CFR Cluj a castigat meciul amical cu echipa din liga a doua, FC Bihor, sub privirile presedintelui Iuliu Muresan, dar si a celui mai nou transfer realizat de clujeni, Bogdan Mara. CFR-ul se pregateste sa plece in al doilea cantonament de pregatire, in Antalya.

"Echipa a demonstrat ca joaca. Jucatorii au fost putin relaxati si terenul alunecos, dar oricum bihorenii au o echipa buna. Mara e un jucator valoros care e bine venit la noi. Va trebui sa lupte pentru un loc de titular. Nu s-a inchis perioada de transferuri, dar cred ca pana acum noi am facut cea mai buna campanie de achizitie ", a spus Iuliu Muresan

Cadu a deschis scorul in minutul 3. Bihorenii i-au luat prin surprindere pe campionii Romaniei si au preluat conducerea, 2-1, in minutul 18, Clujul revenind prin Pereira si Gabi Muresan. FC Bihor a reusit sa egaleze scorul la 3-3, dar Alcantara a inchis cu 20 de minute inainte de finalul partidei.

Ales Jindra a folosit doua echipe si in acest amical, astfel, in prima repriza: Stancioiu - Panin, Flores, Cadu, Viana - G. Muresan - Deac, Peralta, Pereira - Veljovic, Y. Kone. In a doua repriza: Hirschfeld - Viera, Alcantara, Galiassi, Toma - Dani - E. Kone, Frangipane, Dubarbier - Bujor, Traore