FC Brasov - Timisoara 1-0

Razvan Lucescu a plans la despartirea de FC Brasov: Suntem cea mai frumoasa echipa din Liga 1

de Andra Popa     HotNews.ro
Miercuri, 10 iunie 2009, 22:46 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu vrea cat mai multe puncte pentru Romania
Foto: AGERPRES
FC Brasov a decis campioana in acest final de campionat: a invins Dinamo si FC Timisoara in ultimele doua etape, facilitandu-i drumul Urziceniului lui Dan Petrescu spre grupele Ligii Campionilor. "Plec fericit de la Brasov chiar daca nu ne-am calificat in Liga Europa", a spus selectionerul Razvan Lucescu dupa ultimul meci pe banca tehnica a "stegarilor".

Razvan Lucescu: "Este o bucurie deosebita pentru baieti, pentru mine, pentru toti cei care am contribuit la parcursul din acest sezon. Am demonstrat ca daca vrem, putem invinge orice echipa. Ii felicit pe baieti, au dat dovada de o mentalitate puternica, pentru ca au crezut pana la final in victorie. Chiar daca Urziceni a iesit campioana, pot spune ca noi suntem cea mai frumoasa echipa a campionatului. M-am simtit extraordinar la Brasov, plec pentru a doua oara, dar o fac fericit, chiar daca nu am obtinut calificarea in Europa League"


Citeste mai multe despre   






















1607 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Super Antrenor (Miercuri, 10 iunie 2009, 22:53)

    bubu [anonim]

    Un antrenor adevarat! Va fi cel mai bun antrenor din Romania, la concurenta cu Dan Petrescu. Daca va fi lasat sa faca treaba la nationala, von fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat :)
    Bravo Razvan! Hai Romania!
  • +5 (5 voturi)    
    Onoare Razvan (Miercuri, 10 iunie 2009, 23:05)

    Motul [anonim]

    Felicitari Razvan pentru demnitatea si profesionalismul de care dai dovada in fotbalul romanesc !Cu asemenea oameni avem sperante in viitor. Iti doresc mult succes la Nationala !
  • +1 (1 vot)    
    Multumim Razvane! (Miercuri, 10 iunie 2009, 23:09)

    Raul [anonim]

    Multumim pentru tot ce ai facut la echipa asta! Mult succes in continuare! Brasovul spera sa ne mai reintalnim in viitor!
    Bravo stegarilor! Ati dovedit ca meritati sa fiti acolo, sus. Poate cu un plus de luciditate la meciurile alea terminate la egalitate, am fi sarbatorit noi, nu Unirea.
    Felicitari Unirea, bravo Timisoara!
    Un campionat cu adevarat frumos. A venit timpul provinciei, in sfarsit!
    Anti-Bucuresti!
  • 0 (0 voturi)    
    FELICITARI (Joi, 11 iunie 2009, 0:49)

    kiddo [anonim]

    Sunt stelist de mic da' il sustin pe Razvan la nationala . PUNKT !
  • 0 (0 voturi)    
    d-aia Razvan e la nationala si nu Petrescu (Joi, 11 iunie 2009, 1:32)

    sen [anonim]

    Razvan Lucescu a fost mandru si a invins si cu Dinamo, si cu Timisoara.
    Dan Petrescu a dat un punct stelei si i-a bagat cu forta in Europa. Daca nu luau punctul, Brasovul termina pe sase si mergea in Liga Europa.
    • 0 (0 voturi)    
      Inaintea Brasovului au terminat (Joi, 11 iunie 2009, 8:50)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui sen

      Inaintea Brasovului au terminat si Vaslui si Craiova si Rapid. Brasov avea sansa de Europa League doar daca se intamplau simultan urmatoarele: Urziceni batea Steaua, Rapid pierdea cu Iasi si Craiova batea pe Vaslui. Nici una dintre astea nu s-a intamplat, deci degeaba batea doar Urziceni pe Steaua.
      • 0 (0 voturi)    
        final (Joi, 11 iunie 2009, 10:00)

        nicu [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        Ultima etapa a spus totul despre campionat:
        Razvan profesionist, joc doar pe teren.
        Dan Petrescu incepe sa se preteze la jocuri de culise, a jucat la egal cu Steaua, nu a vrut sa intoarca serviciul de onoare Brasovului. Bursucul nu mai e fan Lucescu acum ca s-a vazut cu sacii in caruta.
        Dinamo e varza, nu merita nici locul 3.
        Rapid si Timisoara au aratat ca nu merita mai mult de atat.