VIDEO Poli Timisoara - Dinamo 1-1/ Balaj, inamicul public nr. 1

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 22:52 Sport | Fotbal

Arbitrul Cristi Balaj
Derby-ul zonei UEFA s-a incheiat la egalitate: dinamovistii au deschis scorul in minutul 64 prin Danciulescu (penalty contestat de banateni), iar Poli a egalat trei minute mai tarziu prin Rusici (faza la care Dinamo a cerut sanctionarea unei duble pozitii neregulamentare, ofsaid).

Timisoara a incheiat meciul cu doi oameni mai putin (Luchin a fost eliminat la faza penalty-ului, dupa citeva zeci de secunde de la producerea faultului!, iar Brezinski a parasit terenul in minutul 82, pentru doua cartonase galbene).

"Delegarile le face Lupescu, adica un dinamovist" - Marian Iancu, Poli Timisoara.

"Am jucat mult mai bine, insa arbitrii nu ne lasa sa castigam" - Cristian Borcea, Dinamo.

Minutul 64: Danciulescu transforma un penalty 1-0 pentru Dinamo

Minutul 67: Rusici egaleaza

2871 vizualizari

• -2 (2 voturi)
    ...si nu numai atat (Sâmbătă, 12 aprilie 2008, 23:57)

Marian [anonim]

Pe deasupra a mai fost si fault clar asupra lui Pulhac la golul timisorenilor.

Pacat ca fotbalul nu se joaca doar pe teren (nu numai la noi).
    Mariane! (Duminică, 13 aprilie 2008, 0:09)

Mario [anonim]

cred ca visezi cu faultul ala
    offside (Duminică, 13 aprilie 2008, 1:58)

Janel [anonim]

Vreau sa stiu daca se considera offside la faza golului...pasa inainte.
    Merci!
    ce fault?! (Duminică, 13 aprilie 2008, 2:37)

odranoel [utilizator]

n-a fost fault deloc la pulhac. s-a impiedicat ca blegu'! da' sunt 2 offsite-uri imense la faza aia! Doamne, ce arbitri de kko!
    Si ce daca? (Duminică, 13 aprilie 2008, 10:17)

Sabbath [anonim]

Sper din toata inima sa fi fost offside. Si daca a fost si fault, cum zicea cineva mai sus, cu atat mai bine. Bucuria de a vedea echipele comuniste s&d cum pierd pe greseli de arbitraj - nepretuita!:)
    ipocrizie (Duminică, 13 aprilie 2008, 13:40)

emil [anonim]

Cand pierd meciuri cu greseli de arbitraj, echipele gen poli tim zic ca vina e a echipelor din bucuresti, ca ele fac jocurile.Acum, cand abia scot un egal cu ajutorul arbitrului, zic ca macar o data sa aiba si ei un avantaj de la arbitri. Deh, asa-i cu echipele cu echipele mici, fara istorie.
      poli nu are istorie??? (Duminică, 13 aprilie 2008, 16:23)

anonim [anonim] i-a raspuns lui emil

daca poli nu are istori e atunci nimeni din tara asta nu are istorie!!! echipe du bucuresti= sux
      Catelusi (Duminică, 13 aprilie 2008, 16:34)

aquaviva [utilizator] i-a raspuns lui emil

Nici in 9 oameni nu ati fost in stare sa ne bateti .
      Plus penalty cadou.
    fault (Duminică, 13 aprilie 2008, 14:00)

gabi [anonim]

N-a fost fault,a alunecat,in schimb a fost offside.Slab joc,de ambele parti.
    Pentru Sabbath (Duminică, 13 aprilie 2008, 14:44)

Aurel [anonim]

Pe vremea echipelor comuniste jucam de la egal la egal cu marile echipe ele Europei. Acum, pe vremea capitalistilor, presedintele FRF estimeaza ca vom obtine 1-2 puncte in Liga Campionilor.
    Orice analiza bazata pe astfel de ipoteze duce, dupa cum se vede, la un rezultat fals.Este clar ca alta este cauza. Daca vom accepta adevarul , asa cum este el, si vom avea o atitudine pozitiva , avem sanse sa fie mai bine, daca nu, nu!
    Dinamo-haha (Duminică, 13 aprilie 2008, 16:05)

Titi [anonim]

Faultul la Danciulescu a fost în afara careului si totusi s-a dat penalty. Ce-i drept, a fost si offside. Au fost multe greseli dar ce sa faci? La cât de favorizata a fost Dinamo, mi se pare culmea tupeului sa mai comentezi. La jocul prestat de câini, ar trebui sa ocupe lucul 8-9.