S-a intamplat pe un teren din Liga 2

VIDEO Arbitrul Marius Bocaneala a fost batut ca in curtea scolii la Suceava

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 29 octombrie 2008, 18:41 Sport | Fotbal

Marius Bocaneala, batut la Suceava
Foto: AGERPRES
Centralul Marius Bocaneala a primit o instructie serioasa din partea jucatorilor formatiei Cetatea Suceava la finalul partidei cu Ceahlaul, contand pentru etapa a-XII-a din Liga a doua, pierduta cu 1-0 de suceveni. Arbitrul a fost taxat dupa ce a acordat o lovitura de la 11 metri oaspetilor in minutul 96.

Penaltiul nu a putut fi executat minute in sir dupa ce toate baloanele au fost ascunse de catre copiii de mingi.

Dupa mai multe amanari, Ceobotaru a punctat, iar din acel moment centralul a fost doborat la pamant si batut de fotbalistii formatiei gazda. Bocaneala a scapat de furia fotbalistilor numai dupa interventia fortelor de ordine.

De mentionat ca Cetate Suceava a avut trei jucatori eliminati, Martin (44), Celpan (80) si Cojenel (95).


























4970 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    pai da... (Miercuri, 29 octombrie 2008, 19:46)

    Jay [anonim]

    cam asta e nivelul tarii in care traim.
  • 0 (0 voturi)    
    drace (Miercuri, 29 octombrie 2008, 20:13)

    iulian [anonim]

    Drace, azi eram in microbuz dinspre Pitesti spre Bucuresti si am auzit intamplator o discutie la telefon. Unul ii cerea unui prieten sa parieze pe niste partide, iar ce am retinut clar era ca ii spunea aluia sa puna la aceasta partida 2 solist, pentru ca aflase de la patronul lui, apropiat al unei formatii din Divizia a 2-a din Bucuresti, ca e ordin de la FRF ca Ceahlaul sa nu piarda acea partida.
  • 0 (0 voturi)    
    Super arbitru (Miercuri, 29 octombrie 2008, 21:04)

    Fotbal ioc [anonim]

    Daca arbitrul a putut se se ridice de la pamant inseamna ca n-a fost batut bine. S-ar putea sa fie mai bun ca Bute la incasat :D. De fapt ce bataie! N-a fost nimic acolo. Jucatorii doar au vrut sa dea mana cu arbitrul la sfarsit si s-au inghesuit prea tare.
    Presa asta! Nu mai poate Sandu face si el un ban cinstit. Acum cand are nevoie mai mare, ca deh, e criza finaciara.
  • 0 (0 voturi)    
    Au (co)rupt arbitrul (Miercuri, 29 octombrie 2008, 21:08)

    Microbu [anonim]

    Ok, luati-o logic: prima repriza, primul eliminat de la Cetatea Suceava!
    Se chinuie Ceahlaul toata repriza a doua si tot nu da un gol.
    Asa ca vine arbitrul si elimina inca unul de la suceveni :)
    Apoi Ceahlaul tot nu reuseste sa dea gol, chiar cu 2 oameni in plus pe teren:)
    Arbitrul prelungeste cat poate partida si chiar si in min.95 mai scoate un sucevean si ca sa fie treaba sigura da si penalty in min.96 :))))

    Daca se intampla asta la un meci Dinamo-Steaua, Bucurestiul era deja pe jumate incendiat si arbitrul intr-un bunker anti-atomic:))

    Dincolo de prostia, rautatea si violenta care sunt specifice "oamenilor din fotbal", e totusi destul de evident ca arbitrul a avantajat cat a putut echipa Ceahlaul.
    • 0 (0 voturi)    
      Ioc (Miercuri, 29 octombrie 2008, 21:14)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Microbu

      Aceasta este ROMANIA!!!! trebuie sa o acceptam asa cum este/:):-s
  • -1 (1 vot)    
    huliganism pe teren (Miercuri, 29 octombrie 2008, 21:38)

    cititor [anonim]

    Sper din toata inima ca macar acum intr-un asemenea context FRF sa ia o decizie corecta si absolut normala "eliminarea formatiei Cetate Suceava" din campionatul romaniei.
    • 0 (0 voturi)    
      si daca nu e chiar asa? (Miercuri, 29 octombrie 2008, 22:11)

      mithrill [anonim] i-a raspuns lui cititor

      poate au fost exasperati jucatorii de arbitru? asta nu se poate? mie mi se pare cusut cu ata alba faptul ca au fost 3 eliminati de la gazde, ca s-a prelungit meciul asa de mult si ca s-a dat 11m in min. 96.

      normal ca nu sunt de acord cu bataia arbitrului, dar uneori pedeapsa asta e prea blanda...
    • 0 (0 voturi)    
      mai bina sa elimine TOATE echipele (Miercuri, 29 octombrie 2008, 22:54)

      stefan [anonim] i-a raspuns lui cititor

      sa ramana doar ceahlaul si asa nu mai e nevoie nici de prelungiri cu 10 minute nici de PINALTY in min 96 si nici de 3 eliminati...
      S-o bage pe aia cu normele UEFA.. si CIAhlau ii singura cari merita si fiin singura ii clar ca ii pi locu 1
  • 0 (0 voturi)    
    Eu propun (Miercuri, 29 octombrie 2008, 22:01)

    Iorg [anonim]

    Eu propun ca toate echipele din Dv B unde joaca Ceahlau sa fie eliminate sa fie mai usor pentru Ceahlau sa promoveze caci nu sa putut sa-i ia locul lui Universitatea C.Ce sa facem conul Sandu face si el ce poate si cit poate (cam mult poate ) cred caci el merita acea lectie dar mai serioasa Idiotu
  • 0 (0 voturi)    
    www.orasulmeusuceava.blogspot.com (Miercuri, 29 octombrie 2008, 23:40)

    Generatia LOL [anonim]

    Mingile nu au fost ascunde de copii de mingi... mingile au fost "sutate" sau aruncate de catre jucatorii cetatii Suceava, in tribune si in afara stadionului.
  • 0 (0 voturi)    
    fair play (Joi, 30 octombrie 2008, 9:06)

    COCO [anonim]

    fotbal,spirit de turma,violenta,bataie-de fair play ,ca e sport s-a mai auzit?Invatati oameni "buni "sa va rtezolvati frustrarile si altfel decit cu pumnul.
  • 0 (0 voturi)    
    Foarte bine....pe cind executia lor (Joi, 30 octombrie 2008, 9:57)

    ,miki [anonim]

    Cind frustarile vin etapa de etapa iar tu i-ti cistigi banii
    doar daca cistigi puncte;muncesti o saptamina la antrenamente si la meci constati ca ai jucat si tu si echipa bine insa arbitrii au venit cu ,,Tema,, facuta.
    O data ,de doua ori...sotia te intreaba cind mai aduci bani,copilul daca ii cumperi ghete ca vine iarna....uite
    ca frustarea ... furat fiind trebuie rezolvata cu pumnul.
    Daca la noi se facea dreptate cu pistolul sau cu sabia astazi nu mai aveam atitia hoti.Dar nu am avut constitutia adaptata...asa ca ne-am dedat la furat ...ca toti fura.Bunul simt de a-ti face datoria cu constiinta impacata a disparut de mult iar,arbitrii,sunt categoria care ar merita mai mult oprobiu public.Meci fara arbitru -am vazut, insa fara jucatori arbitrii nu ar exista.Jucatorul nu este respectat,nici de club,nici de arbitru si nici de LPF sau FRF.
  • 0 (0 voturi)    
    E clar ca pe undeva miroase a banii lui pinalti (Joi, 30 octombrie 2008, 13:27)

    ploiestenu [anonim]

    mai ganditi-va ca ceahlaul a mai retrogadat odata si a fost salvat de acest individ spurcat si murdar. Cu au putut sa-l inregimenteze cei de la PDL eu nu pot sa-mi explic. A promis ca el merge la castig, intr-o sedinta, si iata ca merge, indiferent de mijloace. Cred ca arbitrul era in legatura nu cu tusierii ci cu pinalti pe celular !