Cate "inginerii" trebuie sa faca FRF, pentru a salva Ceahlaul?

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 mai 2008, 8:46 Sport | Fotbal

Sandu si Stefan: zambet pentru Ceahlaul
Foto: Rompres
Comitetul executiv al Federatiei de fotbal a anuntat vineri ca sunt trei echipe in pericol de a nu juca in noul sezon in Liga 1: Otelul Galati, Politehnica Iasi si Gloria Buzau. Oricare dintre acestea ar fi retrogradata, va salva Ceahlaul Piatra Neamt, care a incheiat prima sub linia retrogradarii!

Si anul trecut Ceahlaul a ramas in Liga 1 la "masa verde": desi a incheiat sub linie, a fost mentinuta in esalonul de elita fiindca Delta Tulcea, promovata din B, nu a depus dosarul de licentiere!

Gloria Buzau are o problema legata de restantele financiare fata de fostul antrenor, Ion Viorel. Politehnica Iasi are datorii la bugetul de stat, iar Otelul inca nu a depus dosarul de licentiere.

Ceahlaul incearca sa se asigure, pentru cazul in care cele trei vor fi acceptate: a depus un memoriu impotriva Universitatii Craiova, echipa care a retrogradat-o in chiar ultima etapa - nemtenii cer depunctarea Craiovei, intrucat patronul acesteia Adrian Mititelu a fost la vestiare, desi era suspendat!

Daca memoriul va fi acceptat, Craiova risca retrogradarea, aflandu-se la doar 7 puncte peste Ceahlaul!

"Eram suspendat, insa sentinta nu este definitiva si irevocabila; tocmai o contestasem!" - Mititelu.























1663 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    retrogradare (Sâmbătă, 10 mai 2008, 9:36)

    george [anonim]

    Privite lucrurile asa,cred ca solutia este mult mai simpla.STEAUA o sa-i lase locul in Liga Ceahlaului.
    Nici Poli Iasi,nici Buzaul si nici Otelul nu au alergat cu sacosele de bani dupa U sau Bistrita sau care or mai fi fost.Adica trimiti in B pe unii care nu au avut banii necesari sa plateasca la buget niste sume dar
    ii ierti pe cei care imprastie cu bani in stanga si dreapta ca poate-poate ajung campioni...Oare care este mai de acuzat dintre ei?
    • -3 (3 voturi)    
      George... (Sâmbătă, 10 mai 2008, 19:05)

      AIM [anonim] i-a raspuns lui george

      ...esti decupat din poeziile lui Cosbuc,singurul poet pe care il intelegea Ceausescu,o cornuta!Steaua nu inseamna un oier analfabet,patronii pot fi efemeri,e un brand.La fel de serios precum bradifrenia ta...
  • +2 (2 voturi)    
    nasule cocosule (Sâmbătă, 10 mai 2008, 9:41)

    bolo [anonim]

    Sa nu ajungi si tu la DNA!Ai grija cu ceahlaul!
    Ai grija si tu lupescule!Ne-am saturat de manariile voastre!
  • 0 (2 voturi)    
    F.B. (Sâmbătă, 10 mai 2008, 10:08)

    gabifm [utilizator]

    Pana una alta Ceahlaul este singura echipa care a facut investitii in stadion. Deci le pasa de fotbal. Ceilalti nimic. Si aici vorbim de echipe "grele": Dinamo, Rapid, etc.
  • +1 (1 vot)    
    "Regulamente" federale (Sâmbătă, 10 mai 2008, 10:22)

    bogdan-m [anonim]

    Este greu sa mai spui ceva cand vezi ce se intampla in fotbalul romanesc. Chiar daca oficial se judeca miercuri, mie imi vine greu sa cred ca FRF ar putea retrograda Universitatea Craiova. In orice domeniu trebuie sa existe o limita, iar o astfel de decizie ar depasi cu mult limita.
  • +2 (4 voturi)    
    Ceahlaul (Sâmbătă, 10 mai 2008, 10:35)

    dan [anonim]

    Ar fi o mare rusine ca Ceahlaul sa ramina in Liga .
    Si o si ami mare Crima daca Universitatea Craiova ar retrograda.
    Daca s-ar intimpla asa ceva multi vor scuipa FRF
  • +2 (2 voturi)    
    Faceti stadioane si jucati turca pe ele (Sâmbătă, 10 mai 2008, 10:49)

    oscar [anonim]

    Afirmatia ca a investit in stadion si automat trebuie sa fie in liga 1 mi se pare eronata.
    In Anglia sunt echipe pe a caror stadioane s-au jucat meciuri din Camp.Mond si european si sunt in ligi inferioare.
    Ce are........... cu prefectura si culoare stadionului si echipamentului cu valoarea jocului practicat.
    Ceahlaul a jucat cel mai slab fotbal din liga 1 iar echipele vizate isi vor rezolva problemele.
    Speranta ramane liga 2 dar nici acolo nu sunt sanse mari.
    In rest daca se face si in acest an favoruri Ceahlaului, putem muta campionatul nostru in Burkina Fasso
  • +1 (1 vot)    
    Ceahlaul (Sâmbătă, 10 mai 2008, 12:58)

    regateanu' [anonim]

    Pai cati bani o fi luat "micul" de la Craiova sa faca prostia asta. Dupa ce echipa sa chinuit sa nu bata Ceahlaul, a mai facut si el ce a facut doar doar i-o scapoa pe moldoveni. La foamea de bani pe care o are "micul" brutar nu ma mai mira nimic. Pacat ca Napoli si cu copiii au facut ceva frumos in rest.
  • +2 (2 voturi)    
    Ceahlaul ramane, Steaua se duce (Sâmbătă, 10 mai 2008, 13:59)

    PATRATEL [anonim]

    Steaua cade in Liga a II-a, Ceahlaul ramane in Liga I. Asa mi se pare corect.
    • -1 (1 vot)    
      Pentru cap PATRATEL (Duminică, 11 mai 2008, 8:08)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui PATRATEL

      Steaua este singura echipa din Roania care a adus puncte in cupele europene, si multumita ei joaca acum impostorii de la Cluj direct in grupe. Daca Steaua este retrogradata abuziv, asa cum vor citiva tampiti impotenti (fotbalistic, desigur), peste vreo 3-4 ani Romania va junge in cupe la egalitate cu San Marino si Andorra.
  • +2 (2 voturi)    
    Ceahlaul (Sâmbătă, 10 mai 2008, 16:35)

    Daniel [anonim]

    Adevarul e ca la ce se intampla in fotbalul romanesc nu ma mai mira nimic si nimic nu mai conteaza. faptul ca Ceahlaul o sa ramana in Liga I (desi eu cred ca e improbabil) nu o sa ma bucure ca suporter deloc. pentru ca pariez pe oricat ca o sa ajunga in situatia asta la anul asa ca tot o branza e. da, avem stadion, avem oras frumos, avem jucatori dar nu avem fotbalisti de liga 1. si indiferent de cate blaturi s-au facut, eu nu am vazut valoarea pentru a ramane in liga 1. si nu ma intereseaza celelalte echipe, ca daca ar fi dupa asta, chiar nu stiu cate sunt care merita sa fie acolo. dar nu asta e problema nu? am retrogadat. ok. gata.
  • -2 (2 voturi)    
    Fraierii care si-au platit datoriile (Sâmbătă, 10 mai 2008, 17:49)

    icd [anonim]

    Ce fraieri au fost conducatorii de cluburi care si-au platit toate datoriile - uite ca cei care nu si le-au achitat sunt aparati de "ziaristii" de la Hot News- Nu vad care este problema: nu ti-ai achitat datoriile nu ti se da licenta PUNCT
  • -1 (1 vot)    
    lol (Sâmbătă, 10 mai 2008, 18:01)

    expertul [anonim]

    lol.ce-aveti cu pinalti ca se descurca? :))
    sa se descurce si altii :))
    puneti DNA-ul pe el daca a facut prostii :D
  • 0 (0 voturi)    
    degeaba (Vineri, 30 mai 2008, 21:44)

    zgabearta [anonim]

    baaaaaa nici pina acum nu v ati dat seama ca liga 1 e condusa de marele EURO?nici macar un angajat din FRF siliga de kkt a lu mitica [cel mai mare pungas]nu sint cinstiti si nu urmaresc decat sa faca favoruri echipelor cu bani? hai pa
  • 0 (0 voturi)