Rapidul lui Peseiro invinge pe CS Otopeni cu 2-1 si pleaca de la Ploiesti cu toate cele trei puncte puse in joc dupa o a doua repriza incantatoare. Golurile lui Andrade (50) si Spadacio (66), venite dupa ce gazdele au deschis scorul prin Liviu Ganea (36), au descatusat o echipa aflata intr-o mare criza de puncte. Fara actionari in tribuna pentru al doilea meci consecutiv, Giulestiul da reale semne de revenire.

Fluier final de partida. CS Otopeni - Rapid 1-2.

92' Boya suteaza slab, Munteanu prinde

Se arata trei minute de prelungire

90' Ultima schimbare la Rapid, intra Nicolae Grigore si iese Cesinha

88' Mardare este inlocuit de Bozovic

86' Faza frumoasa a gazdelor, Liviu Ganea trage de la 11 metri, Andrade este pozitionat bine si prinde

Gazdele ataca cu toate liniile, Rapidul se apara organizat

80' Balauru suteaza cu pamantul, Andrade scoate in corner

77' Chihaia intra in locul lui Vali Negru

76' Cesinha trage, mingea este deviata si ocoleste milimetric stalpul portii Otopeniului

74' Costin Lazar suteaza superb, mingea trece putin pe langa poarta lui Munteanu. Mare ocazie pentru Rapid

71' Intra Predescu si iese Chiacu

70' Munteanu evita golul trei, acesta scotand de sub bara mingea trimisa de Negru dupa o deviere nefericita

68' Jaime Junior este inlocuit cu Balauru

66' Spadacio aduce Rapidul in avantaj cu un lob superb de la 16 metri. CS Otopeni - Rapid 1-2

65' Iese Herea si intra Julio Cesar

62' Combinatie in trei Herea, Lazar, Cesinha, primul suteaza, dar apararea Otopeniului blocheaza

56' Chiacu trage slab, Andrade retine

56' Costin Lazar vede cartonasul galben

Rapidistii au iesit mult mai hotarati de la vestiare, echipa lui Peseiro fiind foarte motivata

52' Acelasi Andrade este aproape de o dubla, mingea sutata de el trecand peste poarta gazdelor

50' Spadacio executa o lovitura de colt, iar J.P. Andrade inscrie cu o frumoasa lovitura de cap sub transversala. CS Otopeni - Rapid 1-1.

47' Maftei centreaza periculos, gazdele aproape de autogol

A inceput repriza a doua

Pauza. CS Otopeni - Rapid 1-0

Se arata un minut de prelungire

43' Spadacio trage tare, Cristi Munteanu prinde in doi timpi

41' Herea trimite slab cu capul, Munteanu retine fata probleme

36' Liviu Ganea deschide scorul cu un sut de la 7 metri, dupa o pasa primita de la Chiacu. La reusita gazdelor au contribuit Maftei si Andrade, ambii gresind decisiv

36' Costin Lazar trage dezamagitor de la aproximativ 26 de metri

Dupa primele 30 de minute, cele doua echipe se afla la egalitate, scor 0-0

26' Cesinha expediaza un trasor care ocoleste vinclul portii lui Munteanu

23' Herea trage de la 25 de metri putin peste transversala portii Otopeniului

22' Nibombe trimite cu capul, iar Elinton Andrade respinge cu un reflex deosebit

21' Constantin trimite periculos in fata portii lui Andrade, iar Mardare respinge in ultima clipa

19' Scarlatache centreaza perfect pentru Liviu Ganea, dar acesta trimite pe langa din 6 metri. Cea mai mare ocazie de gol a partidei

16' Spadacio scapa pe partea stanga, centreaza bine, dar Herea nu ajunge la minge. Faza frumoasa realizata de elevii lui Peseiro

12' Boya suteaza la coltul lung, iar Munteanu evita deschiderea scorului

10' Maftei dribleaza doi adversari, insa centrarea sa este blocata de gazde. In faza urmatoare Cesihna trimite cu capul peste poarta lui Cristi Munteanu

6' Chiacu suteaza de la 15 metri, dar balonul trece putin peste poarta Rapidului

4' Jaime Junior suteaza, dar mingea trece departe de poarta lui Andrade

Giulestenii incep in atac disputa, iar Mardare obtine un corner in minutul 1. Faza ramane insa fara rezultat pe tabela de marcaj

Partida a inceput la ora 17.00

CS Otopeni: 12. Cr. Munteanu, 24. Dumitrescu, 55. Pereira Diogo, 30. Nibombe, 2. Scarlatache, 11. Constantin, 14. V. Negru, 8. Parvu, 7. Chiacu, 34. Jaime Junior, 19. Ganea

Rapid: 99. E. Andrade, 24. Maftei , 3. R. Fernandes, 4. J.P. Andrade, 5. Mardare, 16. Herea, 15. Lazar, 30. Spadacio, 27. Adefemi , 7. Cesinha, 11. Boya