainte de pauza, Tamas il calca pe acelasi Stoianof si alb-rosii se vad nevoiti sa joace a doua repriza cu un dezavantaj de doi oameni.

Cum s-a marcat golul:


Minutul 56/ Inter marcheaza dintr-o faza fixa, dupa ce Florin Popa trimite cu capul o centrare din corner.


Echipe de start:

Dinamo: Dolha, Scarlatache, Grigore, Tamas, Pulhac, Rus, N' Doye, Bostina, Torje, Niculae, Danciulescu.

International Curtea de Arges: Popa, Bacila, Viera, F. Popa, Neagu, Kone, Radut, Stoianof, Gado, Voiculet, Ciucur.


Citeste mai multe despre   



















3607 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    la matineu (Vineri, 7 august 2009, 22:49)

    dinamovistul [anonim]

    Sa nu ne fie mare mirarea daca de la anul viitor vom fi in liga a doua.
    S-ar putea sa se fi speriat arbitrii si sa nu ne mai ajute.
    • -1 (7 voturi)    
      spartanii (Sâmbătă, 8 august 2009, 9:40)

      alex [anonim] i-a raspuns lui dinamovistul

      Hau hau hau...miau miau miau... :))
    • 0 (4 voturi)    
      Cine "vom fi in liga a doua"? (Sâmbătă, 8 august 2009, 14:00)

      Alin [anonim] i-a raspuns lui dinamovistul

      Cine dintre cei care joaca la Dinamo esti?
  • +3 (5 voturi)    
    da (Vineri, 7 august 2009, 23:17)

    sabo [utilizator]

    sa se ia dew mana cu Craiova..
    ca si astia daca nu schimba ultrarspid ceva..
    un alt mitocan...Adrian Mititelu.. face profit si isi bate joc de echipa si suporteri........
    La fel si la Dinamo...ca au facut egal....doua echipe ZERO!!!!!!!!!!
  • 0 (10 voturi)    
    au luato in bot (Vineri, 7 august 2009, 23:30)

    UAN [anonim]

    au intrat au facut o alergare au luato frumos din lovitura libera scurt 0 1 felicitari inter se vede ca e primul an in care dinamo nu mai e ajutata de arbitrii asta e valoarea adevarata a lui dinamo hai steaua si va ma zic cv sa nu ma mirati ca nici anu asta nu intra in grupele uefa dinamo stelist pana la moarte
    • +5 (9 voturi)    
      Unu, doi... (Sâmbătă, 8 august 2009, 0:42)

      NAU [anonim] i-a raspuns lui UAN

      Mai respiră, şi scrie măcar cum trebuie... Sau ai luat lecţii de ortografie de pe la patroni?
  • +3 (5 voturi)    
    potai (Sâmbătă, 8 august 2009, 1:50)

    gabi [anonim]

    pupati-l pe becali ca ell-a adus pe bonetti,de la sabau nu lua comision asa ca l-a defaimat ca sa-si traga partea lui de comision ,o gasca de prosti la conducerea clubului acum,pina nu pleaca ei nu vezi titlu in groapa
  • -1 (5 voturi)    
    Uite-asa da din buric Porcea ... (Sâmbătă, 8 august 2009, 9:08)

    Cioara vopsita [anonim]

    Ha, ha, ha .... Dinamo !
  • +3 (5 voturi)    
    De la cap se trage ... (Sâmbătă, 8 august 2009, 9:50)

    mm [anonim]

    Dinamo culege acum rezultatele proastelor decizii luate de conducere in ultimele luni! Si acesta nu este decat inceputul!
  • +2 (4 voturi)    
    eram... (Sâmbătă, 8 august 2009, 10:59)

    yyyxxx [anonim]

    ...sigur ca se repeta scenariul de acum 2ani
    iar au impresia ca Rednic nu mai e suficient de bun (uitand de unde ia luat) iar aduc un ciudat propus de becalii, iar se fac praf....
    atat de previzibil
  • +3 (5 voturi)    
    sa-i multumiti lui Tamas.. (Sâmbătă, 8 august 2009, 11:46)

    egroeg [anonim]

    ca ati pierdut meciul.Ati face bine sa scapati cat mai repede de el.Nu este prima data cand calca sau loveste intentionat cu cotul.Apucaturi de golan nu de jucator profesionist
  • 0 (2 voturi)    
    Nu pot sa nu... (Sâmbătă, 8 august 2009, 11:54)

    Adrian [anonim]

    .. ma bucur cand aud asa vesti bune. Asadar Dinamo se pregateste iar de Liga Campionilor si nu prea are cum sa faca fata cu echipele astea mici, ei pot doar cu echipe mari... :-D
  • +2 (4 voturi)    
    cumpar (Sâmbătă, 8 august 2009, 13:01)

    dfg [anonim]

    poate d-nu borcea se hotaraste sa vinda ..ofer 1 ron