Antrenorul lui "U" Cluj refuza orice motivatie financiara din exterior

Meszaros: Nu avem bani de motorina, dar asta nu inseamna ca putem fi cumparati

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 6 mai 2008, 10:23 Sport | Fotbal

Alpar Meszaros
Foto: Rompres
Clujul fierbe: cea mai iubita echipa, Universitatea, este ultimul obstacol in calea concitadinei CFR in drumul spre titlu. Deja retrogradata si cu mari probleme financiare, Universitatea incearca sa se tina departe de promisiunile financiare care vin dispre Steaua sau dinspre CFR: "Nu am avut bani de motorina sa mergem la Iasi, etapa trecuta, insa nu inseamna ca putem fi cumparati", a declarat antrenorul Alpar Meszaros pentru Clujeanul.ro.

Universitatea Cluj Napoca a avut mari probleme financiare, iar Consiliul Judetan Cluj, proprietar a 60 la suta din club, pregateste procedura de vanzare. Conform oficialilor, intr-o saptamana se va sti exact in proprietatea cui va intra echipa.

Jucatorii au fost criticati de propriul presedinte Anton Dobos pentru lipsa de profesionalism: "Au fost probleme cu banii, insa asta nu reprezinta o scuza pentru modul in care s-au pregatit. Aveau o prima de obiectiv consistenta, salvarea de la retrogradare, aveau pentru ce sa lupte".
























1088 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    Derby-ul U. Cluj- CFR Cluj (Marţi, 6 mai 2008, 11:21)

    UN SUPORTER AL ORASULUI CLUJ [anonim]

    Dragi Clujeni, spectatori,suporteri ,jucatori si conducatori de club!
    Aveti o sansa uriasa pentru a intra in istoria frumoasa a orasului cu o performanta greu de reeditat-castigarea titlului de campioana a Romaniei la fotbal!Nu dati cu piciorul acestei sanse pe care v- a redat-o Dumnezeu prin abnegatia si cinstea de care au dat dovada duminica jucatorii echipei Dinamo Bucuresti in meciul cu Steaua!Lasati deoparte rivalitatile si orgoliile marunte ,dati-va mana si realizati marele succes , pentru care va vor fi recunoscatori toti clujenii, indiferent unde se afla ei acum!Luptati pentru triumful CLUJULUI! Destul cu aranjamentele de la Bucuresti!
    • +1 (1 vot)    
      Alt blat (Marţi, 6 mai 2008, 11:39)

      Beck [anonim] i-a raspuns lui UN SUPORTER AL ORASULUI CLUJ

      Mda...dati-va mana pentru un alt blat de succes din campionatul romanesc...cu asa gandire vom ajunge foarte departe
    • +1 (1 vot)    
      Ce drepti! (Marţi, 6 mai 2008, 11:59)

      Vali Cel Batran [anonim] i-a raspuns lui UN SUPORTER AL ORASULUI CLUJ

      Ce drepti, ce verticalitate la jucatorii lui Dinamo. Noi Clujenii ne inchinam in fata lor si le transmitem multumirile si simpatiilor noastre. Bravo lor! Asta pentru ca habar nu au cum se face un blat! Pai sa le aratam noi cum se face! Universitatea Cluj va mima un soi de fotbal si sa vezi mandrete de titlu ce ar poposi la Cluj. Dar NOI AVEM MOTIV SA FACEM BLAT si cum scopul scuza mijloacele suntem si legali. In schimb Huo Steaua pentru blaturile facute sau inchipuite! Vai de capul vostru. Ati avut 16 puncte avans le-ati pierdut ca prostii pentru ca ce ati jucat in retur se poate chema orice numai fotbal nu si visati la CL! Pai, mai tata, acolo se joaca fotbal nu turca portugheza cum jucati voi! In mod normal Universitatea (cea pe nedrept retrogradata) ar trebui sa va bata de sa va iasa fotbalul din cap. Si eu cred ca asa se va intampla!
    • 0 (0 voturi)    
      Dragi clujeni (Marţi, 6 mai 2008, 16:37)

      Mac [anonim] i-a raspuns lui UN SUPORTER AL ORASULUI CLUJ

      Sper sa vina potopul peste voi
    • 0 (0 voturi)    
      de acord (Marţi, 6 mai 2008, 18:44)

      un sibian [anonim] i-a raspuns lui UN SUPORTER AL ORASULUI CLUJ

      Perfect de acord cu tine, lasati orgoliile deoparte si tineti titlul la Cluj, pentru ca este un victorie si a noastra , a celor din Ardeal pentru care fotbalul a devenit un sport de TV.
    • 0 (0 voturi)    
      bla bla bla (Miercuri, 7 mai 2008, 8:59)

      marius [anonim] i-a raspuns lui UN SUPORTER AL ORASULUI CLUJ

      intradevar, incetati cu aranjamentele la Bucuresti si incepeti cu cele de la Cluj. Super tare. Chiar nu e in stare aceasta echipa care se va duce in liga campionilor sa bata o echipa deja retrogradata.
      Iar o sa ne facem de tot cacatul in europa. Mult succes ca si anul trecut in cupa UEFA.
  • 0 (0 voturi)    
    dar fotbal?!? (Marţi, 6 mai 2008, 11:42)

    suporter al fotbalului [anonim]

    Ce spui tu insemna blat, non-combat sau alta denumire prin care se intelege asta. Cum poti sa vorbesti asa de frumos despre jucatorii dinamovisti (bravo lor) si in acelasi timp le ceri celor de la U.Cluj, tot fotbalisti, sa fie exact opusul celor de la echipa Dinamo? Este un joc ca oricare altul pe care CFR il va castiga fara prea mare greutate (asa ar fi normal) chiar daca cei de la U. Cluj isi vor dori victoria. Este ca si meciul de duminica cand a fost tot un derby al unui oras.
    P.S. Sa castige cel mai bun