Mutu inscrie din nou, dupa o pauza de patru luni

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 iulie 2009, 20:54 Sport | Fotbal

Internationalul roman, Adrian Mutu a revenit cu un gol, dupa o pauza de patru luni. Atacantul a marcat in amicalul pe care echipa sa, Fiorentina l-a castigat cu scorul de 7-0 in fata celor de la Belluno. Nici Marica nu a fost mai prejos, el inscriind dupa doar 15 secunde de la startul amicalului lui Stuttgart cu Greuther Furth, scor 5-0.

Dupa cele doua operatii pe care Adrian Mutu le-a suferit la genunchi si cot, internationalul a revenit ca titular in echipa lui Cesare Prandelli si a marcat. Mutu a fost folosit o singura repriza, fiind inlocuit la pauza, anunta Newsin, citat de gsp.ro.

Golurile Fiorentinei au fost marcate de Vargas, Mutu, Marchionni, Jovetic, Santana, Jorgensen si Jefferson.

Golurile lui Vfb Stuttgart au fost marcate de  Cacau (2 reusite), Marica, Lanig, Gebhart.

906 vizualizari

• -2 (4 voturi)
    Mai joaca fotbal Mutu ? (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 21:17)

Frankie [utilizator]

Eu stiam ca se apucase de cocaina. Fotbal parca a jucat acum vreo 5-6 ani....
    • +2 (4 voturi)
      ? (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 22:57)

andrei [anonim] i-a raspuns lui Frankie

cand esti pe dinafara, mai bine taci! Mutu a tras de doua ori, dar tu esti drogat din nastere, si asta nu se vindeca!
      problema boilor (Duminică, 26 iulie 2009, 2:50)

MariusMuc [utilizator] i-a raspuns lui Frankie

asta e problema boilor, intotdeauna stiu altceva.
      un bou aparte (Duminică, 26 iulie 2009, 2:54)

asa e, se apucase, dar acu' vreo 5-6 ani. acum joaca fotbasl si doar boii il mai stiu de narcoman. sau sa fie doar invidiosii? ... capra vecinului...
    cam veche poza (Sâmbătă, 25 iulie 2009, 21:48)