Arabii au interzis steagul Romaniei pe stadion/ Cosmin Olaroiu: Politistii i-au batut pe suporteri cu bestialitate pentru ca au fluturat steagul tarii mele

de Andra Popa     HotNews.ro
Joi, 5 martie 2009, 19:25 Sport | Fotbal

Cosmin Olaroiu
Foto: Rompres
Revolutie in Riad! Politistii arabi au luat la bataie o parte a suporterilor lui Al-Hilal pentru ca acestia au venit pe stadion cu steaguri ale Romaniei, in semn de protest pentru demiterea lui Cosmin Olaroiu. "Nici nu ma mai duc la stadion pentru meciul cu Al-Shabab pentru ca interzicerea steagului Romaniei pe un stadion din Riad este o jignire pentru mine si tara mea", a rabufnit Olaroiu dupa incidentele dinaintea meciului Al-Hilal - Al-Shabab.

"E o situatie incredibila aici. Unii suporteri au reusit sa aduca la stadion steagul Romaniei, insa in momentul in care l-au fluturat langa un steag al Arabiei Saudite, politistii au intrat peste ei si i-au batut cu bestialitate! Am fost socat, cand am auzit ce se intampla! Tocmai de aceea, nici nu ma duc la stadion pentru meciul cu Al-Shabab. Ma duc direct acasa pentru ca interzicerea steagului Romaniei pe un stadion din Riad este o jignire pentru mine si pentru tara mea ”, a declarat Olaroiu pentru www.prosport.ro

Cosmin Olaroiu s-a despartit oficial de Al-Hilal pe 3 martie, fostul antrenor al Stelei platind tribut gestului de a arunca tricoul inscriptionat cu chipul printului Sultan Bin Abdallaziz.


Citeste mai multe despre   























6858 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    ... (Joi, 5 martie 2009, 19:41)

    pamfletaru [utilizator]

    Nu credeam ca se va ajunge chiar aici.
    • -2 (10 voturi)    
      eu nu cred ce zice Olaroiu (Joi, 5 martie 2009, 20:32)

      tibi [anonim] i-a raspuns lui pamfletaru

      bullshit
      • +5 (7 voturi)    
        Bre Oly (Joi, 5 martie 2009, 20:47)

        Johny [anonim] i-a raspuns lui tibi

        Haide bre, bino inaboi la romania bana nu te fag aia shaworma.
        • 0 (4 voturi)    
          hahahah (Joi, 5 martie 2009, 22:21)

          io [anonim] i-a raspuns lui Johny

          LOL! Cel mai tare comentariu! Nici eu nu o puteam zice mai bine! :))
        • -1 (1 vot)    
          Romanii pe mapamond (Vineri, 6 martie 2009, 9:58)

          Observatorul [anonim] i-a raspuns lui Johny

          Asa se intampla cand faci afaceri in tari din lumea a treia.

          Nu m-ar mira sa apara niste canibali harapi care sa il taie pe Olaroiu si sa ii pace creierii.
    • -1 (1 vot)    
      olii (Joi, 5 martie 2009, 22:24)

      silvio [anonim] i-a raspuns lui pamfletaru

      parca il iertase patronu, acuma o da cotita??Asta e acolo nu merge ca la noi , i-au dat arabitoii o carutza de vani sa respectee!!
  • +2 (12 voturi)    
    Oli a cam luat-o razna (Joi, 5 martie 2009, 19:46)

    gigi b [anonim]

    Pana la urma, de ce o jignire pentru nea Oli, ba chiar si pentru toata Romania ca intr-o tara straina se interzice afisarea steagului nostru ? Nu comentez mijloacele (violente) prin care s-a infaptuit asta, doar ideea in sine.

    PS: nu pot sa nu remarc si metamorfoza lui Oli, care la Steaua era un mielusel cu o atitudine de valet devotat fata de Gigi caruia nu indraznea sa-i iasa din cuvant :)
    • +3 (7 voturi)    
      du-te acasa, nea gigi (Joi, 5 martie 2009, 20:39)

      dan [anonim] i-a raspuns lui gigi b

      o data se mai arata cate unu' cu putina coloana vertebrala, si atunci sar destepti ca tine. de aia e romania cum e. ca unii sunt prea prosti sa faca, iar altii prea destepti sa taca.
  • +11 (15 voturi)    
    epoca de piatra (Joi, 5 martie 2009, 19:49)

    C [anonim]

    Ce se intampla frate acolo? Arabi d.p.d.v. al libertatilor de orice fel, sunt in comuna primitiva.

    Nu trebuie mers acolo nici in vizita, ca risti sa nu te mai intorci.
    • -1 (13 voturi)    
      romania ca arabia saudita (Joi, 5 martie 2009, 21:43)

      ionel [anonim] i-a raspuns lui C

      poate nu stiai ca si in Romania printr-o lege din 1994 votata de comunisti si nationalisti arborarea drapelului altor state e interzisa.

      si in romania exista abuzuri ale jandarmilor atunci cand acestia iau la bataie suporteri nevinovati.

      nu suntem cu nimic mai evoluati decat arabii din punctul asta de vedere.
      • 0 (4 voturi)    
        detalii... (Vineri, 6 martie 2009, 9:01)

        luc i [anonim] i-a raspuns lui ionel

        te rog, pentru ca nu cred ceea ce spui tu...
        poate te referi la arborarea steagului ungariei pe institutiile statului roman din unele judete...
        cam fortata comparatia ta...
        vino cu alte argumente
      • 0 (4 voturi)    
        bre tu stii ce vorbesti? (Vineri, 6 martie 2009, 9:30)

        io [anonim] i-a raspuns lui ionel

        de cind nu te-ai mai uitat la fotbal?
        inainte de orice meci, se flutura steagul si se cinta imnul !
        arabii ramin fideli fata de ce au manifestat intotdeauna: intoleranta, extremism, mojicie.
  • +2 (10 voturi)    
    CARACTER ,PROFESIONALISM,PATRIOTISM !!! (Joi, 5 martie 2009, 19:49)

    Nicolae [anonim]

    Asta e !!!
  • -1 (3 voturi)    
    a ramas cuc printre dusmani (Joi, 5 martie 2009, 20:05)

    radoi [anonim]

    parca vezi ca il dau si pe asta afara.. pai doar e roman, nu?
  • +2 (8 voturi)    
    Baliverne (Joi, 5 martie 2009, 21:16)

    Weather [utilizator]

    Exista surse neutre care sa confirme aceste prostii?Nu uitati ca specimenul acesta are in spate Scoala lui Becali.Deci orice da afara pe goarna beneficiaza de prezumtia de imbecilitate.
  • 0 (4 voturi)    
    bullshit. (Joi, 5 martie 2009, 21:18)

    mitica [anonim]

    bullshit, da. :) incearca sa gaseasca o "iesire" onorabila ...
  • -1 (1 vot)    
    olimba (Joi, 5 martie 2009, 22:58)

    olimb [anonim]

    oli cred ca vrea la nationala.de o arde asa :)
  • -1 (3 voturi)    
    romanii tulbura linistea! (Vineri, 6 martie 2009, 8:43)

    dany_rapi [anonim]

    Distrusilor, nu vedeti ca suntem varza,pe unde ajung romanii fac numai scandal.Traiau aia linistiti cu printul lor ,s-a dus un roman idiot si gata linistea oamenilor...si talentat al dracului!!!si voi presa ce ii mai bagati in seama.
    • -1 (3 voturi)    
      Asa este (Vineri, 6 martie 2009, 9:24)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui dany_rapi

      Romanii sunt un popor galagios, obraznic si intolerant si multi dintre ei se fac de ras pe unde merg.
      Si nu e nevoie de prea multi pentru a infesta alte civilizatii.
      'Marele' antrenor Olaroiu nu face decat sa confirme acest cod genetic.
      • +1 (1 vot)    
        e o problema aici... (Vineri, 6 martie 2009, 9:39)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui anonim

        olaroiu a gresit... da pana la interzicerea unui steag e cale luuuuuuuuuunga...
        aici cei care au gresit cel mai mult au fost totusi arabii
        • +2 (2 voturi)    
          mda (Vineri, 6 martie 2009, 16:02)

          anonim [anonim] i-a raspuns lui liviu_

          Daca ma duc maine in Ghencea si flutur steagul Ungariei crezi ca iau bataie sau nu?
          Eu stiu o vorba: cand cineva te primeste la el acasa ii multumesti si ii arati respect, indiferent ce crezi despre persoana aceea. Se cheama diplomatie, inteligenta daca vrei, lucruri care ii lipsesc acestui golan.
          Vazand in ce ape se scalda fotbalul romanesc pur si simplu nu pot fi de acord cu ce spune olaroiu, desi nu ii apreciez delc pe arabi in general
  • -1 (3 voturi)    
    daca e chiar adevarat... (Vineri, 6 martie 2009, 9:38)

    liviu_ [utilizator]

    nu dovedeste decat motivul pentru care arabi sunt niste teroristi: pentru un om injura o tara intreaga...
    olaroiu a gresit (nu asa de grav cred eu), dar pana la a interzice steagul unei tari e cale lunga frate...

    oricul olaroiu e departe de a fi un antrenor bun si , mai important, un om civilizat si diplomat...

    inca odata sper ca ce zice olaroiu sa fie vrajeala proasta
  • -1 (3 voturi)    
    Oli (Vineri, 6 martie 2009, 9:48)

    Costy [anonim]

    Oli s-a dus acolo din interes financiar. Trebuia sa stie sa respecte alte persoane dupa cultura din acea zona. Gestul sau e unul a la Becaly, adica voi nu reprezentati nimic, eu sunt totul, am umflat potul. A exportat marlania din fotbalul nostru ceea ce este gresit, complet gresit. Daca se vrea mare antrenor, atunci sa aiba curajul de a fi un model, un domn cu adevarat. Din pacate pentru toti chibiti din zona fotbalului cultura lor e una a potopului, dupa noi potopul, noi suntem totul, zeii de serviciu, par sa spuna ei, dar sunt expirati !!!
  • +3 (3 voturi)    
    intoleranta si aroganta (Vineri, 6 martie 2009, 9:59)

    mircea [anonim]

    Lumea araba - sau musulmana, in general - este o civilizatie cu totul diferita de a noastra, cea occidentala, daca putem spune asa. A judeca o alta civilizatie dupa chipul si asemanarea noastra denota incultura, intoleranta si aroganta.
    Atunci cand un cetatean apartinand culturii occidentale este obligat sa traiasca in mijlocul unor oameni care traiesc dupa alte reguli si legi TREBUIE sa se adapteze la acele conditii si sa respecte acele reguli, mai ales daca cei ce fac regulile te mai si platesc. Daca nu o face, se cheama ca este ori nebun ori prost. Individul acela numit oli ar fi trebuit sa inteleaga aceste lucruri inainte sa plece acolo. Parerea mea sincera este ca nu e nebun sa dea cu piciorul la o gramada de banet, ci doar prost.
    • +2 (2 voturi)    
      Arabii (Vineri, 6 martie 2009, 10:43)

      Gogu Pintenogu [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Am tot citit aici ca arabii sunt "naspa" ca sunt in comuna primitiva dpdv al libertatilor, ca sunt intoleranti, ca sunt ... facuti albie de porci.
      Haideti sa luam faptele la analizat.
      1) cupa ... nu stiu cui
      2) Cosmin Olaroiu s-a certat cu nush ce ... print
      3) S-a sters pe fata cu tricoul imprimat cu chipul nush-carui print si l-a lasat pe o masa ... ceva
      4) A fost demis de la echipa contra vointei suporterilor si contra rezultatelor.
      5) Suporterii au facut manifestatii pentru Olaroiu
      6) Suporterii au bagat pe stadion steagul romaniei si l-au agitat langa cel al tarii lor.
      7) Au fost batuti cu cruzime

      Mie tare mi se pare ca printu' lu peste avea ceva boala mai din timp pe Olaroiu si treaba asta a fost exact motivul sa-l zboare.
      Suporterii (arabi) n-au zis ... saru-mana printu' nostru tu esti trimisu' lu' Allah ... noi te urmam pana la moarte, ci au incercat sa isi exprime ideile si conceptiile, demonstrand, si fluturand steagul romaniei (zicand in felul lor ca in disputa print-Olaroiu sunt de acord cu Olaroiu).
      Aici printu, a pus soldatii/bodyguards-ii sa ii bata pe suporteri. Nu cred sa fie careva convins ca acei soldati/bodyguards-i au vazut rosu in fata ochilor cand au vazut steagul Romaniei si sa sara la bataie asa ... pur si simplu. E clar ca a venit o comanda de sus si oamenii de ordine au executat ordinele.
      Deci, arabii nu sunt in "albie de porci", ei sunt foarte civilizati, cu un simt civic/moral dezvoltat tocmai pentru ca au vazut nedreptatea care i s-a facut lui Olaroiu si au reactionat. Problema lor este ca traiesc intr-o dictatura (cam ca aia in care-am trait si noi). Marele lor avantaj este ca ei au petrol ... si deci nu sufera de lipsuri cum am suferit noi pe vremea impuscatului. Din nefericire, constiinta mai trece si prin stomac, iar daca stomacul este plin, mai greu sa se rascoale impotriva conducatorului mult iubit.
    • +2 (2 voturi)    
      Arabii -continuare- (Vineri, 6 martie 2009, 10:47)

      Gogu Pintenogu [anonim] i-a raspuns lui mircea

      In concluzie:
      1) Jos palaria in fata arabilor care au avut curajul sa-si exprime punctul de vedere, chiar stiind consecintele
      2) Abia astept sa vad pe unde va scoate camasa respectivul print(sau copiii lui) atunci cand petrolul se va termina
      3) Si la noi se mai intampla ca un antrenor sa fie mazilit, in ciuda rezultatelor, in ciuda suporterilor, in ciuda vointei jucatorilor, doar pentru ca "ala de da banii" nu-l mai inghite.
      Oricum Ollie, poate da atmosfera din Arabia Saudita pe atmosfera din Ghencea in orice moment. (e cam la fel daca stai sa te gandesti)
  • -2 (2 voturi)    
    Jenant (Vineri, 6 martie 2009, 10:13)

    Hamurabi [anonim]

    Celebrul antrenor(!!!) Oli crezu ca e paci prin Ghencea de s-a comportat becalian.
    Cand te duci la arabi si iti toarna aia o galeata de bani in cap scuzati-ma dar tre sa stai si "capra", nicidecum sa fi fudul. Serios vorbind, au oamenii alta cultura si daca esti cu capul pe umeri te adaptezi, k esti in casa lor nu la tien in troaca.
    Oli, las ca mai inveti tati cate ceva, poate se prinde d etine, ca ai ceva potential.
  • 0 (0 voturi)    
    Arabi si sauditi (Vineri, 6 martie 2009, 11:52)

    messe [anonim]

    Arabia Saudita este probabil cea mai "dificila" tara din lumea araba, nu va puteti imagina cat de incuiati sunt oamenii din tara asta, ce reguli primitive au, in fine comentariul de la inceput cu shaworma de Oli nu e departe de realitate da continua tot asa. Din cate stiu eu tara asta inca se afla sub embargou NATO pentru ca este plina de baze de antrenament pentru teroristi asa ca nu il vad pre bine pe Oli daca nu se cara mai repede de acolo.
  • -1 (1 vot)    
    pai credeai ca te-ai dus in canada? (Vineri, 6 martie 2009, 11:54)

    georgeb [utilizator]

    daca nu stiai, arabii sunt niste salbatici care nu au nici cea mai vaga idee despre ce ar putea insemna cuvantul "democratie". Te-ai dus acolo cu buna stiinta, trebuia sa stii ca orice se poate intampla.
  • +1 (1 vot)    
    despre capre (Vineri, 6 martie 2009, 11:55)

    mihai [anonim]

    De unde atata umilinta si cenusa in cap pentru bani? ce, l-a angajat sa-i ridice osanale sau sa-i antreneze echipa de fotbal?
    te plateste bani grei pentru ce stii sa faci, in cazul de fata sa antreze.
    Asta mi se pare cu adevarat o problema, sa crezi ca trebuie sa lingi picioarele cuiva pentru ca te plateste. Nu! Pentru banii respectivi, trebuie sa faci foarte bine lucrul pentru care ai fost angajat. In cazul lui, sa antreneze. si asta a facut foarte bine, se pare a luat cupa nu stiu cui.

    Nu ma intereseaza fotbalul catusi de putin, nu stim exact ce s-a intamplat acolo. Singurul lucru care mi se pare de toata jena este mentalitatea de tip: te-a platit, stai si capra. Nu! Stai capra daca te-a platit ca sa stai capra. Dar daca te-a platit sa antrenezi, antrenezi, nu stai capra!
    avem mult de invatat despre relatiile profesionale si despre ce trebuie sa faci pentru bani. In acest caz, noi suntem lumea a treia, datorita acestei mentalitati!
    • 0 (0 voturi)    
      capra (Vineri, 6 martie 2009, 13:14)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      Ai dreptate dar trebuie sa nuantam putin problema.Personajul in cauza a fost platit sa antreneze o echipa de fotbal,treaba pe care se pare ca a facut-o bine.Echipa asta apartinea unor oameni cu alte mentalitati decat cele pe care le avem noi printre care si un anumit gen de respect si supunere fata de familia regala.Nimeni nu l-a obligat sa pupe picioarele printului sau sa umble imbracat in cearceafuri ca aia.Dar faptul de a arunca cu tricoul pe care este imprimata fotografia printului este o ofensa adusa arabilor.Eu am fost ca turist in zone exotice si de fiecare data ghidul ne spunea ce gesturi nu e bine sa facem pentru a nu-i jigni pe localnici...asta nu inseamna ca trebuia sa stam capra-pur si simplu sa-i respectam pe altii ceea ce un personaj cu educatie de fotbalist nu e in stare sa inteleaga.
      • 0 (0 voturi)    
        nuantare :) (Vineri, 6 martie 2009, 15:50)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui mos ion roata

        nu mentalitatea sauditilor, a arabilor, a musulmanilor, a orientului mijlociu, sau mai stiu eu ce spatiu imi da mie motive de gandire.
        ci mentalitatea conationalilor mei despre cum se castiga banul!
        ce iti asumi si cum trebuie sa cunosti spatiul in care alegi sa traiesti e cu totul alta poveste.
        de toata jena mi se pare atitudinea celor care au comentat mai sus cum ca "daca te plateste stai si capra".
        Gresit! asta vine din slugarnicia care ne-a intrat in oase si din goana dupa bani munciti cat mai putin sau si mai bine furati, si atunci trebuie sa dai cu sarut mana si cu alte prestatii alora de te lasa sa furi!
        sa vedem intai tarele noastre inainte de a le judeca pe ale altora.
        ar trebui sa ne sperie ideea de a fi inconjurati de oameni cu mentalitatea "daca te plateste stai si capra", cand tu ai fost angajat pe post de "cal" (doar un exemplu aleator). Dar noi am ajuns nici sa nu mai sesizam aceste hauri de mentalitate. si asta este foarte trist!
  • 0 (0 voturi)    
    Unde e maimutoiul ala de doctor de varice? (Vineri, 6 martie 2009, 13:15)

    Constanteanu [anonim]

    Sa ne explice el cum e cu libertatea in tarile de maimutoi din Arabia.Niste lagare ideologice care produc numai monstri.Ce tot ne flutura Coranul ,tot de la crestini au luat totul si fac acum pe sfintii.Daca vine asteroidul ala de care se tot spune,ar face bine NASA sa-l orienteze ( ca se pare ca au tehnologie) catre Arabia si astfel vor vedea si arabi un semn de la Alah!
  • -1 (1 vot)    
    dsf (Vineri, 6 martie 2009, 15:53)

    df [anonim]

    sa interzicem islamul si accesul orcarui retardat din astia pe pamantul CRESTIN si ARIAN al ROMANIEI.
  • -1 (1 vot)    
    Respect (Vineri, 6 martie 2009, 16:22)

    Zamolxisz [anonim]

    Respect Oli!
  • 0 (0 voturi)