Chivorchian: Gabi Balint este noul antrenor al Timisoarei

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Luni, 29 decembrie 2008, 11:21 Sport | Fotbal

Gabi Balint
Foto: AGERPRES
Gheorghe Chivorchian, directorul executiv al formatiei FC Timisoara a mentionat numele noului antrenor al echipei banatene. Potrivit oficialului, fostul stelist Gabi Balint va fi tehnicianul Timisoarei incepand de luni.

"Gabi Balint este, de astazi, noul antrenor al Timisoarei. Ne-am inteles cu dansul. Este un antrenor in care avem incredere si credem ca ne putem indeplini obictivele. In cazul in care la finalul mandatului Gabi si-a indeplinit obiectivul, exista posibilitatea prelungirii contractului", a declarat Chivorchian, potrivit gsp.ro.

"Ne-am dorit sa lucram cu el. Am mai facut-o si cand Hagi era la Timisoara. Credem ca am luat decizia cea mai buna. Momentan nu pot sa dau mai multe amanunte despre contractul lui Gabi Balint. Ceea ce este mai important este ca, din acest moment, antrenorul principal al lui Poli Timisoara este Gabi Balint", a adaugat directorul executiv al Timisoarei.

Gabi Balint a semnat cu Timisoara un contract pe trei ani. "Marian Iancu m-a felicitat si mi-a urat succes. Mi-a transmis ca doreste sa obtinem in acest sezon fie Cupa, fie campionatul. Sunt constient de munca la care m-am inhamat, e normal sa-mi asum riscurile, dar am incredere in mine. Am semnat un contract pe 3 ani, iar pe 7 ianuarie voi fi prezent la reunirea lotului", a spus Balint pentru gsp.ro.
























710 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Banc de anul nou (Luni, 29 decembrie 2008, 11:59)

    Mario [anonim]

    hahaha!
    Ar trebui ca oficialitatile locale sa nu mai dea bani publici pentru fotbal.
    Asta e o ofensa adusa timisorenilor.
    Uhrin jr. e mai slab (scump) decat Balint?
    Iancule lasa-ne in pace!
  • +1 (3 voturi)    
    Timisoara (Luni, 29 decembrie 2008, 13:57)

    englezu [anonim]

    A intrat in recesiune
  • -2 (4 voturi)    
    SUCCES BALINT (Luni, 29 decembrie 2008, 14:38)

    acidutzu [anonim]

    Cred ca era timpul sa cobori in iarba,alaturi de colegii tai.Petrescu,Lacatus.Rednic si altii ,chiar daca momentul este greu,poate cel mai greu dupa 1989, sint convins ca te vei descurca bine.Lotul Politehnicii Timisoara este valorosAsa rau de gura cum este nenea Jancu sper sa va intelegeti.Un singur gind pentru tine Pelle ,tinete departe de Hagi lasa-l sa-si duca crucea
  • -1 (3 voturi)    
    Toate cele bune Pele (Luni, 29 decembrie 2008, 17:37)

    Marius [anonim]

    Mult succes Gabi
    Bafta si mult succes la noua echipa in postura de antrenor principal ITI UREAZA UN STELIST.
  • +3 (3 voturi)    
    Halal.... (Luni, 29 decembrie 2008, 19:25)

    Weather [anonim]

    Pai cine se bucura de aceasta numire?Mitica de la liga si expiratii de la steauadinamorapid.Adica dusmanii Timisoarei.Si pina la urma acest neica-nimeni a fost secundul unei alte panarame in ale antrenoratului,am numit aici pe "regele" Hagi.Adica....cum ar veni,se poate si mai rau decit Hagi.
  • 0 (0 voturi)    
    Marean Iancu care este (Marţi, 30 decembrie 2008, 3:05)

    Marean care este [anonim]

    Jiji a recunoscut:e cioban. A schimbat antrenorii pt ca a bagat 1 leu azi si vrea 15 maine. Asa e el. Iancu? Nu ma refer la fizicul lui pt ca ar putea fi chestie de boala nu neaparat de nesimtire. Spun doar ca ar trebui sa ceara viza pt banat(nu,nu sunt banatean). E un oligofren cu pretentii de savant. E un bou cu pretentii de bizon. Timisoreni! Cum puteti crede ca un sudist poate iubi vestul? De calul troian ati auzit? De cate ori a schimbat antrenori buni? Panduru, Olaroiu.... Acum Uhrin. Un om normal si cu bune intentii NU RENUNTA LA UN ANTRENOR CAND ECHIPA E F SUS. Renuntati la imbecili chiar daca trebuie sa renuntati la titulatura "Poli". Luati o echipa din c si cu dragostea voastra pt ceea ce inseamna fotbal in banat puteti ajunge departe. Iancule meri in p...atria ta Republica Miticia.
  • 0 (0 voturi)    
    Balint versus Uhrin (Marţi, 30 decembrie 2008, 20:23)

    C [anonim]

    Ma bucur pentru Balint. Mie mi s-a parut un tip serios. Mereu in umbra "vedetelor" din generatia lui. Dar niciodata papagal sau idiot.
    Si cred ca merita o sansa. Sper sa faca treaba buna la Poli.
    Uhrin este un mare antrenor. Cu toate greselile lui a pierdut numai 2 meciuri tot turul. De vreo 2 ani Poli tot incurca granzii din Bucuresti. Nici macar Dinamo nu a luat 6 puncte de la Poli. Cel mai bun antrenor din campionat. A facut treaba pe vremea cind patronul uitase complet de club (dn martie nu a mai bagat nici un ban) si jucatorii nu erau platiti de citeva luni.
    Cit despre Iancu...
    Numai de "bine"...

    Bafta multa domnue Balint, ca altfel o sa va scoata fanii de la Poli (impreuna cu Iancu).