Lupescu: Dragomir juca table in avionul nationalei, ne-a facut de ras in fata celor de la Air France

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Vineri, 12 septembrie 2008, 11:45 Sport | Fotbal

Dragomir facea atmosfera proasta la nationala
Foto: Rompres
Ionut Lupescu il acuza pe Dumitru Dragomir pentru ca a facut atmosfera proasta la nationala si explica de ce seful Ligii nu mai are voie in avionul nationalei. La intoarcerea nationalei din turneul efectuat in America, a deranjat pasagerii avionului, presedintele Ligii a scos tablele si a inceput sa joace cu unii pasageri care nu faceau parte din delegatia oficiala. Opt ore a durat zborul, iar Dragomir a reusit sa-i scoata din sarite si pe membrii echipajului. "Am avut probleme cu capitanul aeronavei si chiar cu conducerea Air France", a declarat Lupescu in conferinta de presa de joi a FRF-ului.

"In 2006, cand ne-am intors din America, de la Chicago, Dumitru Dragomir si-a scos tablele si a inceput sa joace cu niste romani care nu faceau parte din delegatia noastra. Radea, facea galagie si i-a deranjat pe ceilalti pasageri. Nu am mai declarat asta pana acum pentru ca mi-a fost rusine. Toate acestea sunt actiunile unui om care incearca sa mute asupra echipei nationale problemele pe care le are dinsul, procese la DNA. Saptamina viitoare este al doilea termen si problema pe care o are cu terenul ligii nu este prima si nu ar fi pentru prima data cind ar intra la puscarie. Pina si domnul Vadim Tudor s-a lepadat de el", a declarat Lupescu.
























3235 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Comportament de militian (Vineri, 12 septembrie 2008, 12:02)

    madcow [anonim]

    penal.A scapat cu concursul "Justitiei" la asa zisa Re(involutie).
  • +1 (3 voturi)    
    RUSINE lupescule (Vineri, 12 septembrie 2008, 12:07)

    sorin [anonim]

    Lupescule cred ca ar trebui sa vezi gunoiul din ochiul tai si apoi sa vii cu astfel de nimicuri. Sunteti plini de bani - bineinteles NEGRII - si ne faceti de ras cu totii.
  • +5 (5 voturi)    
    Neamu' prost la colectiv se cunoaste. (Vineri, 12 septembrie 2008, 12:09)

    H_B [anonim]

    Cum, vere, adica nea Mitica marca banu' la greu pe biletul de la clasa lux si dom' pilotu' nu vine sa-i pupe Rolexu' de la mana?
    Morala: mitocanul ramane mitocan chiar si imbracat in haine de aur.
  • 0 (0 voturi)    
    sorinache... (Vineri, 12 septembrie 2008, 14:14)

    hamlet [anonim]

    fii atent: un ochi negru, doi ochi negri. Sau, taranii negrii care posteaza pe acest site sint agramati, bai...
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Vineri, 12 septembrie 2008, 15:30)

    ileana [anonim]

    Juca table singur?

    Lupescu juca sah?
  • 0 (0 voturi)    
    Jignire (Vineri, 12 septembrie 2008, 18:50)

    Nicolae [anonim]

    Trebuia sa joace barbut ca Piti !!!
  • 0 (0 voturi)    
    . (Vineri, 12 septembrie 2008, 20:36)

    Mda [anonim]

    comportament romanesc de calitate
  • 0 (0 voturi)    
    Fata de porc si caracter de porc. (Vineri, 12 septembrie 2008, 23:22)

    Incredibil [anonim]

    Dragomir si familia Fecali. o banda de oligofreni si mitocani !
    sper ca Lupescu si prunea fac curatenia !
  • 0 (0 voturi)    
    mitica (Sâmbătă, 13 septembrie 2008, 10:16)

    nt [anonim]

    in opinia de expert a lui lupescu jocul de table este cel putin rusinos daca nu cumva penal! si ce daca juca table? a dat cu zarurile in capul pilotilor?