VIDEO Olympiakos - Benfica 5-1 / Portughezii nimiciti, Patzatzoglou inscrie un gol superb

de Vlad Epurescu     HotNews.ro
Vineri, 28 noiembrie 2008, 11:17 Sport | Fotbal

Portughezii au fost degeaba pe teren
Portughezii au fost de nerecunoscut joi seara, in Grecia. Nici nu se asezasera bine in teren si Galletti deschidea scorul in primul minut de joc. Gazdele atacau in valuri iar in minutul 24 deja conduceau cu 2-0. Patzatzoglou a marcat un gol superb din interiorul careului iar Diogo a profitat de o eroare a defensivei portugheze.

Benfica incearca sa revina, reyes ii centreaza perfect lui David Luiz care reduce din diferenta insa tribunele sunt in delir atunci cand Belluschi marcheaza in finalul primei reprize pentru 4-1. Grecii s-au oprit in minutul 53 cand au lovit pentru ultima oara prin acelasi Diogo. "Am fost fenomenali, daca vom juca asa in continuare vom ajunge sus de tot", a zis atacantul Patzatzoglou.