FC Timisoara si-a prezentat cazul la TAS/ Marian Iancu: Toate probele noastre au fost admise de instanta

de Andra Popa     HotNews.ro
Joi, 2 aprilie 2009, 14:48 Sport | Fotbal

Timisoara ramane in Liga 1
Foto: AGERPRES
FC Timisoara si-a prezentat cazul la Tribunalul de Arbitraj Sportiv, iar conducatorii timisoreni sunt optimisti in ceea ce priveste recuperarea celor sase puncte de penalizare.

"Ne-au dat ocazia sa ne aparam si sunt multumit de modul cum opereaza un tribunal de acest nivel", a spus finantatorul Timisoarei, Marian Iancu, pentru Gsptv. "Ne-am aparat versus FIFA, am avut ocazia sa depunem toate diligentele, din nefericire pozitia FRF este cea cunoscuta, de respingere a recursului si de a ne anula cele sase puncte, este o pozitie dominanta. Dar am cautat sa demontam aceasta pozitie duplicitara si avocatii au fost foarte bine pregatiti atat cei romani cat si cei elvetieni. A ramas in pronuntare, daca nu exista alte influente".

TAS va da verdictul peste o luna, moment in care Timisoara va primi sau nu cele sase puncte de penalizare.


Citeste mai multe despre   






















1128 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    BRAVO TIMISOARA! LUPTA TIMISOARA! (Joi, 2 aprilie 2009, 15:29)

    Rapidistu' [anonim]

    Bravo Timisoara, luptati cu mafia din fotbalul romanesc. Am ajuns sa ne bucuram la infrangerile nationalei condusa de un tupeist limitat. Rapid este alaturi de voi. Forza Poli! Forza Rapid!
  • 0 (2 voturi)    
    daca ei nu ... (Joi, 2 aprilie 2009, 16:57)

    tinichea [anonim]

    daca frf nu sustine cauza unei echipe din romania, atunci cine sa o sustina, poate federatia congoleza de fotbal, halal conducatori
  • -1 (1 vot)    
    Ne bucuram (Joi, 2 aprilie 2009, 17:03)

    Atto1 - Galati [anonim]

    ..sa se faca dreptate lui POLI . Este o formatie meritorie si serioasa.I s-au luat punctele pe nedrept. Hai OTELUL !!!
  • 0 (2 voturi)    
    punctele... (Joi, 2 aprilie 2009, 17:05)

    egroeg [anonim]

    m-as bucura de doua ori pentru voi.
    o data fiindca vi s-au luat impardonabil punctele pentru motive care nu au nimic comun cu jocul ,munca echipei din teren si,in al doilea rand,
    cel putin s-ar da o palma morala unora ca sandu ,daca tot nu au bunul simt sa demisioneze.
    nu-i mai putin adevarat ca nici infatuatului borcea nu-i va mai veni sa danseze a la Shakira vazand ca sunt sanse sa piarda locul de liga campionilor.
    sa speram ca nu v-ati zbatut in zadar.
  • -1 (1 vot)    
    Nu simtiti (Joi, 2 aprilie 2009, 22:30)

    Laur X [anonim]

    Nu simtiti ca ar trebui sa incepem curatenia de undeva
    Haideti sa fie din fotbal
    LS
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo TIMSOARA (Vineri, 3 aprilie 2009, 2:35)

    Mr. M [anonim]

    Desi nu mai locuiesc in tara, orasul in care m-am nascut si am crescut ma face sa fiu din nou mandru. Poate se va reusi o a doua revolutie tot de aici ... acei dictatori din fotbal trebuie sa fie dati jos, pentru ca prea multa lume sufera din cauza lor. Rusine sa le fie celorlalte echipe care nu sunt de acord cu returnarea punctelor.
  • 0 (0 voturi)    
    La FRF nimic nu se va schimba... din pacate (Vineri, 3 aprilie 2009, 17:30)

    suporter [anonim]

    Timisoara merita din plin punctele, pe care le-a castigat pe teren. Nu cred c-ar trebui sa-si faca iluzii de CL, dar o va ajuta enorm pentru un loc in UEFA.
    In schimb marea drama este ca, chiar daca va primi aceste puncte, la FRF nu se va clinti nimic si tocmai acolo este puroiul fotbalului romanesc care a dus la gangrena de azi... Pentru cloaca de acolo, ziua in care Poli TM va primi cele 6 puncte va fi o zi absolut obisnuita de "munca" (a se citi furtisaguri / incompetenta / mizerii).