Craiova - Steaua, vineri, 20.45, Antena 1

Silvian Cristescu: Steaua a furat 23 de campionate, daca vom fi pragmatici ii vom bate

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Joi, 20 noiembrie 2008, 13:03 Sport | Fotbal

Silvian Cristescu ataca Steaua
Foto: AGERPRES
Vicepresedintele Universitatii Craiova, Silvian Cristescu, incinge spiritele inainte de marele meci cu Steaua, de vineri, fostul capitan al Stiintei precizand ca ros-albastrii au furat titlurile pe care le au in palmares. 

”Cel patru titluri ale Universitatii sunt mai valoroase decat cele aproape 25 de titluri obtinute de Steaua. Ei se lauda cu un palmares furat. Ale noastre sunt mai valoroase. In acest sezon meritam sa batem si Dinamo si Rapid. Am jucat mai bine si am avut mai multe ocazii ca ei. Daca vom fi pragmatici, ii vom bate pe stelisti”, a precizat Cristescu in Editie Speciala.

Derbiul etapei cu numarul XVI va fi condus de la centru de Alexandru Tudor, ajutat fiind la cele doua linii de Aurel Onica si Gero Szabo.

Craiova - Steaua va avea loc, vineri, de la ora 20.45, pe stadionul Ion Oblemenco.
























1318 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    pai sigur ... (Joi, 20 noiembrie 2008, 13:13)

    asd [anonim]

    pai sigur ca au fost furate, poate si cupa campionilor din '86 tot a fost furata, accederea in semifinala cupei uefa tot pe blat a fost ??... Daca nu au forta necesara sa cistige un campionat, macar sa tina invidia acasa si sa nu vorbeasca degeaba, ca nu au sa ajunga niciodata la performanta stelei cu asa atirnare.
    • -1 (5 voturi)    
      istoria asta (Joi, 20 noiembrie 2008, 13:24)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui asd

      daca ai stii cat de putina istorie, in special a fotbalului, ai stii si de faptul ca steaua si dinamo au fost infiintate cu scopul de a arata cat de "superiori" sunt comunistii. si ai stii cum au ajuns ei sa castige campionate si sa ia jucatorii cei mai buni.
      • +2 (2 voturi)    
        istoria (Joi, 20 noiembrie 2008, 13:57)

        if0014 [utilizator] i-a raspuns lui andrei

        Inteleg ca istoria fotbalului este un capitol extrem de important al istoriei, atat de important incat iti permite tie sa deduci ca o persoana care nu cunoste istoria fotbalului nu cunoaste aproape deloc istorie.
    • +1 (1 vot)    
      Poate numai 20 (Joi, 20 noiembrie 2008, 15:35)

      timis [anonim] i-a raspuns lui asd

      Cred ca trei au chistigat pe bune, dar obligau jucatorii cei mai buni din tara sa joace la ei... Vezi si Boloni... Oricum au o istorie foarte patata, si Gigi e cireasa de pe "tort"...
  • +1 (3 voturi)    
    Incredibil... (Joi, 20 noiembrie 2008, 13:15)

    Alex [anonim]

    prostia se pare ca e infinita!
  • +3 (5 voturi)    
    cristescu...cine-i cristescu??? (Joi, 20 noiembrie 2008, 13:28)

    Cristian [anonim]

    In toate cele 23 de campionate Steaua a furat-o pe 'Stiinta'.
    Deasemenea,in mai-multele semifinale din Europa si o finala tot de pe acolo,Steaua a furat-o pe "Stiinta"...
    Inteleg ca militia si politia romana era si a ramas aservita total Stelei...ca doar echipa ei se numeste Dinamo...
    Dar nici macar Interpolul sa nu se sesizeze de atat timp de aceste furturi repetate???
    Ajutoooooooooorrrr....mi-au disparut si pastilele!
    PS:explicati-mi si mie cine este cristescu...
  • 0 (0 voturi)    
    mda (Joi, 20 noiembrie 2008, 14:40)

    liviu_ [utilizator]

    o declaratie aiurea....
    da este adevarat steaua si dinamo a furat pe vremea comunistilor.... dar este la fel de adevarat ca ele (Alaturi de craiovA) au fost singurele echipe care au facut ceva in europa...
    oricum sa spui ca steaua/dinamo au furat TOATE titlurile este aberant (mai ales ca au avut performante si in afara)
    declaratia este corecta, sa zicem, dar momentul in care a venit este penibil si tehnicile de a pune presiune si a critica adversarul inainte de un meci important m- se par jalnice si de toata jena...
  • 0 (0 voturi)    
    cristescu frustratu' (Joi, 20 noiembrie 2008, 14:55)

    stelist [anonim]

    cristescule esti nebun,bai baiatule. ce ai insemnat tu in fotbal? un nimeni, un zero, in comparatie cu steaua. cum spui ca steaua a furat 23 de campionate. tie nu ti-e rusine??? frustratule!!!hahalera ce esti tu!!! prazarule!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Păzea (Joi, 20 noiembrie 2008, 18:29)

      T1beriu [utilizator] i-a raspuns lui stelist

      "hahalera ce esti tu!" Ruda cu Jiji?
  • 0 (0 voturi)    
    s-a trezit si asta ... (Joi, 20 noiembrie 2008, 15:06)

    cris [anonim]

    Penibil baiatul asta, Cristescu....pai in anii '86-'90 Steaua se distra in campionat, mergeam pe Ghencea si la 2-0 pentru Steaua, galeria era cam suparata...abia pe la 4-0 se inveselea...era FOTBAL adevarat ce jucau baietii aia de atunci: Bumbescu-ministrul apararii, Barbulescu, Tudorel Stoica, Boloni, Lacatus, Balint si restul trupei....astia de acum sunt niste bieti mercenari supra-platiti care abia se misca pe teren si nu gandesc nimic fotbalistic vorbind...Radoi included...
  • +2 (2 voturi)    
    Astia. . . . (Joi, 20 noiembrie 2008, 16:24)

    Vali Cel Batran [anonim]

    . . . . precum Cristescu gandesc cu capatana din pantaloni ,asa ca nu sunt de condamnat. De condamnat sunt ziaristii care publica toate prostiile debitate de un neica-numeni.
    • -1 (1 vot)    
      Prostii (Joi, 20 noiembrie 2008, 18:01)

      felix [anonim] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Stai sa debiteze jiji al tau 10 prostii sa vezi cum i le sorbi.... tu si ai tai
  • 0 (0 voturi)    
    adevaru (Joi, 20 noiembrie 2008, 19:14)

    Iorg [anonim]

    Steaua pe linga caci a furat multe titluri a furat si cei mai buni jucatori de la alte echipe pina si pe Hagi care semnase cu Craiova.Prima echipa Romaneasca care a ajuns un cupa UEFA in semifinala a fost Craiova care se distra in compionatul nostru caci 10 din 11 jucau la nationala si atunci nu a fost bine pentru cei din capitala si au trecut la distrugerea echipei .Cine nu stie fotbal sau cum se spune istoria adevarata a fotbalului sa nu mai comenteze.
  • 0 (0 voturi)    
    Valiza, banii si bucurestenii (Joi, 20 noiembrie 2008, 22:20)

    Samsonite Virgil [anonim]

    Are dreptate omul. Ce aveti cu el ?
    In campionatul tocmai incheiat l-au prins pe Gigel cu valiza. Nu pleca in concediu. Facea pluta pe Somes.
    Ei ?